Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Jak opdowietrzyć sprzęgło w a6 (c6) ?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
KamilR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2010, 20:31
Lokalizacja: Koniecpol/Częstochowa

[ A6 C6] Jak opdowietrzyć sprzęgło w a6 (c6) ?

Post autor: KamilR » 19 sie 2011, 09:27

Witam, nie dawno wymieniałem płyn hamulcowy w mojej a6, odpowietrzyłem hamulce natomiast wyczytałem na forum szczególnie w przypadku c5 że należy odpowietrzyć także sprzęgło, i teraz moje pytanko, jak to zrobić, gdzie szukać odpowietrznika ? i czy w ogóle warto? bo wydaje mi się że po wymianie płynu pedał sprzęgła troszkę głębiej wchodzi ale może jestem przewrażliwiony <mysli> a tak reszta działa ok.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 19 sie 2011, 14:23

KamilR, jeśli nie opróżniałeś połączenia przewodów sprzęgłowych z płynu to nie ma w nich powietrza. ale jakbyś chciał to odpowietrza się tak samo jak hamulce - odpowietrznik jest na siłowniku sprzęgła. Możesz kilka razy powtórzyc to przy okazji wymienisz płyn w tym układzie <okok>
Zasada taka sama we wszystkich sprzęgłach sterowanych hydraulicznie, tak musi być bo inaczej nie dałoby sie skutecznie napelnić układu (np. nowego lub po demontazu).

P.S. Mam nadzieję, że sprzegło masz sterowane hydraulicznie ? Pytam bo w C6 nigdy tam nie zaglądałem :)
Części samochodowe online - Motostacja pl

KamilR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2010, 20:31
Lokalizacja: Koniecpol/Częstochowa

Post autor: KamilR » 19 sie 2011, 15:49

Dzięki kolego, tak mam hydrauliczne, a może powiesz mi czy przez to że sprzęgło jest zapowietrzone to pedał wchodzi bardzo głęboko w dół, czy coś innego może być nie tak, bo wydaje mi się ze pedał o parę cm nie potrzebnie schodzi. <uoee>

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 19 sie 2011, 16:40

Jeżeli miałbys powietrze w układzie to teoretycznie może tak się dziać. Oprócz bowiem normalnego skoku pedału wynikającego z przetłoczenia płynu doszedłby bowiem jeszcze kawałek skoku na sprężanie powietrza.
Pedał hamulca przy powietrzu w układzie staje się taki "gumowaty" pod koniec skoku. Nie ma wyraźnie zaznaczonego końca skoku tylko taki właśnie efekt gumowatości.

Nie wiem, czy w przypadku sprzegła też czujesz na końcu skoku taką "gumowatość" ?

Generalnie wiele roboty nie ma aby ze 2-3 razy popuścić odpowietrznik. Nie wiem tylko jaki jest do niego dostep, jesli z góry to super, a jesli z dołu to troche trudniej. Tak czy siak jak nie zrobisz to się nie dowiesz <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Sta6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 22 lut 2013, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ A6 C6] Jak opdowietrzyć sprzęgło w a6 (c6) ?

Post autor: Sta6 » 19 gru 2017, 14:40

KamilR pisze:Witam, nie dawno wymieniałem płyn hamulcowy w mojej a6, odpowietrzyłem hamulce natomiast wyczytałem na forum szczególnie w przypadku c5 że należy odpowietrzyć także sprzęgło, i teraz moje pytanko, jak to zrobić, gdzie szukać odpowietrznika ? i czy w ogóle warto? bo wydaje mi się że po wymianie płynu pedał sprzęgła troszkę głębiej wchodzi ale może jestem przewrażliwiony <mysli> a tak reszta działa ok.
Pytanie czy na pewno dobrze odpowietrzacie sprzęgło, w sensie czy na pewno robicie wszystko wg właściwej kolejności i na pewno dobrze - sam kilka razy odpowietrzałem sprzęgło i kilka razy musiałem poprawiać. Tutaj krótki opis z kolejnością co i jak z którego ja korzystałem:
https://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady-sprzegla-odpowietrzanie-sprzegla/106

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Re: [ A6 C6] Jak opdowietrzyć sprzęgło w a6 (c6) ?

Post autor: Motostacja pl » 19 gru 2017, 19:07

Sta6 pisze: Pytanie czy na pewno dobrze odpowietrzacie sprzęgło, w sensie czy na pewno robicie wszystko wg właściwej kolejności i na pewno dobrze - sam kilka razy odpowietrzałem sprzęgło i kilka razy musiałem poprawiać. Tutaj krótki opis z kolejnością co i jak z którego ja korzystałem:
https://www.sprzeglo.com.pl/artykuly-porady-sprzegla-odpowietrzanie-sprzegla/106
O ja ciesz pierdzielę :) Można pewnie i tak, ale wygląda to jak podróż z Poznania do Wawy przez Nowy York.
W życiu odpowietrzyłem "parę" układów hamulcowych i dużo mniej sprzęgieł ale zawsze tradycyjnie, czyli tak jak się odpowietrza hamulec.
Do sposobu podanego wyżej mam takie uwagi:

1. Sposób opisany dotyczy Octavii 1, tam po odkręceniu korka wyjmujemy pływak czujnika poziomu (podczepiony do korka) i widzimy poziom płynu. W A6C5 we wlewie mamy sitko i żadnego płynu a tym bardziej bąbelków powietrza nie zobaczymy. Również nie zobaczymy ich przez ścianę zbiorniczka bo ledwo poziom płynu można dostrzec.

2. Zawsze wolę wywalić z układu stary płyn a nie wpompować go do zbiorniczka aby pomieszał się z płynem układu hamulców. Niby jest tego płynu co kot napłakał ale zawsze lepszy świeży niż stary.

3. Ta cała ekwilibrystyka z dwoma odpowietrznikami, wężykiem, zakręcaniem, odkręcaniem....wirtuozeria normalnie.

4. O ile się nie mylę to w O1 odpowietrznik jest dostępny od góry, więc cała robota z podnoszeniem auta, zdejmowaniem osłon wydaje się bezcelowa. Nie wiem gdzie jest odpowietrznik w A6C5 (mam tipa więc nigdy tego problemu nie zaznam) więc nie mogę stwierdzić czy da się to jak w Octavii 1 zrobić od góry?

5. Podana metoda nie wydaje się ani prostsza ani łatwiejsza od normalnego odpowietrzania. Wręcz przeciwnie. A skutek jest dokładnie taki sam czyli usunięcie powietrza z układu sterowania sprzęgłem.
Części samochodowe online - Motostacja pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga