Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Głuche stuki , niby z zawieszenia ale czy napewno ?

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
vinte
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:19
Lokalizacja: konstancin jeziorna

[ A6 C5] Głuche stuki , niby z zawieszenia ale czy napewno ?

Post autor: vinte » 16 kwie 2011, 22:33

Zanim postanowiłem napisać ten temat przestudiowałem "odmęty" netu , problem polega na głuchych przeraźliwych stukach można powiedzieć że czasami dzwięki jakie sa wydawane przypominają "grzmoty i wyginającą się stal " a tak naprawdę są to głuche uderzenia przy pierwszym hamowaniu , ruszeniu , czasami przy zmianie biegów ale sporadycznie , przy skrętACH też raczej sporadycznie , dzwięki wydostają się z podłogi a dokładnie chyba z rejony skrzyni biegów , jestem nawet skory przyjąć że to mogą być któreś wahacze , koncówki drążków , ale jest jedno małe ale ... wydobywające się wsponiane stuki pojawiają się dopiero po "rozgrzaniu" się samochodu powiedzmy po przejechaniu około 10 kilometrów więc chyba zawiecha odpada .

Moje podejrzenia o których raczej nie chciałem pisać aby nic nie sugerować to prawdopodobnie :

poduszki silnika/skrzyni
coś z hamulcami "latające" klocki lub coś podobnego
wieszaki wydechu

lub... zwiecha , nie mam więcej pomysłów <wnerw>


Czy któs z użytkowników miał podobne objawy lub może jhakaś sugestia .
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 17 kwie 2011, 09:18

obstawiam poduszki, końcówki wahaczy wydają delikatne stuki a jeśli poduszki są do d... to np. skrzynia może korpusem uderzać o podwozie i stąd głośne walenie. druga opcja to tak jak piszesz wieszaki wydechu co może być bardziej prawdopodobne bo nie dzieje się to od razu tylko po rozgrzaniu silnika a co za tym idzie i wydechu. jak masz słabe gumy lub może któraś jest zerwana to podobnie wydech zaczyna się bujać i uderzać w podłogę. jak masz możliwość wjedź na kanał i sprawdź, poruszaj wydechem, poszarp skrzynią i jeśli to coś z tych rzeczy to na pewno usłyszysz

vinte
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:19
Lokalizacja: konstancin jeziorna

Post autor: vinte » 17 kwie 2011, 18:20

W styczniu wymieniałem uszczelniacz wału i sprzęgło uczuliłem mechaniora na poduszki - jednak przy odbiorze auta stwierdził że poduszki są ok , dodam że problemów nie było zimą :| powróciły wraz z wiosną <wnerw>
Obrazek

Arokuch111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 17 cze 2010, 11:18
Lokalizacja: Wolbrom/Olkusz

Post autor: Arokuch111 » 18 kwie 2011, 21:21

Mam ten sam problem. Przy ruszaniu i hamowaniu słuchać takie stuki.

Pytałem u mechanika i stwierdził, że wachacze padły. Oddzywają się po zimie.
Do wymiany.
KOŁO, GLEBA I NIC WIęCEJ NIE POTRZEBA.!

vinte
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:19
Lokalizacja: konstancin jeziorna

Post autor: vinte » 18 kwie 2011, 22:05

Arokuch111 pisze:Mam ten sam problem. Przy ruszaniu i hamowaniu słuchać takie stuki.

Pytałem u mechanika i stwierdził, że wachacze padły. Oddzywają się po zimie.
Do wymiany.

Moje podejrzenia też takie były i dalej są ( niestety w naszych autach zaczynają one stukać już po wyjęcie z foliowego woreczka )... jedyne co mnie jeszcze nie przekonuje to to że pojawiaja się one dopiero po rozgrzaniu się samochodu - co wskazywało by na : wieszaki , coś z hamulcami , może jeszcze poduszki , sam nie wiem - nie chcę już płacić za domysły mechaniora , już mi się to zdażyło i źle na tym wyszedłem , 3k w plecy ,bez sensu :(


Sprzegło raczej wykluczyłem , "grzmoty" pojawiają się w każdej pozycji sprzęgła , druga sprawa że komplet był wymieniany cztery miesiące temu ( co oczywiście o niczym nie świadczy )


Pozdrawiam
Obrazek

Arokuch111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 17 cze 2010, 11:18
Lokalizacja: Wolbrom/Olkusz

Post autor: Arokuch111 » 18 kwie 2011, 22:15

Może sam sprawdź te wachacze, czy nie mają luzów... Złap za wachacz i zacznij szaprać kołem. Może coś wyczujesz i będziesz wiedział co i jak.
KOŁO, GLEBA I NIC WIęCEJ NIE POTRZEBA.!

wiesiek-02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 03 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: wiesiek-02 » 19 kwie 2011, 18:35

To jest częsty objaw poduszki pod silnikiem , przy ruszaniu stuka o krawędż a przy hamowaniu z powrotem do tyłu nie pamiętam jak jest w Twoim motorze ale najczęściej mają takie gniazda to jest nie wielki ruch ale stukanie wyrażne i co najciekawsze poduszka nie siedzi tylko mocowanie poduszki pada .....
w.j.

vinte
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:19
Lokalizacja: konstancin jeziorna

Post autor: vinte » 19 kwie 2011, 19:26

Jak się "rozgrzeje" to wali coraz bardziej :[ dziś po takim rozgrzaniu zrobiłem mały eksperyment ... postawiłem auto przodem dość wysokiego krawężnika i zacząłem bujać to przód to tył uderzając w ten krawężnik - i pojawiły się wcześniej wspomniane "grzmoty" nie wiem co robić :| zamówić wahacze przód górne czy poduszki silnika i skrzyni ? oto jest pytanie <mysli>
Obrazek

Arokuch111
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 17 cze 2010, 11:18
Lokalizacja: Wolbrom/Olkusz

Post autor: Arokuch111 » 19 kwie 2011, 20:24

Tańszym rozwiązaniem były by poduszki. Może od nich zacznij. ;)
KOŁO, GLEBA I NIC WIęCEJ NIE POTRZEBA.!

vinte
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:19
Lokalizacja: konstancin jeziorna

Post autor: vinte » 19 kwie 2011, 20:32

Nie ma co gdybać , na czwartek jestem umówiony na podnośnik do mechaniora ,będziemy lookać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
-=Rafal=-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1360
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:12
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: -=Rafal=- » 19 kwie 2011, 20:52

vinte, dokładnie. Możesz pół samochodu wymienić takim rozwiązaniem. Mechanior, szarpaki i już :)
Jak poduchy, to noga na blok i machaj silnikiem. Jak lata i stuka to poduchy. Proste :)

vinte
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:19
Lokalizacja: konstancin jeziorna

Post autor: vinte » 19 kwie 2011, 21:01

-=Rafal=- pisze:vinte, szarpaki i już :)
)
Z tymi szarpakami to nie tak do końca ;) pare dni temu byłem na obowiązkowym przeglądzie technicznym , wiedziałem już o tych "grzmotach" wybrałem się do najbardziej drobiazgowej stacji kontroli pojazdów ;) auto rozgrzane ... mówie diagnoście - niech Pan wsiada i wjedzie na kanał bo ja się boję :) facet wjechał , stuki były słyszalne przy ruszaniu i hamowaniu , nic nie znaleźli , nie udało się upiec dwóch pieczeni ... ;)
Obrazek

sidewind76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 411
Rejestracja: 24 wrz 2010, 09:42
Imię: Seweryn
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: sidewind76 » 20 kwie 2011, 08:22

górne wahacze nie wychodzą na szarpakach trzeba podnieść autko i dopiero sprawdzać

vinte
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:19
Lokalizacja: konstancin jeziorna

Post autor: vinte » 06 maja 2011, 00:26

Niestety ... jeden mechanior poległ , próbowali na różne sposoby i wszystkiego - ale po godzinie stwierdzili że nie wiedzą co to może być , postawili pare hipotez które ja też obstawiam

zestaw poduszek silnika / skrzyni
komplet wieszaków wydechu

w przyszłym tygodniu jadę na wymianę , zdam realację co i jak


podejrzewają także wybierak skrzyni

wahacze ok


Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-06-19, 05:25 ]
Poduszki wymienione komplet skrzynia/silnik , wieszaki wydechu komplet wymieniony , wymienione sprężyny jedna była pęknięta , wymieniony wybierak skrzyni biegów ... nic nie pomogło <wnerw>
Obrazek

Awatar użytkownika
hoopek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 645
Rejestracja: 22 wrz 2009, 21:57
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: hoopek » 31 sie 2013, 20:49

Odnowie temat. Mam ten sam problem co koledzy wyżej. Stuki pojawiają się około 5 minut po odpaleniu zimnego silnika i są one systematyczne przy poruszaniu i hamowaniu. Od jednego do trzech kolejno.. nikt nie wie co to może być.. jeden mówi poduszki silnika i skrzyni ale czemu dopiero stuka po rozgrzaniu? Dziś mechanik zasugerował, że to może koło dwumasowe.. :/ czy ktoś uporal się już z tym problemem?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga