Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] uszkodzony dach - naprawa?

Wszystko co dotyczy ogólnie nadwozia, elementów karoserii, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
kskup
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:10
Lokalizacja: Wwa

[ All ] uszkodzony dach - naprawa?

Post autor: kskup » 16 mar 2011, 22:58

Koledzy, mam okację kupić a6c6 w dobrej ceni. Niestety auto posiada pewien defekt - dach miał bliskie spotkanie pierwszego stopnia z metalowa bramą. Da radę to jakoś sensownie naprawić? Opłaca się?
Wyczytałem gdzieś, że takiego dachu nie opłaca się naprawiać, bo kwalifikuje się do szpachlowania albo całkowitej wymiany (wycina się?:/ Nie naruszy to całej konstrukcji auta?)?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 16 mar 2011, 23:16

Jak juz to tylko do wymiany.Jak zrobisz w dobrym warsztacie to nie będzie żadnego problemu ;)

kskup
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:10
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kskup » 16 mar 2011, 23:19

hmmm ale to trzeba wyciąć tę, nazwijmy to "płaską" część, czy jakoś o słupki zahaczyć? orientujesz się?
Ktoś moze polecić dobry warsztat z mazowieckiego, który określiłby na podstawie zdjęć w jakim stopniu warto to naprawiać i jaki jest przewidywany koszt naprawy?

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 17 mar 2011, 06:46

Powiem ci tak nikt już sie nie bawi w szpachlowanie dachów bo to dużo roboty i dużo szpachli na to idzie , tzn prawie nikt :)
Co do wymiany wymienia sie tylko górne poszycie dachu nic się nie wycina na słupkach itp , sciąga sie rynienki i pod nimi sa zgrzewy które sie rozwierca specjalnymi rozwiertakami , i to tyle , no i oczywiscie dach jest klejony też żeby nie przeciekał , taka operacjia jest robiona bez gramu szpachli , co do słupka bocznego przy dachowego to można go bez stresowo naprawić , jak znajde foto to ci prześle jak wygląda samochodzik bez poszycia dachowego :)

[ Dodano: 2011-03-17, 06:50 ]
P.s podany przykład wymiany dachu jest na samochodzi emarko Honda i hyundai , ale jak sciągałem kiedyś listwy dachowe to widziałem zgrzewy więc , audi niczym się nie rózni <rotfl>

[ Dodano: 2011-03-17, 07:11 ]
P.S myśle że tą naprawe tylko i wyłącznie aso ci przeprowadzi maja odpowiedni sprzęt do zgrzewania i odpowiednie kleje , oc zywiście naprawa tania nie bedzie która może sie wachać w okolicy 4,5 tysięcy , sama wymiana poszycia dachowego to koszt około 1500zł w skład naprawy wchodzi wtciecie dwóch szyb przód , tył , demontarz podsufitki , wyciagniecie siedzeń , najdroszsze będzie same poszycie dachu , ale z pewnością na alegro znajdziesz w miare tanio
Niestety na alegro są tylko używki ciete ze słupkami , ale bardzo dobry blacharz wydobędzie ten dach od słupków bez problemu
http://allegro.onet.pl/dach-audi-a6-c6- ... 78542.html

[ Dodano: 2011-03-17, 07:21 ]
P.s sorki za te dodatki ciagle , masz jeszcze jedno wyjście zaiweś te auto do kolesi którzy robia tak zwane gradobicia itp którzxy bez malowania wyciagaja takie wgniotki , moze mało ludzi wie ale wieksze szkody też robią , jężeli kolesiowi nie uda sie tego wyciągnać bez malowania to i tak zrobi ci ten dach na tyle że trzeba będzie użyc znikomych porcji szpachlówki która nawet nie będzie mieć znaczenia , jeżeli u ciebie w regionie niema takich ludzi moge ci polecić na ÂŚlasku takich magików dla których taki dach to małe piwo , od razu zrobią ci ten słupek , koszt napewno będzie niższy i co ważne dach nie będzie wycinany ,a znikoma warstewka szpachli może być

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kri$ » 17 mar 2011, 13:22

Przepraszam za OT, ale skoro temat o dachu i szpachli, to od razu przychodzi mi na myśl
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=167688&c=132&f=25 :)

kskup
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:10
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kskup » 17 mar 2011, 15:18

Wujek-West, mógłbyś mi podać namiary na tych magików o których piszesz?

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 17 mar 2011, 15:56

polscy blacharze potrafia zrobic z przystanku super auto a ty sie martwisz takimi rysami ? :D wszystko zalezy czy chcesz zmienaic dach czy ten dopracowywac , wystarczy zdjac podsufitke podklepac to co wgniecione sa teraz fajne natryskowe szpachle dotrzec i malowac :)

kskup
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:10
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kskup » 17 mar 2011, 16:21

Panowie,
Ja się na tym kompletnie nie znam - stąd pytania. Słyszałem różne opinie, że nie warto, że z dachem to akurat ciężkoi, i że nie każdy się tego podejmie...
A kto pyta nie błądzi;>
Najchętniej poznałbym opinię jakiegoś blacharza, który oceniłby te zdjęcia i ewentualny koszt naprawy. I żeby doradził - warto/nie warto, a jeśli warto i będzie bez "powikłań", to czy lepiej go wyciąć jakoś czy szpachlować...

Awatar użytkownika
Oxygen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 307
Rejestracja: 03 cze 2009, 15:32
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Oxygen » 17 mar 2011, 16:28

W elsie jest opisana wymiana dachu jako czynność serwisowa

Obrazek

kskup
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:10
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kskup » 17 mar 2011, 16:49

Oxygen, no no - dzięki kolego - pomocna informacja:)

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 17 mar 2011, 22:55

Arrni pisze:wystarczy zdjac podsufitke podklepac to co wgniecione
klepales kiedyś taka duża powieszchnie ?? wątpie i żadna szpachlówka natryskowa nie pomorze chyba że po takim klepaniu młotkiem wylejesz betoniarke szpachli , bo rozciągniesz blache i zacznie falować wtedy możesz wyżucić na śmietnik taki dach
kskup pisze:mógłbyś mi podać namiary na tych magików o których piszesz?
jutro dam ci namiary
kskup pisze:Słyszałem różne opinie, że nie warto
Warto <rotfl> choć zalerzy jak bardzo atrakcyjna cena jest fury
kskup pisze:z dachem to akurat ciężkoi, i że nie każdy się tego podejmie...
to prawda
kskup pisze:Najchętniej poznałbym opinię jakiegoś blacharza
już znasz jedna opinie moją

[ Dodano: 2011-03-17, 22:57 ]
Oxygen pisze:W elsie jest opisana wymiana dachu jako czynność serwisowa

[url=http://images35.fotosik.pl/541/2ee6b52bfd6ab343m.jpg]Obrazek[/URL]
więc tak jak w sumi eopisałem tak się go wymienia :) więc dużo sie nie rózni od hondy wymiana :)
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

kskup
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:10
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kskup » 18 mar 2011, 10:10

Wujek-West pisze:jutro dam ci namiary
no to czekam Wuju;)
Tak się składa, że auto stoi na śląsku:P

kskup
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 81
Rejestracja: 15 kwie 2009, 15:10
Lokalizacja: Wwa

Post autor: kskup » 18 mar 2011, 10:45

Fajnie:P nijak ma to się do mojej sytuacji - a cena 11500 za naprawę dachu - nie chcę brzydko pisać, ale od wuja....

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 18 mar 2011, 21:34

absajler pisze:ASO wyceniało naprawę na 11500 zł
jak oni taka cene wyczaśli , aż mi sie wierzyć niechce <szok>

[ Dodano: 2011-03-18, 21:45 ]
Technologia
Technologia-PDR - paintless dent repair czyli usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Technologia stosowana już od kilkudziesięciu lat w fabrykach samochodów, gdzie naprawiane są uszkodzenia powstałe na liniach produkcyjnych. Teraz ta metoda jest również dostępna dla klienta indywidualnego. Mój zespół techników od ponad dwóch lat zdobywa praktykę realizując zlecenia w kraju i za granicą. Firma DUFAÂŁ oferuje kompleksowe usługi usuwania wgnieceń karoserii samochodowych rewolucyjną metodą, która pozwala idealnie odtworzyć stan blacharki samochodu bez ponownego lakierowania, co nie jest możliwe przy użyciu klasycznych technik blacharskich oraz lakierniczych. Proces przywracania pierwotnego kształtu przeprowadzany jest przy użyciu specjalistycznych narzędzi, dzięki którym deformacja jest likwidowana. Wgniecenie stopniowo i precyzyjnie wypychane jest od wewnętrznej strony uszkodzenia, specjalnie do tego przeznaczonymi narzędziami, dzięki temu nie zostaje naruszona oryginalna powłoka lakieru. Naprawiając uszkodzony element tradycyjnymi metodami istnieje ryzyko, iż po malowaniu będzie miał inny odcień. Stosując technologię PDR masz pewność, że zostanie zachowany oryginalny kolor, a blacha, nie zostanie obciążona szpachlą Efekt:

powierzchnia karoserii jest gładka i nie dochodzi do załamywania światła;

koszt naprawy nie przekracza 50% ceny blacharki i lakierowania;

czas naprawy jest znacznie krótszy niż w tradycyjnych naprawach blacharsko&#8209; lakierniczych;

100% skuteczności.

+48 505 532 607
POLECAM :)

http://www.usuwaniewgniecen.pl/o-firmie.html
Gdyby ktos sie pytał jak sie dowiedziałeś o nic to powiedz że kumpel cię tu skierował z blacharni Honda AutoKopex <lol>

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 18 mar 2011, 22:31

to jest chora cena , taki dach ,np w serwisie którym pracuje wymieniam w 8 godzin plu sminus 2 godziny bardziej plus:)
koszt operacji około 1600zl lakierowanie powiedzmy 600zl , plus cos tam napewno to max cena powinna byc za robote 2500zl plus dach około 3 tysiecy nowy ,
A poza godzinami pracy wymiana 1000zl plus lakierowanie 400zl , dach z alegro w super stanie 500zl koszt końcowy 2 tysiace , dziekuje dobranoc :)
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga