Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] Websto - Co i jak.. ?

Wszystko co dotyczy ogólnie ogrzewania w tym postojowego, chłodzenia i klimatyzacji nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
patryk4544
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2010, 02:03
Lokalizacja: Szczecin

[ All ] Websto - Co i jak.. ?

Post autor: patryk4544 » 08 mar 2011, 20:34

Witam, panowie nie wiem czy był taki temat, jednak ja w szukajce nie znalazłem takiego, ktory odpowiedziałby na moje konkretne pytania.

Pierwsze to w jaki sposób działa webasto? Wiem że spala ono benzyne, czy podgrzewa ono cały układ chlodzacy ktory krazy w silniku? także po uruchomieniu silnik będzie już cieply i gotowy do pracy?

Ile takie cudo spala tej benzyny powiedzmy na 30 min? brat ma to cudo w aucie i nie wiemy tez po jakim czasie to sie wylacza bo nie ma ustawienia konkretnego czasu - czy jest tak ze np. ustawie temp na 25 stopni i przy tej temp w kabinie webasto się odłączy?
Ostatnio zmieniony 09 mar 2011, 21:15 przez patryk4544, łącznie zmieniany 1 raz.

cameleon741

Post autor: cameleon741 » 08 mar 2011, 20:57


LeszekA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 16 sie 2010, 22:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: LeszekA6 » 08 mar 2011, 22:41

Jak ma tzw. mokre webasto to grzeje także silnik (głowicę). Czas po jakim się wyłączy zależy od ustawień webasta. Często jest zaprogramowane, że wyłączy się po 1h.
patryk4544 pisze:Ile takie cudo spala tej benzyny powiedzmy na 30 min?
Ile benzyny to nie powiem. A oleju napędowego to znikome ilości. Chyba coś około szklanki ropy na godzinę :)
patryk4544 pisze:czy jest tak ze np. ustawie temp na 25 stopni i przy tej temp w kabinie webasto się odłączy?
Będzie nadal działać co jakiś czas utrzymując żądaną temp. Webasto nagrzeje płyn w układzie chłodzenia do 70 stopni.
Albo samo się wyłączy po zaprogramowanym czasie albo samemu musisz wyłączyć.

Przy okazji... temat nie w tym dziale, o webasto dużo znajdziesz w googlach.
Jeśli gdzieś się mylę to proszę poprawić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga