Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] [2.5TDI Avant Q] Jak wyjąć pompę paliwa

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
LeszekA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 16 sie 2010, 22:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

[ A6 C5] [2.5TDI Avant Q] Jak wyjąć pompę paliwa

Post autor: LeszekA6 » 24 sie 2011, 21:35

Muszę wymienić czujnik niskiego poziomu paliwa w zbiorniku G210 oraz pompę paliwa.
Posiada ktoś z Was schemat co i jak wyciągać po kolei ze zbiornika.
Jak już niektórzy wiedzą, jest tam bardzo ciasno i nie chciałbym czegoś uszkodzić.
Trzeba wszystko wyjmować z kosza czy da się to jakoś wyciągnąć w całości z koszem.

I pytanie jak to wymienić żeby nie zapowietrzyć układu paliwowego?

citrin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 538
Rejestracja: 24 maja 2008, 09:46
Imię: Czarek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: citrin » 27 sie 2011, 12:35

Cześć
Dla pewności zamontuj zaciski przed filtrem na powrocie i zasilaniu. To zapobiegnie cofnięciu się paliwka.
Rozmontuj podłogę, pod nią jest klapka do zdemontowania. Rozłącz 2 kostki większa i mniejsza. Rozmontuj przewody zasilanie i powrót . Młotek i jakiś tępy przecinak i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara odkręć mega dużą nakrętkę. To wszystko na bok i już masz dostęp do pompki paliwa. Ona jest na zatrzaskach, zapadkach. Trzeba je odchylić i z trudem ale wychodzi pompka w plastikowej obudowie. Problem nastarcza ściągnięcie wężyka z króćca pompki (tego harmonijkowego). Trzeba rozgiąć zacisk i z oporem ale zejdzie (ja już połamałem przy takiej okazji króciec na pompce). Teraz z wymianą pompki już nie masz problemu. Czarna plastikowa obudowa na bok z filtrem i montaż nowej. Co do pompki&#8230;. To w żadnym wypadku nie polecam pseudo pompek które są polecane przez sprzedawców na allegro rzekomo montowanych we wszystkich serwisach Audi. <uoee>
Po wyciągnięciu pompki widać czujnik poziomu z koszem &#8230;&#8230;&#8230; ale jak to rozmontować &#8230;&#8230;no właśnie. Dalej muszą pomóc koledzy bo sam głupot nie będę pisał.Poprostu nie demontowałem tego.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga