Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Wymiana oleju w skrzyni automatycznej. Silnik 2,5 td

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert_84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2011, 18:33
Lokalizacja: Suwałki

[A6 C4] Wymiana oleju w skrzyni automatycznej. Silnik 2,5 td

Post autor: Robert_84 » 06 sie 2011, 08:49

Witam.
Potrzebuję informacji do zmiany oleju w skrzyni automatycznej.Rok produkcji auta 1995 rok.
W temacie: a6-100-c4-25-tdi-93rdlugosc-bagnetu-skr ... t13333.htm nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi.
A mianowicie:

1 Ile litrów oleju będę potrzebował? Nie posiadam bagnetu i nie wiem ile zalać oleju zanim się rozgrzeje skrzynia.Jeden z użytkowników pisze ze przy temperaturze 70 stopni stan oleju powinien być między MIN a MAX na bagnecie ale inny pisze ze przy 40 powinno być do dolnej krawędzi śruby kontrolnej.Może ktoś to zweryfikować? I o jakich parametrach jest to olej?

2 Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Olej spuszczamy i zalewamy na włączonym silniku?Tak?

3 Czy w tym modelu wymienia się filtr?Jeżeli tak to gdzie się on znajduje?

Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Wajcheuszy

Post autor: Wajcheuszy » 08 sie 2011, 15:17

Siemka.
Po zakupie mojej Audiencji (pół roku temu) też rozważałem możliwość samodzielnej wymiany oleju w skrzyni.
W serwisie dowiedziałem się (choć to podobno poufne informacje i serwis nie powinien ich udzielić) że numer katalogowy w systemie VW to: g 052 162 a2 - jak skopiujesz go w Alledrogo i zaznaczysz wyszukiwanie w opisach to znajdziesz. Olej ma kolor żółty.
Jest też filtr, i dwie uszczelki (podobno).
Dowiedziałem się też, że w skrzyni jest ok 7 litrów, z czego max da się wymienić przy wymianie statycznej (bo raczej tylko taka wchodzi w grę przy tym roczniku i nieznanej historii).

Badałem temat, pytałem "bezstronnych" mechaników i nikt nie zalecił mi samodzielnej wymiany. Można zapowietrzyć elementy, które potem będą się zacierać, a jeśli konwerter jest w kiepskim stanie to zdarza się że samochód już nie wyjeżdża o własnych siłach. Ustalenie właściwego poziomu bez pomiaru temperatury i bagnetu to też loteria...
Aha, są dwa rodzaje filtrów do naszych skrzyń - ja wymieniałem w Bosch Service w Knurowie i okazało się że mam inny niż teoretycznie powinien być, oni na szybko załatwili ten właściwy. Gdybym robił sam to byłbym w czarnej dupie...
Przemyśl czy nie lepiej zlecić to fachowcom i na nich zrzucić ryzyko i ewentualną odpowiedzialność. Ja robiłem w nie najtańszym warsztacie i dałem 450 złotych, kawa i choinka o zapachu kokosowym gratis ;p
Podaj mi swojego maila na PW to podeśle kosztorys jaki mi przedstawili:)

[ Dodano: 2011-08-08, 15:24 ]
Jeśłi nie wiesz kiedy olej był wymieniamy, możesz go ocenić po kolorze. Jego obieg jest wyprowadzony do chłodnicy. Stojąc twarzą w twarz z Bestią, po lewej stronie chłodnicy zobaczysz czarną rurkę - odkręcasz śrubę i króciec wychodzi:)
Na górze jest wejście do chłodnicy, na dole powrót. Obieg zaczyna hulać od razu po odpaleniu silnika - dość duże ciśnienie jest więc trzeba uważać żeby nie spuścić sobie połowy oleju :P

Młodzik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 02 sie 2011, 16:20
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: Młodzik » 10 sie 2011, 18:54

jeśli chodzi o wymianę oleju w skrzyniach automatycznych to bądź ostroży bo mało który mechanik ma na ten temat wystarczające pojęcie. w niektórych skrzyniach (np. omega 2.5tds) skrzynie trzeba odpowietrzyć podobnie jest w skrzyniach BMW. może dojść do takiej sytuacji że olej wymienisz a auto nie pojedzie i w końcowym rezultacie i tak pojedziesz do mechanika.
pamiętaj że masz sprzęgło hydrokinetyczne w którym też trzeba wymienić olej (tzn. wylać stary)
Mechanicy specjalizujący sie w skrzyniach aut. mają zniżki na odpowiednie oleje więc jak trafisz do porządnego mechanika to z wymianą za olej zapłacisz tyle samo co sam byś kupował olej.

waldekkiepski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 03 sie 2013, 13:33
Lokalizacja: białystok

Post autor: waldekkiepski » 03 sie 2013, 13:53

witam jestem nowy wiec proszę o wyrozumiałość,od pewnego czasu przymierzałem sie do samodzielnej wymiany oleju w skrzyni automatycznej mojej audi,lecz czytając bzdury jakie piszą ludzie na forach ,, ze nie polecam wymiany samodzielnej oleju bo będzie zle coś tam się stanie 'BO MÓJ ZNAJOMY MÓWIÂŁ ÂŻE JEGO ZNAJOMY WYMIENIAÂŁ IÂŚIę ZEPSUÂŁO' ludzie po co to pisać takie głupoty jak nie ma sie zielonego pojęcia o tym ,nie robiłeś to nie mydl oczu komuś kto chce sie dowiedzieć czegoś i zrobić to samemu nie płacąc przytym serwisom dużych pieniędz, wczoraj osobiście wymieniłem olej i filtr oleju w skrzyni i wszystko działa jak ta lala nawet lepiej nisz przed wymianą , ,dla zainteresowanych do skrzyni automatycznej w mojej audi wchodzi 2,70 L OLEJU ATF orlena koloru czerwonego cena 1 L to ok 17 zł a filtr na allegro 28 zł czas roboczy 30 min pozdrawiam

MojeAudi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2016, 18:40
Lokalizacja: rodgau

Post autor: MojeAudi » 10 sty 2016, 20:04

witam mam taki problem wymieniłem olej w serwisie i teraz przy zmianie biegu 1-2 i 5-6 szarpie w czym moze byc problem?
arek pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga