Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Komfortowe kierunkowskazy - problem z awaryjnymi.

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wysoczan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2010, 22:17
Lokalizacja: Świdnica / dolnośląskie

[ A6 C5] Komfortowe kierunkowskazy - problem z awaryjnymi.

Post autor: Wysoczan » 09 maja 2011, 11:42

Witam,

po zamontowaniu oryginalnego (choc nie dedykowanego pod ten samochod) zestawu do doposazenia w komfortowe kierunkowskazy (nr katalogowy: 000 998 229), gdy wlaczam awaryjne, to po ich wylaczeniu miga trzy razy kierunkowskaz w prawo. Dzieje sie tak niezaleznie od ilosci mrugniec swiatel awaryjnych. Problem wystepuje tylko przy wlaczonym silniku, gdy samochod jest wylaczony awaryjne dzialaja poprawnie. Poza tym modul dziala jak nalezy.

Czy ktos spotkal sie z czyms takim montujac ten zestaw w Audi A6 C5 po lifcie? Jesli tak, to co z tym zrobil?
Czy mozna cos zrobic, aby awaryjne dzialaly poprawnie, a zarazem byly aktywne komfortowe kierunkowskazy?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

P.S.
Przepraszam za brak polskich liter.

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 09 maja 2011, 17:01

z kąd masz tą czesc do kierunków ??
gdzie kupiłes ??

Awatar użytkownika
Wysoczan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2010, 22:17
Lokalizacja: Świdnica / dolnośląskie

Post autor: Wysoczan » 09 maja 2011, 18:11

Mam ją z salonu VW, który prowadzi autoryzowany serwis Volkswagena i Audi. Nr katalogowy: 000 998 229. Była również w wersji dedykowanej pod Golfa IV i Passata - 000 998 229 A. Moja jest uniwersalna do pojazdów z grupy VAG.

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Komfortowe kierunkowskazy - problem z awaryjnymi.

Post autor: axe » 09 maja 2011, 20:22

Wysoczan pisze:Witam,

po zamontowaniu oryginalnego (choc nie dedykowanego pod ten samochod) zestawu do doposazenia w komfortowe kierunkowskazy (nr katalogowy: 000 998 229), gdy wlaczam awaryjne, to po ich wylaczeniu miga trzy razy kierunkowskaz w prawo. Dzieje sie tak niezaleznie od ilosci mrugniec swiatel awaryjnych. Problem wystepuje tylko przy wlaczonym silniku, gdy samochod jest wylaczony awaryjne dzialaja poprawnie. Poza tym modul dziala jak nalezy.

Czy ktos spotkal sie z czyms takim montujac ten zestaw w Audi A6 C5 po lifcie? Jesli tak, to co z tym zrobil?
Czy mozna cos zrobic, aby awaryjne dzialaly poprawnie, a zarazem byly aktywne komfortowe kierunkowskazy?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

P.S.
Przepraszam za brak polskich liter.
przekaznik masz dobry

napisz jak to masz podlaczone ktory pin z przekaznika z ktorym kablem
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
Wysoczan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2010, 22:17
Lokalizacja: Świdnica / dolnośląskie

Post autor: Wysoczan » 09 maja 2011, 21:23

Nie podłączałem tego osobiście, tylko robił to mechanik. Jest podłączone zgodnie z instrukcją (i rzeczywiście wszystko działa jak należy oprócz awaryjnych). W innych samochodach też się tak dzieje i jest to ponoć normalne. Właśnie dlatego pytam czy może nie znalazł ktoś na to sposobu...

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 09 maja 2011, 21:41

Wysoczan pisze:W innych samochodach też się tak dzieje i jest to ponoć normalne.
to jest nienormalne

Awatar użytkownika
Wysoczan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2010, 22:17
Lokalizacja: Świdnica / dolnośląskie

Post autor: Wysoczan » 09 maja 2011, 21:48

No właśnie też tak mi się wydaje... Dlatego jakby ktoś miał zamontowane takie coś u siebie i mógł napisać mi w jaki sposób to podłączył, żeby działało naprawdę normalnie, to byłbym wdzięczny, bo wtedy mógłbym przekazać te informacje mechanikowi, żeby skorygował podłączenie i byłoby świetnie.

P.S. Czytałem na tym forum, że koledzy z klubu A4 podłączali te przekaźniki u siebie i też mieli jakieś problemy z awaryjnymi, ale na ich forum nie znalazłem nic o tym, a tu zgłębienia tematu też nie było.

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 09 maja 2011, 22:09

Wysoczan pisze:Nie podłączałem tego osobiście, tylko robił to mechanik. Jest podłączone zgodnie z instrukcją (i rzeczywiście wszystko działa jak należy oprócz awaryjnych). W innych samochodach też się tak dzieje i jest to ponoć normalne. Właśnie dlatego pytam czy może nie znalazł ktoś na to sposobu...
ja mam taki przekaznik jak Twoj i nie mam takich objawow
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 10 maja 2011, 08:30

wiec widocznie kolega ma zje podłączone

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 10 maja 2011, 08:46

rafal100 pisze:wiec widocznie kolega ma zje podłączone
obstawiam ze ma zle podlaczone wyprowadznia przekaznika komfortowych do przekaznika kierunkow wsrod 3 przewodow na ktorych sa strony i glowny
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
Wysoczan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2010, 22:17
Lokalizacja: Świdnica / dolnośląskie

Post autor: Wysoczan » 10 maja 2011, 12:18

axe pisze:
Wysoczan pisze:Nie podłączałem tego osobiście, tylko robił to mechanik. Jest podłączone zgodnie z instrukcją (i rzeczywiście wszystko działa jak należy oprócz awaryjnych). W innych samochodach też się tak dzieje i jest to ponoć normalne. Właśnie dlatego pytam czy może nie znalazł ktoś na to sposobu...
ja mam taki przekaznik jak Twoj i nie mam takich objawow
Więc byłbym wdzięczny, gdybyś opisał mi jak go podłączyłeś (co do czego - numery i kolory kabelków, numery gniazd).
Zależałoby mi, żeby jak najszybciej zlikwidować te problemy, go to trochą głupio wygląda, jak informuje innych o korku lub czymś takim na drodze awaryjnymi, a potem włącza mi się kierunkowskaz w prawo mimo, że jadę prosto...
Ostatnio zmieniony 02 cze 2011, 10:30 przez Wysoczan, łącznie zmieniany 1 raz.

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 11 maja 2011, 10:36

Wysoczan pisze:
axe pisze:
Wysoczan pisze:Nie podłączałem tego osobiście, tylko robił to mechanik. Jest podłączone zgodnie z instrukcją (i rzeczywiście wszystko działa jak należy oprócz awaryjnych). W innych samochodach też się tak dzieje i jest to ponoć normalne. Właśnie dlatego pytam czy może nie znalazł ktoś na to sposobu...
ja mam taki przekaznik jak Twoj i nie mam takich objawow
Więc byłbym wdzięczny, gdybyś opisał mi jak go podłączyłeś (co do czego - numery i kolory kabelków, numery gniazd).
Zależałoby mi, żeby jak najszybciej zlikwidować te problemy, go to trochą głupio wygląda, jak informuje innych o korku lub czymś takim na drodze awaryjnymi, a potem włącza mi się kierunkowskaz w prawo mimo, że jadę prosto... Sądzę, że może to spowodować zagrożenie w ruchu...
Moja rada:
wyjmij przekaznik komfortowych kierunkowskazow.
Zrob sobie 5 kabelkow okolo 1m dlugosci zakonczonych z jednej strony zenska wsuwka z drugiej takimi wgryzkami zeby sie wpiac pod kable.
Wyjmij przekaznik awaryjnych (wysun go) i dla proby wepnij sie wg schematu jaki podam ponizej.
Obrazek

PIN oznaczony w przekazniku komfortu nr 2 wepnij rownolegle w kabel oznaczony 5 na kostce wlacznika awaryjnych.

PIN oznaczony w przekazniku komfortu nr 5 wepnij rownolegle w kabel oznaczony 7 na kostce wlacznika awaryjnych.

PIN oznaczony w przekazniku komfortu nr 8 wepnij rownolegle w kabel oznaczony 3 na kostce wlacznika awaryjnych.

PIN oznaczony w przekazniku komfortu nr 6 wepnij rownolegle w kabel oznaczony 2 na kostce wlacznika awaryjnych. (lub nr 10 jezeli chcesz na stale polecam na 2)

PIN oznaczony w przekazniku komfortu nr 4 wepnij rownolegle w kabel oznaczony 9 na kostce wlacznika awaryjnych.
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
Wysoczan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2010, 22:17
Lokalizacja: Świdnica / dolnośląskie

Post autor: Wysoczan » 11 maja 2011, 10:46

Dziękuję bardzo, axe.
Oczywiście już kliknąłem "pomógł".
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-05-11, 13:29 ]
Przygotowuję się do skorygowania podłączenia, jak już to zrobię, to dam znać jak poszło.

Jednak mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie:
axe pisze:PIN oznaczony w przekazniku komfortu nr 6 wepnij rownolegle w kabel oznaczony 2 na kostce wlacznika awaryjnych. (lub nr 10 jezeli chcesz na stale polecam na 2)
Czym różnią się podłączenia do kabli nr 2 i nr 10?
Co oznacza "na stałe"?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga