Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Zerwany potencjometr pedału gazu

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Kuba1989
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2010, 21:13
Lokalizacja: Tarnów

[ A6 C5] Zerwany potencjometr pedału gazu

Post autor: Kuba1989 » 12 sie 2011, 08:24

Witam,

otóż mam pewien problem. Przedwczoraj przydarzył mi się przykry incydent. Podczas jazdy moją Audi A6 C5 z 98 roku (sedan) nagle podczas dodawania gazu coś strzeliło i opadł pedał gazu. Przez chwilę dało się jeszcze przygazować ale później auto przestało całkowicie reagować na pedał gazu. Rozebrałem wszystko co trzeba aby dostać się do pedału i zauważyłem że luzem wisi potencjometr. ÂŚciągnąłem więc pedał gazu wraz z potencjometrem. Jak się okazało jeden z tych 2 zaczepów na potencjometrze urwał się i to chyba było przyczyną opadnięcia pedału gazu, ponieważ przy pociągnięciu za tą krótką linkę auto gazuje normalnie.

Ale do rzeczy problem polega na tym, że nie mogę znaleźć miejsca przymocowania tego potencjometru ponieważ po dojściu do pedału on już wisiał luzem. I tutaj moja prośba ma ktoś może jakiś schemat lub zdjęcia jak to powinno wyglądać zamontowane razem z pedałem gazu? Na necie nigdzie nie mogę tego znaleźć, a nawet jakbym zdobył potencjometr z dobrą obudową to i tak nie wiem jak to wszystko złożyć bo naprawdę szukałem i szukałem i nawet w aucie nie mogę zlokalizować przypuszczalnego miejsca zaczepienia tego potencjometru. Przydarzył się może komuś podobny przypadek? Wie ktoś może czy można przekładać tą obudowę potencjometru? Pytam ponieważ potencjometr jest sprawny więc może mógłbym przełożyć obudowę nawet z zepsutego potencjometru bo nowy potencjometr kosztuje od 400 zł w górę :(

Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 12 sie 2011, 09:20

po co nowy, allegro od 80 zl a sa strony co za 50 kupisz.

Kuba1989
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2010, 21:13
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kuba1989 » 12 sie 2011, 12:36

No tak ale mi nawet nie chodzi o ten sam potencjometr tylko najbardziej o to w którym on miejscu powinien być zamontowany bo tego nie wiem, więc nawet kupno nowego nic mi nie da dopóki nie znajdę i nie usuną resztek po ostatnim no bo gdzieś ta śruba z zaczepem musiała zostać ale jej nie widać w ogóle ;(

audya6c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 07 maja 2013, 23:07
Lokalizacja: Konin

Post autor: audya6c5 » 13 lut 2015, 06:40

Witam też podłączyłbym się do pytania odnośnie pedału gazu bo u mnie niby samochód gazuje normalnie tylko pedal jest strasznie luzny podnosze go do góry około 5 cm opuszcze i opada... A wciśnięcie ma około 3 cm także coś mi się wydaje że za mało jest tam jakąś regulacja? I gdzie są te zaczepy?
kto ma...ten wie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga