Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Lampa tylna na żarówki i na LED

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cancer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 05 cze 2009, 21:25
Imię: Wiesław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

[ A6 C6] Lampa tylna na żarówki i na LED

Post autor: Cancer » 02 sie 2011, 14:53

W moim autku lampy tylne posiadają żarówki. Zauważyłem jednak, że z górnej części lampy jest płytka w której umieszczone są podstawki do LED-ów. Trudno przez otwory jest zobaczyć ile tych LED-ów powinno tam być. Nigdy nie były one zamontowane. Na Allegro znalazłem taką lampę, ale tam nie ma żarówek (otwory zaślepione) i w opisie jest, że to lampa LED-owa. Wydaje mi się, że po włożeniu LED-ów będzie świecił tylko górny pas lampy. Kabelki od płytki idą do kołków, które stykają się ze ścieżkami elektrycznymi. LED-y włożyć można tylko po odkręceniu dwóch śrub i rozebraniu lampy. Nie wiem, czy warto rozbierać lampy, bo na forum kilku kolegów pisało, że mogą być kłopoty z parowaniem i zamakaniem. Może dać sobie spokój z tymi LED-ami, ale trochę mnie kusi. Są podstawki, można by dobrać LED-y a efekt może być atrakcyjny. Czy to są jakieś uniwersalne lampy, że albo żarówki albo LED ? Czy raczej tylko pozycyjne dodatkowe. Ciekawe też jakie LED-y i ile ? Może ktoś z kolegów spotkał się z takimi lampami. Na naklejce na lampie jest napisane, że typ: LED.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
UneeK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 477
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:48
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: UneeK » 04 sie 2011, 12:05

Mam u siebie lamy tylne, w których żarówki służą jako światła drogowe ale LED'y jako światła stopu. LED'y umieszczone są właśnie w górnej części lampy, tam gdzie u Ciebie są podstawki.

Awatar użytkownika
Cancer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 05 cze 2009, 21:25
Imię: Wiesław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: Cancer » 04 sie 2011, 14:22

UneeK pisze:Mam u siebie lamy tylne, w których żarówki służą jako światła drogowe ale LED'y jako światła stopu. LED'y umieszczone są właśnie w górnej części lampy, tam gdzie u Ciebie są podstawki.
Widzę, że są to jednak lampy na żarówkach i LED-ach. Ciekawy jestem tylko jakie tam wchodzą LED-y. Sądziłem, że ten pas z LED-ami to będzie od pozycyjnych. Na potrzeby stopu to jednak chyba nie ma się co bawić. Oszczędność prądu żadna i przy trzecim świetle stopu nic to nie wniesie.
Dzięki
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga