Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Kontrolka oleju a czujnik otwarcia maski

Elektryka
Pakavo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2010, 12:34
Lokalizacja: śląsk

[ A6 C6] Kontrolka oleju a czujnik otwarcia maski

Post autor: Pakavo » 29 lip 2011, 20:40

Witajcie Koledzy. Mam pewien problem, może ktoś zna się na tym albo miał podobnie, bo na różnych forach problem się powtarza, z tym że mój problem jest jakby trochę bardziej złożony. Otóż zapaliła się żółta kontrolka oleju - olejarka z napisem 'min.'. Co ja się naszukałem przyczyny, to już mi nikt tego nie zabierze. A ile części niepotrzebnie wymieniłem, to mi z kolei za to nikt nie zwróci. Ostatecznie okazało się że to słynny czujnik otwarcia maski. Wystarczyło otworzyć machę, a kontrolka znikała. Znikała jednak tylko na 25 km albo 50 km w zależności od tego jak długo była otwarta maska. Wymieniłem więc czujnik, i problem zniknął jak ręką odjął. I wszystko byłoby fajnie, gdyby znów się nie zapaliła. Pomoglo na dłuższy czas, ale problem pojawił się znów. Poraz kolejny wymieniłem czujnik, ale tym razem to nic nie dało. Sam już nie wiem, czy to tylko przypadek, że czujnik padł, czy jest to już taka norma, że problem z kontrolką oleju będzie się powtarzał...
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 17:17 przez Pakavo, łącznie zmieniany 1 raz.

panton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: Wawa/Łódź

Post autor: panton » 29 lip 2011, 21:15

czujnik poziomu oleju (ten w misce) do wymiany.... czujnik otwarcia maski nie miał z tym nic wspólnego podobnie jak FIS... po otwarciu maski ECU dostaje info, że była przeprowadzona inspekcja (sprawdzony poziom oleju, ewentualnie uzupełniony) więc dopiero po tej ilości km sprawdza ponownie... a że czujnik leży to ponownie dostaje info o niskim poziomie oleju i wywala ikonkę na zegarach (oczywiście zakładam, że stan oleju jest ok)

pozdrawiam

Pakavo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2010, 12:34
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Pakavo » 30 lip 2011, 08:05

Poziom oleju oczywiście w normie.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2011, 17:15 przez Pakavo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 30 lip 2011, 09:35

podlacz pdo vaga wyjdzie szkop, jak nie to dolej tego cholernego oleju moze tylko myslisz ze poziom w normie hehe ja mam tak zle zaprojektowany bagnet ze myslalem ze jest OK a bylo kolo minimum i wywalilo kontrolke dolalem i cacy :)

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 30 lip 2011, 10:23

Arrni pisze:podlacz pdo vaga wyjdzie szkop, jak nie to dolej tego cholernego oleju moze tylko myslisz ze poziom w normie hehe ja mam tak zle zaprojektowany bagnet ze myslalem ze jest OK a bylo kolo minimum i wywalilo kontrolke dolalem i cacy :)
ja bym dolal oleju
(mialem tak samo jak pobieral mi moj awx olej bo lalem castrol, valvoline nie pobiera i mam spokoj)
albo masz czujnik w misce uszkodzony
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Pakavo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2010, 12:34
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Pakavo » 30 lip 2011, 17:22

Olej jest w normie. Wiem, że bagnet jest zaprojektowany przez jakiegoś pacana. Dlatego też nauczyłem się go odczytywać, i nigdy nie leję do max. bo wtedy nie da się odczytać wyniku - nad max jest kulka która zawsze jest cała w oleju (zbiera olej z kanału) i wydaje się, że jest przelane. Ja mam trochę więcej niż pomiędzy połową stanu a max. Gdybym miał min. to na pewno byłoby wyraźnie widac.

Awatar użytkownika
dawid83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 06 lip 2008, 21:10
Lokalizacja: york

Post autor: dawid83 » 09 paź 2012, 09:31

witam panowie.ja mam podobny problem.kontrolka min oleju zapala mi się po około 100 km i nie znika dopóki nie odłącze aku.stan oleju jest dobry czujnik poziomu oleju wymieniłem tydzień temu.nie którzy piszą że jak im się zapala kontrolka to podnoszą maskę i kontrolka znika.mi dziś się zapaliła i podniosłem maskę ALE kontrolka nie znika.czy ktoś wie co to może być.z góry dziękuje

Jestem Slaby

Post autor: Jestem Slaby » 09 paź 2012, 22:33

Pakavo pisze:Olej jest w normie. Wiem, że bagnet jest zaprojektowany przez jakiegoś pacana. Dlatego też nauczyłem się go odczytywać, i nigdy nie leję do max. bo wtedy nie da się odczytać wyniku - nad max jest kulka która zawsze jest cała w oleju (zbiera olej z kanału) i wydaje się, że jest przelane. Ja mam trochę więcej niż pomiędzy połową stanu a max. Gdybym miał min. to na pewno byłoby wyraźnie widac.
tu Cie zaskoczę. otóż miałem dokładnie to samo. DOKÂŁADNIE to samo. to nie jest tak że 'olej jest w normie'.
mnie wcześniej mówili że czujnik oleju w misce, albo czujnik przy masce... no różne rzeczy mi mówili... co się okazało?

audi lubi jeść olej. nie bardzo, ale po prostu zaczynało go powoli brakować (przejechane 15 tysi miał wtedy na tym oleju bez dolewania)

Zrób tak:

rano przed wyjazdem nie odpalaj auta i na zimnym silniku przed uruchomieniem otwórz maskę i sprawdź stan. Jak będzie w połowie - dolej. Musi być w okolicach 3/4 - full na bagnecie. Nawet jak będzie za dużo to możesz przymknąć na to oko, nic się nie stanie. I wtedy sprawdź czy problem się powtarza. Ja po prostu dolałem oleju i przestaliśmy o tym temacie rozmawiać ze sobą. Od tej pory mordy już nie drze. Okazało się że było za mało i że rzeczywiście robił z tego problem.
Kwestia wymiany oleju, jego gęstości itd.

U mnie wystarczyło mu 'polać'. Polej swojemu, imo pomoże.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 10 paź 2012, 07:52

Jestem Slaby pisze:rano przed wyjazdem nie odpalaj auta i na zimnym silniku przed uruchomieniem otwórz maskę i sprawdź stan
Zwróć tylko szczególną uwagę na poziom auta... powinien być postawiony na jak najbardziej równej powierzchni...

Jestem Slaby

Post autor: Jestem Slaby » 10 paź 2012, 09:11

0x4B25A pisze:
Jestem Slaby pisze:rano przed wyjazdem nie odpalaj auta i na zimnym silniku przed uruchomieniem otwórz maskę i sprawdź stan
Zwróć tylko szczególną uwagę na poziom auta... powinien być postawiony na jak najbardziej równej powierzchni...
dokładnie

slyzgy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: slyzgy » 02 lut 2013, 19:34

Mam to samo zaczeło sie od komunikatu oil sensor oczywiscie kupiłem używkę za 100zł na allegro i po 400km wybija komunikat oil min. Olej jest w normie poniewaz jestem po wymianie wszystkich olejów na miarce od bagnetu tez nic nie ubywa.Kupuje nowy czujnik na allegro za 310zł mam nadzieje ze problem zniknie !

A miarke tez mam jakąś złamaną ze jeden mechanik dolał mi 2l!! hahah i powiedzial zbym dokupil jeszcze z litr gdzie wchodzi tam do 4l ;d

finek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 05 paź 2016, 07:45
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: finek84 » 29 paź 2016, 20:33

Dołączę się do tematu. mam podobny problem. OLEJ wymienił poprzedni właściciel . Po jakimś czasie zapaliła się kontrolka. Do łał em litr Castro 5w30 ale na miarę za wiele nie przybyło.problem znikł na 50 kilometrów i po otwarciu maski pojawia się i znika. Dwa pytania. jak odczytywać z tego bagnetu olej musi być zalane aż do kulki czy ma być zalany tylko ten czopek <lol> . I gdzie dokładnie znajduje się czujnik otwierania maski ?

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 30 paź 2016, 09:41

finek84, jak uniknąć błędnego sprawdzania oleju...wystarczy parę razy wyjąć i wsadzić bagnet (miarkę) i za każdym razem wycierać do sucha, w ten sposób wybierzemy olej z tej rurki co siedzi ten bagnet i nie będzie olej osadzał się na miarce.
Czujnik powinien być w zamku w przednim pasie

finek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 05 paź 2016, 07:45
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: finek84 » 30 paź 2016, 10:43

Po zakupie auta stan wydawał mi się niski:(. AUTO świeżo po wymianie bo olej czysciutki ale po zapaleniu się kontrolki dołem 5w30 Castrola ale za wiele nie przybyło. Mam taki stan cały czas
Obrazek

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 30 paź 2016, 12:53

Moim zdaniem olej powinien być na tej części karbowanej i bardziej bliżej kulki, gdzieś tak 3/4 na części karbowanej

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga