Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Allroad] Naprawa sterownika zawieszenia j197

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pabloQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[ A6 C5 Allroad] Naprawa sterownika zawieszenia j197

Post autor: pabloQ » 19 mar 2011, 00:04

Witam.
Mam problem następujący problem z allroad'em: padł czujnik poziomu - prawy przód (8E0907503 - stare oznaczenie), przy wymianie na taki sam "na szybko" z zapożyczonego została zauważona usterka wtyczki (do środka mogła dostawać się woda), nastepnie auto po umyciu na myjce wyrzuciło kilka błędów m.in. czujnik prawy przód oraz 65535 - czyli uszkodzenie komputera sterującego.
Reszta błędów dała się wykasować.
Po wyczyszczeniu wtyczki od czujnika - (było widać ze zrobiło zwarcie) wszystko się wykasowało po za błędem 65535.
Moje pytanie jest następujące - z racji tego że mogła nastąpić usterka komputera j197 jaka jest szansa na samodzielną naprawę/ ocenę elektroniki w sterowniku.

Czy ktoś już próbował go naprawiać samemu???
Na allegro jest dostępna usługa naprawy takiego sterownika - 738PLN:
http://allegro.pl/audi-allroad-sterowni ... 18029.html

Nie wiem czy warto bawić się w próbe naprawy samemu czy odrazu szukać używki? <bezradny>
czy ewentualnie przyczyny takiego stanu rzeczy szukać gdzie indziej??? <mysli>
Dodam że w sterowniku abs zapisał się błąd o nieprawidłowym sygnale ze sterownika j197 -dało sie wykasować oraz w module centralnego zamka jakiś błąd o braku sygnału z zacisku 15 (prąd pa zapłonie).
Bezpieczniki zostały sprawdzone - spalony był nr1 - od podgrzewania spryskiwaczy(5AMP).

Przepraszam za brak podania konkretnych numerów błędów ale nie mam ich przy sobie.
Pozdrawiam

allroad jest znajomego - także proszę nie sugerować się moim opisem

Awatar użytkownika
jojo001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 20:11
Lokalizacja: Dolnoslaskie
Kontakt:

Post autor: jojo001 » 22 mar 2011, 18:04

Może najpierw sprawdzić wszystkie pozostałe czujniki i wtyczki.
Kolejnym krokiem jaki bym wykonał to hard-restart całej elektroniki czyli odlączenie akumulatora na chwilę (10-15 minut).
Jak nie pomoże, to wtedy sterownik...

Awatar użytkownika
pabloQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: pabloQ » 07 kwie 2011, 00:26

jojo001 - dzięki śliczne za sugestie <brawo> ale:

Oczywiście że akumulator był odłączany na krótszą i na dłuższą chwilę, błędy sie wszystkie wykasowały oprócz błędu sterownika: 65535 . Co ciekawsze vag czytał mi normalnie sterownik oraz wartości w blokach pomiarowych - wszystko OK. Po sprawdzeniu wszystkich zasileń (+) i mas(-) zgodnie ze schematem otworzyłem sterownik i po dokładniejszym oglądnięciu okazalo sie ze już ktoś tam był - widać było że jeden z elementów SMD był już zmieniany. Czujniki oraz wszystkie inne elementy raczej zostały wykluczone - dlatego moje pytanie nie brzmiało "co robić?" tylko czy ktoś to naprawiał ewentualnie miał podobny przypadek? Na AKP przeczytałem o nieudanej próbie naprawy sterownika - poprzez wysłanie do gości którzy sie niby tym zajmują i nic to nie pomogło.

W sumie w końcu po ok 60 telefonach udało się znaleźć odpowiedni sterownik - zamiast 4Z7 907 553 A zastosowaliśmy 4Z7 907 553 G (zgodnie z ETKÂĄ ten numer został nadany w 2004 jako zamiennik czyli nowszy / może lepszy:) ) Doszukałem się również jakie są różnice pomiędzy literą A i B oraz ich zamiennikami ale nie wiem do dziś czym różnią się pozostałe oznaczenia.

Tak czy siak allroad dostał nowy sterownik i ładnie się obudził <radocha> . Dodatkowo przeprowadziliśmy regulację wysokości zgodnie z MODEM 402 i śmiga po dziś dzień bez problemu. <hura>

Awatar użytkownika
jojo001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 20:11
Lokalizacja: Dolnoslaskie
Kontakt:

Post autor: jojo001 » 13 kwie 2011, 20:54

Ciekawe, że myjka tak załatwiła sterownik... btw... Możesz rozwinąć temat różnic pomiędzy kolejnymi wersjami sterownika? <szok>

Awatar użytkownika
pabloQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2011, 23:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: pabloQ » 19 kwie 2011, 00:05

wrzucę różnice pomiędzy A i B bo tylko takie znalazłem... - wrzuce jak znajde ponownie. A myjka nie załatwiła sterownika tylko uszkodzona wtyczka i brak gumki we wtyczce także myjcie spokojnie swoje allroady:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga