Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5]Sterownik ABS-u:/

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alexpulawy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 196
Rejestracja: 27 wrz 2008, 16:05
Lokalizacja: Puławy/Didcot UK

[A6 C5]Sterownik ABS-u:/

Post autor: alexpulawy » 30 wrz 2008, 22:51

Witam wszystkich. Mam problem z ABSem a dokladnie (jak w wiekszości A6:) świeci mi się czerwony wykrzyknik na FIS-ie (!). Już wiem że przyczyną jest padnięty sterownik ABS-u, wiem też że są "magicy" w Polsce którzy to naprawiają ale moje pytanie brzmi:
Czy znacie może jakiegoś takiego magika w UK???



stosuj tagi
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, 23:28 przez alexpulawy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
alexpulawy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 196
Rejestracja: 27 wrz 2008, 16:05
Lokalizacja: Puławy/Didcot UK

Post autor: alexpulawy » 01 paź 2008, 21:05

Klocki zmieniłem na początku, płyn jest ok. Po podłaczeniu pod VAG-a pokazało czujnik w prawym tylnym kole, wymienilem i dalej to samo. Po ponownym podłączeniu do komputera, VAG nie chce się połączyć z ABS-em (z całą resztą bez problemu). Po konsultacjach u kilku mechaników każdy stwierdził że to Sterownik ABS i podobno w A6 to normalka:/

Lucas286
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:17
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Lucas286 » 01 paź 2008, 21:20

Witaj, rzeczywiście to co opisujesz świadczy chyba o uszkodzeniu sterownika. Tydzień temu również przerabiałem ten temat. Nie miałem wogóle komunikacji z ABSem, czasami świeciła kontrolka ABS, czasami sobie gasła i było ok. Skorzystałem z usługi polecanego już na forum kolegi z Zielonej Góry.

Tu ma swoje aukcje:
http://www.allegro.pl/item447072221_8e0_614_111_ah_a_b_c_h_naprawa_abs_z_gora_rok_gwa.html

Również go polecam, sterownik naprawił szybko i sprawnie. Od tamtej pory działa ok. Dodatkowo udziela rocznej gwarancji (na papierze).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
alexpulawy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 196
Rejestracja: 27 wrz 2008, 16:05
Lokalizacja: Puławy/Didcot UK

Post autor: alexpulawy » 01 paź 2008, 22:00

W takim razie chyba i ja skorzystam z jego usług :-D Tylko powstaje mały problem jak wymontować ten sterownik :mrgreen: Mógłby mi ktoś opisać jak to zrobić? Chyba całej pompy nie trzeba zdejmować? Czy lepiej oddać gdzieś do mechanika?

Lucas286
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:17
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Lucas286 » 02 paź 2008, 07:17

Ja tam mechanikiem nie jestem a sam go wymontowałem. Sprawa nie jest taka trudna. Wyjmujesz sam sterownik bez ruszania pompy. Jedyne co bardzo przeszkadza do zbiornik spryskiwaczy, więc go wymontowałem najpierw. Ale żeby wymontować ten zbiornik trzeba zdjąć koło, odkręcić plastikowe nadkole i dostęp gotowy. Zbiornik przykręcony jest trzema śrubkami. Po wyjęciu zbiorniczka dostęp do sterownika jest już bardzo dobry. Odkręcasz 6 śrubek, odłączasz wtyczki (ta duża i jest jeszcze na dole taka mała). Jednak jeśli nie czujesz się na siłach to niech zrobi Ci to jakich mechanik. Pewnie nie zajmie mu to więcej jak 0,5h.

Opisałem jak ja zrobiłem, mam nadzieję że w twoim aucie jest podobnie.

Powodzenia, pozdrawiam

Awatar użytkownika
alexpulawy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 196
Rejestracja: 27 wrz 2008, 16:05
Lokalizacja: Puławy/Didcot UK

Post autor: alexpulawy » 02 paź 2008, 20:31

Dzięki Lucas286, w sobote biore się za wymontowywanie :-D Mam nadzieje że obejdzie się bez mechanika :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga