Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Oświetlenie bagażnika - bezpiecznik

Elektryka
Awatar użytkownika
Yarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:34
Lokalizacja: Gdańsk

[ A6 C6] Oświetlenie bagażnika - bezpiecznik

Post autor: Yarecki » 12 mar 2011, 17:27

Wymieniałem żarówki na LED. W bagażniku po wsadzeniu LED zaświeciła się na chwilę i zgasła. Próbowałem zamontować LED odwrotnie, próbowałem z inną diodą, wsadzałem również żarówkę i nic. Czy ktoś wie, który bezpiecznik jest na zasilaniu tej lampki? Musi być podpięta pod jakiś inny obwód, bo w wykazie bezpieczników nie widzę odpowiedzialnego tylko za oświetlenie bagażnika. Jutro sprawdzę jeszcze miernikiem, ale raczej brak tam napięcia.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 13 mar 2011, 07:26

oświetlenie bagażnika nie ma bezpiecznika. Jest podpięte bezpośrednio do pinów 7 i 11 wtyczki 32pin komfortu. Sprawdź VAGiem jakie błędy daje moduł i je wykasuj. Pozdr.
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Awatar użytkownika
Yarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:34
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Yarecki » 13 mar 2011, 09:40

Dzięki, sprawdzę.
Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
leonp79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:40
Lokalizacja: UK / Kettering

Post autor: leonp79 » 09 gru 2011, 00:12

miałem to samo,podłączałem panel LED 48 i zgasło potem włożyłem ori żaróweczkę i nic... wystarczy włączyć zapłon i wyłączyć wszystko wraca do normy :) nie musiałem podłączyć vcds'a
Prawdziwy mężczyzna nie pije miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!

mareq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2009, 19:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mareq » 05 lut 2012, 15:36

U mnie po wymianie na led, dedykowa lampka nie zaroweczka, raz swieci raz nie. Nie pamietam teraz czy kiedy byla zwykla tez tak dzialala czy nie ale widac tak jakby przerwa na kablu byla.
Co powinienem sprawdzic ??

Awatar użytkownika
Biszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 13 maja 2011, 23:34
Lokalizacja: Aberdeen

Post autor: Biszek » 03 maja 2012, 00:18

To i ja muszę się podłączyć pod temat <uoee> Również u siebie wymieniłem żarówki na LED SMD, wszystko ładnie świeci w podsufitce, schowku, w drzwiach....ale w bagażniku ni h..... nie świeci. Podłączałem ori żarówkę, ale nic z tego. Co jest??? :[ Zobaczymy co jutro będzie.
Vorsbrung durch Technik

rafalski1979
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 02 wrz 2014, 22:05
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: rafalski1979 » 11 paź 2014, 09:48

Witam. trochę odkopię temat ale u mnie jest to samo po wsadzeniu led, czy ktoś rozwiązał ten problem? pozdrawiam :(

SlawekN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Katowice

Post autor: SlawekN » 21 mar 2015, 14:25

Odkopując temat podpowiem jak to zrobiłem u siebie:
1. Po wyciągnięciu żarówki z bagażnika, przylutowałem kabelki od taśmy LED do styków w lampce,
2. Gdy nie świeci w bagażniku (brak zasilania) to tak jak pisał @leonp79 wystarczy włączyć na chwilę zapłon i wszystko wraca do normy.

karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

Post autor: karol_srem » 27 paź 2015, 21:15

to i ja sie dołącze do tematu.... w bagażniku mam standardową żarówke która poprostu przestała świecić a przepalona nie jest podłączyłem zatem miernik napięcia zeby sprawdzić czy jest na stykach prąd i jak sie okazało napięcia na stykach niema..... docelowo chiałem podłaczyć taśme led ale nic z tego skoro niema tam napięcia..... ktos ma jakiś pomysł??? niemam niestety VCDSa żeby to w jakiś sposób zdiagnozować.... ktos wie może gdzie znajduje sie włacznik tej lapmki??? może to on jest winien???

krzyslester
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2015, 20:01
Lokalizacja: Leicester UK

Post autor: krzyslester » 25 sie 2016, 18:17

Witam, mam a6 c6 2008 2.7 tdi brak napiecia w oswietleniu bagaznika ** pomocy !! <radocha>

sebastian403

Post autor: sebastian403 » 14 sie 2017, 15:08

Panowie ktoś poradził sobie z tym problem? Przekręcenie zapłony niestety nic nie daję jak się dłużej przyjże tej żarówce mignie raz i zgaśnie. Zero błędów w VCDSie powrót na żarówkę ori też nic nie daję zgłupiałem - co się mogło stać?

Zamieniłem również cały wkład z oświetlenia nóg i też to samo.

radziote
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 14 lis 2013, 23:50
Imię: Radek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 AQD 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: zawiercie

Post autor: radziote » 21 lis 2017, 21:22

Witam. U mnie też orginalna nie świeci. ;(
Czy ktoś rozwiązał juz ten problem?

sebastian403

Post autor: sebastian403 » 30 gru 2018, 13:21

Poświęciłem cały dzień aby spróbować problem rozwiązać, przejrzałem wszystkie fora nawet te zagraniczne i wniosek jest tylko jeden w bagażniku żarówki LED nie będą działać ponieważ mają za małe napięcie a elektryka w bagażniku nie jest do tego przystosowana włożenie żarówki halogenowej z wyższej półki która również świeci na biało rozwiązuje problem. Niestety ale chyba trzeba się pogodzić z tym, że w C6 ledy w bagażniku nie zamontujemy chyba, że ktoś chce się bawić w jakieś rezystory, ale wydaję mi się że gra nie warta świeczki.

Awatar użytkownika
tomnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 17 wrz 2010, 01:54
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: tomnik » 30 gru 2018, 14:00

sebastian403 pisze:Poświęciłem cały dzień aby spróbować problem rozwiązać, przejrzałem wszystkie fora nawet te zagraniczne i wniosek jest tylko jeden w bagażniku żarówki LED nie będą działać ponieważ mają za małe napięcie a elektryka w bagażniku nie jest do tego przystosowana
Twoje wnioski są chybione.
Zajmuję się produkcją dedykowanych modułów led do aut grupy VAG. W ofercie mam również moduły do A6 C6. Wszystkie z nich, łącznie z tym do bagażnika (limuzyna i avant) działają prawidłowo.

sebastian403

Post autor: sebastian403 » 30 gru 2018, 14:14

tomnik pisze:
sebastian403 pisze:Poświęciłem cały dzień aby spróbować problem rozwiązać, przejrzałem wszystkie fora nawet te zagraniczne i wniosek jest tylko jeden w bagażniku żarówki LED nie będą działać ponieważ mają za małe napięcie a elektryka w bagażniku nie jest do tego przystosowana
Twoje wnioski są chybione.
Zajmuję się produkcją dedykowanych modułów led do aut grupy VAG. W ofercie mam również moduły do A6 C6. Wszystkie z nich, łącznie z tym do bagażnika (limuzyna i avant) działają prawidłowo.
A to ciekawe... jeśli rzeczywiście posiadasz moduł LED który będzie działać w bagażniku chętnie kupię jeden, masz gdzieś ofertę czy tylko PRIV?

Problem również występuję w podświetleniach nóg działają ale przy zamkniętych drzwiach migają co pewien czas i jest to irytujące więc w sumie zainteresowany byłbym 3-ema oczywiście na początek jeden do testów.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2018, 14:16 przez sebastian403, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga