Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Avant] (A6 C5 Avant) opinie anteny sirio triflex

Car Audio
ODPOWIEDZ
toom_ek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2011, 22:48
Lokalizacja: PL

[ A6 C5 Avant] (A6 C5 Avant) opinie anteny sirio triflex

Post autor: toom_ek » 08 sie 2011, 21:46

witam , może ktoś posiada antenę cb sirio triflex , proszę o opinie ,dziękuje.
toom_ek

ArtHurO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2011, 15:23
Lokalizacja: Kamieńsk

Post autor: ArtHurO » 08 sie 2011, 21:59

Owszem, posiadam i jestem zadowolony. Antena wygląda jak fabryczna i nie kusi złodzieja. Montaż na dachu bezproblemowy - odkręcasz starą antenę i zakładasz SIRIO, zabawa jest przy przeciąganiu kabelków. Co do jej pracy: radia CB używam jak jadę w trasę - nigdy mnie nie zaskoczyła jakaś informacja- wszystkie docierały idealnie, mnie również słyszeli. Nie wypowiem się na temat zasięgu i szumów tej anteny, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie jednak dla mnie jakość wykonania i działanie oceniam bardzo dobrze.

toom_ek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2011, 22:48
Lokalizacja: PL

Post autor: toom_ek » 09 sie 2011, 06:36

witam , jak wygląda sprawa z anteną fm i jak podłączyłeś ? czy masz wzmacniacz antenowy czy nic nie trzeba robić , po prostu podpiąć i tyle , jak możesz to opisz montaż tej anteny, dzięki za odp.
toom_ek

ArtHurO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2011, 15:23
Lokalizacja: Kamieńsk

Post autor: ArtHurO » 09 sie 2011, 14:37

Jest to antena trój funkcyjna: FM, CB i GSM. Zdejmujesz starą antenę, zakładasz SIRIO i przykręcasz pamiętając o prawidłowym ustawieniu uszczelki pod anteną. Ciągniesz odpowiednie kabelki dostarczone w zestawie i podpinasz do radia FM i CB. Radio FM podpiąłem bezpośrednio i podstawowe stacje, których słucham odbierały prawidłowo. Co do CB to stroisz antenę kręcąc jej końcówka, następnie zakładasz na koniec anteny koszulkę termokurczliwą i podgrzewasz. Co do GSM się nie wypowiadam bo nie używałem.

israel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 22 lut 2008, 16:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: israel » 15 kwie 2012, 15:39

Wiem, że temat trochę stary ale nie chciałem nowego zakładać
ArtHurO pisze:Jest to antena trój funkcyjna: FM, CB i GSM. Zdejmujesz starą antenę, zakładasz SIRIO i przykręcasz pamiętając o prawidłowym ustawieniu uszczelki pod anteną. Ciągniesz odpowiednie kabelki dostarczone w zestawie i podpinasz do radia FM i CB. Radio FM podpiąłem bezpośrednio i podstawowe stacje, których słucham odbierały prawidłowo. Co do CB to stroisz antenę kręcąc jej koĂącówka, następnie zakładasz na koniec anteny koszulkę termokurczliwą i podgrzewasz. Co do GSM się nie wypowiadam bo nie używałem.
Myślę nad zakupem tej anteny - ArtHurO - montowałeś ją w miejsce ori dachowej? Czy otwór pasuje, czy trzeba go jakoś powiększyć?

Uszczelniałeś całość aby nie ciekło potem?

Ciągnąc kable, które elementy tapicerki musiałeś wymontować?

Dzięki, pozdrawiam

altium
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 166
Rejestracja: 05 wrz 2010, 17:28
Lokalizacja: Gostynin, Wólka Nosowska

Post autor: altium » 15 kwie 2012, 15:41

Oryginalna antena ma wzmacniacz wbudowany, sirio nie ma takowego.
SWR tej anteny jest na poziomie około 3!

ArtHurO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2011, 15:23
Lokalizacja: Kamieńsk

Post autor: ArtHurO » 15 kwie 2012, 22:19

israel pisze:Wiem, że temat trochę stary ale nie chciałem nowego zakładać
ArtHurO pisze:Jest to antena trój funkcyjna: FM, CB i GSM. Zdejmujesz starą antenę, zakładasz SIRIO i przykręcasz pamiętając o prawidłowym ustawieniu uszczelki pod anteną. Ciągniesz odpowiednie kabelki dostarczone w zestawie i podpinasz do radia FM i CB. Radio FM podpiąłem bezpośrednio i podstawowe stacje, których słucham odbierały prawidłowo. Co do CB to stroisz antenę kręcąc jej koĂącówka, następnie zakładasz na koniec anteny koszulkę termokurczliwą i podgrzewasz. Co do GSM się nie wypowiadam bo nie używałem.
Myślę nad zakupem tej anteny - ArtHurO - montowałeś ją w miejsce ori dachowej? Czy otwór pasuje, czy trzeba go jakoś powiększyć?

Uszczelniałeś całość aby nie ciekło potem?

Ciągnąc kable, które elementy tapicerki musiałeś wymontować?

Dzięki, pozdrawiam
Antena ma swoją uszczelkę i nic nie ciekło. Z plastików nic nie zdejmowałem jedynie listewki progów i kawałek słupka C, samą antenę przykręcasz po wyjęciu lampki bagażnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga