Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 2.5 Tdi] Brak ładowania i możliwe że nie alternator

Elektryka
ODPOWIEDZ
lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

[ A6 C5 2.5 Tdi] Brak ładowania i możliwe że nie alternator

Post autor: lgorek » 31 mar 2011, 20:44

Hello
W moim audi od jakiegoś czasu świecił się i gasił ikona akumulatora na desce. Jednak musiałem mieć auto ale teraz jest mi nie jest potrzebne i zabrałem się za niego.

OBJAW:
Aku zaświecało się różne raz na niskich obratoach, raz na postuje, ale w trakcie jazdy przewaznie się już nie świeciło. Pod koniec było coraz gorzej świeciło się praktycznie cały czas dopiero na wysokich obratach gasło. Napiszę że gdy aku swieciło spadało ładowanie aku poniżej 12v, gdy gasło wszystko wracało do normy czyli jakies 14v.

Myśląc że to alternator rozkręciłem cały przód. Alternator wydarłem ale przed tym zaciekawił mnie jeden fakt że pasek od alternator był krzywo nałożony na wał silnika. Jak się dokładnie przyjrzałem okazało się że napinacz (ten z tłumnikiem drgan) jest odchylony w bok czyli nie idealnie równo do innych. Odkręciłem kółko i dziwna sprawa. Ponieważ była tam na zewnątrz tuleja plastikowa (lub jakieś tworzywo) oraz miedziana/metalowa w środku obie było przetarte do 0 z jednej strony. Tuleja jest też z drugiej strony ale nie ma możliwości odkrecenia sruby bo chyba nalezy wyciagac to podobne cos to filtra lub caly element aluminiowy co to trzyma.

I teraz moje pytanie:
- czy przez to mógł się pasek ślizgać
- jak już mam alternator wyjęty jak sprawdzić czy dobrze działa

Jak pojechałem do sklepu się spytać o te tuleje okazało się ze w etka nie ma tej plastikowej jest metalowa ale plastikowej nie ma.

Czy miał ktoś coś podobnego.

Zdjęc nie mam mogę zrobić jutro bo nie myślałem o tym.

Rysiek91
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:22
Lokalizacja: Siedlce/Mazowieckie

Post autor: Rysiek91 » 01 kwie 2011, 17:03

Co do alternatora to sam go nie sprawdzisz. Jak masz juz go wyjetego to zawiez go do fachowca i Ci go zregeneruje. Jak jeszcze nie byl nigdy robiony to juz pora na niego.

Kiedys tak mialem ze zapala mi sie kontrolka zaraz gasla i tak wkołko co raz czesciej az pozniej zapaliła sie i trzeba bylo zrobic alternator.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga