Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Po włożeniu kluczyka nie odblokowuje kierownicy

Elektryka
Awatar użytkownika
suchy998
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:49
Lokalizacja: ostrołęka

[A6 C6] Po włożeniu kluczyka nie odblokowuje kierownicy

Post autor: suchy998 » 20 lut 2011, 19:21

Witam
Mam oto taki problem, po 3 tyg. postoju samochodu w garażu postanowiłem sprawdzić jak się ma auto. Otwieram auto z pilota, wkładam kluczyk a tu ZONK, włączyło się tylko MMI, blokada kiery nie zwolniła się, po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu, cisza , żadne kontrolki się nie zapalają.
Pomyślałem że może słaby aku. ale naładowałem na max i dalej to samo, zero reakcji.
Nie wiem co dalej robić, może ktoś już takie coś miał, ale na forum nie znalazłem.
Nie wiem czy też podłączenie vaga coś da bo zapłonu nie można włączyć.
Może to wina blokady kiery , jak się nie zwolni to może nic nie startuje.

POMOCY!

alarec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2009, 16:55
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: alarec » 21 lut 2011, 11:57

miałem to samo. Sytuacja wyglądała identycznie.
Rozwiązania w moim przypadku były dwa, bo jak pierwsze nie działało to drugie pomogło już na stałe.
Kluczyk wkładasz, przekręcasz i podłączasz VAGa, kasujesz wszystkie błędy, lub tylko ten od blokady rygla kierownicy, nie pamiętam gdzie on dokładnie jest.
Elektronika odcina zapłon samochodu i wszystko inne co jest możliwe, bo mały silniczek od blokady rygla, który się wsuwa i wysuwa został uszkodzony lub komputer odnotował błąd gdy chciał go ktoś ruszyć (gdy nie ma kluczyka w stacyjce poruszenie tym silniczkiem jest odbierane przez komputer jako kradzież i blokuje wszystko co jest możliwe).
Więc albo pomoże wcześniej wspomniane kasowanie błędów Vagiem, jeśli to była sytuacja jednorazowa, lub jeślo to nie pomoże to silniczek jest uszkodzony.
U mnie właśnie tak było. Silniczek był uszkodzony i nawet kiedy przylutowali w warsztacie zimne luty to pomogło na jakiś czas, a potem auto znów stanęło. Trzeba było wymienić cały ten silniczek, tylko problem, bo samego nie dało się kupić. Trzeba było kupować całą cześć, czyli silniczek razem z blokadą rygla kierownicy. Nowy kosztuje coś około 1500zł. Ja znalazłem używany ze szrotu za 600zł chyba, ten egzemplarz akurat okazał się dobry.

Awatar użytkownika
suchy998
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:49
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: suchy998 » 21 lut 2011, 15:14

Dzięki alarec za pomoc, jak ręka wyzdrowieje zaraz się za to zabieram.
To jakiś absurd że w takim samochodzie dzieją się takie rzeczy, nie chodzi już o samą usterkę , tylko o to że auto unieruchomione na amen, ręcznego nie można wyłączyć co w moim przypadku sprawia że nie można zabrać auta na lawetę z garażu :[ .
Jak się z tym uporam to opiszę co i jak.

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 21 lut 2011, 16:04

a niby dlaczego recznego niemozesz zwolnic ? wkladasz kluczyc bierzesz zaplon i luzujesz reczny .czy jak jest kierownica zablokowana to juz zaplonu nie da sie wziasc ? :/

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 21 lut 2011, 16:51

Arrni pisze:a niby dlaczego recznego niemozesz zwolnic ? wkladasz kluczyc bierzesz zaplon i luzujesz reczny .czy jak jest kierownica zablokowana to juz zaplonu nie da sie wziasc ? :/
suchy998 pisze:po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu, cisza , żadne kontrolki się nie zapalają.
Jeśli nie poda zapłonu to elektryka nie odpala, poza wspomnianym MMI które można włączyć bez użycia kluczyka.

ÂŻe tak zapytam... ręczny w garażu? <mysli>
Pamiętaj aby nie używać ręcznego swego na daremno! <lol>

Awatar użytkownika
-=Rafal=-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1360
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:12
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: -=Rafal=- » 21 lut 2011, 16:59

neimaD, ja tam też używam ręcznego zawsze i wszędzie. W garażu czy na postoju. Niby czemu ma to szkodzić? <mysli>
suchy998, zawsze możesz go na siłę na tą lawetę wciągnąć :D

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 21 lut 2011, 17:51

heh nie powiedziałem, ze to szkodzi ale w garażu chyba niema możliwości aby auto się stoczyło etc.. :P Więc w tym przypadku użycie "niepotrzebnie" ręcznego spowodowało problem z wydostaniem auta :)

Awatar użytkownika
suchy998
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:49
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: suchy998 » 21 lut 2011, 17:53

Jak by dało radę to i na zablokowanych kołach by się wciągnęło z tym że do mnie pod garaż nie podjedzie laweta, ja niestety w garażu muszę zaciągać ręczny.
Najpierw skołuje kogoś z vagiem na laptopie, a póżniej się zobaczy.

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 21 lut 2011, 17:57

ÂŻyczę powodzenia! Informuj nas o Twoich osiągnięciach :D

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 21 lut 2011, 20:15

nic nier zrobisz bez zaplonu nie zadziala vag radze wlozyc kluczyk serwisowy , zapewnie imo zadzialal. albo jakis bezpiecznik strzelil ? ale jak sie nie myle to juz taki sam temat byl poruszany ze auto stalo dluzszy czas a pozniej nic zero .

a6-c6-brak-zaplonu-zero-reakcji-na-kluczyk-vt27867.htm

z tego co pamietam jak rozmawialem z ta osoba to ze wstawil NOWY akumulator ladowanie starego nic nie dawalo dziwna sprawa. podepnji prostownik moze do akumulatora ktory jest wpiety w aucie :) po nitce do klebka moze zajdziemy :)

alarec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 08 cze 2009, 16:55
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: alarec » 22 lut 2011, 10:51

-=Rafal=- pisze:neimaD, ja tam też używam ręcznego zawsze i wszędzie. W garażu czy na postoju. Niby czemu ma to szkodzić? <mysli>
suchy998, zawsze możesz go na siłę na tą lawetę wciągnąć :D
No właśnie mój był na siłę wciągany na lawetę. Dobrze pamiętam, bo nikt nie chciał przyjechać z lawetą. Było to dokładnie w tego sylwestra 31.12.2010 o godzinie 20:15.
A auto trzeba było ściągnąć.
Dobrze że nie blokuje 4 kół bo dźwigu nie mogłem niestety załatwić. Okazało się że tylko 2 blokuje, tradycyjnie.

Co do VAGa to da się podłączyć go do auta które odcina zapłon w tym przypadku. Nie wiem jak to jest pzy podłączaniu laptopa, ale u mnie akurat był elektryk bo to niedaleko niego było i za drugim razem zrobił to za pomocą tego vaga ręcznego z rysikiem. Po tym auto odpaliło.

Lecz za następnym razem jak mieli go w warsztacie, to żeby podłączyć komputer musieli zapodać zewnętrzne zasilanie z osobnego źródła. Ale wtedy była jakaś płytka spalona która nie przepuszczała zasilania.


Może brzmi to niewiarygodnie, jak mowie jak było za pierwszym, drugim, czy trzecim razem. Ale prawda jest taka że samochód mi stanął chyba 4 razy przez to samo, ciągle był w warsztacie i niby wszystko zrobione a się okazywało że sytuacja się powtarza. Teraz nie ma już takich zajść, odkąd wymieniłem moduł blokady kierownicy który był uszkodzony.

Ale przeżyć z elektrykiem trochę było, i na pewno nie polecam elektryka w Tczewie na ul. ÂŻwirki bo wydaje mu się że wszystko wie, a w praniu wychodzi że "wie gdzie się pali ale nie czuje dymu". Po ostatniej naprawie przyznał się że pierwszy raz miał tak nowy samochód.

Awatar użytkownika
suchy998
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:49
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: suchy998 » 14 mar 2011, 11:57

Witam ponownie.
Do samochodu nie można podłączyć ani vcds ani innego urządzenia diagnostycznego, z powodu braku zapłonu. Auto unieruchomione na amen.
Dzisiaj po 2godzinej walce udało się wciągnąć auto na lawete i pojechało do elektronika w Mrągowie. Problemem dodatkowym jest znalezienie gościa który tej naprawy by się podjął , ponieważ nikt o takim przypadku nie słyszał i zazwyczaj nie wie o co chodzi.
W ASO problem znali, ale oczywiście najchętniej to by zaraz wymienili pół samochodu <szok>


c.d.n.....
Diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy Cię nie zdradzi.

Przeróbki:
- Przyciemnienie szyb
- Panel Climatronic delux
- audio: DSP + Hifonics Bxi1206D + 2x Pb S-12
- pompa bez wałków wyrównoważających

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 14 mar 2011, 16:29

problem znali a ile Ci powiedzieli za naprawe tej usterki ?

Awatar użytkownika
suchy998
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 25 cze 2009, 20:49
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: suchy998 » 14 mar 2011, 16:40

wymiana kolumny razem z modułem blokady, ok3000zł przy zdaniu starej + robocizna.
Dostałem też informacje, że do wymiany może być też moduł komfortu, ale nie wiem co ma z tym wspólnego.
Konsultowałem się telefonicznie
Poz
Diesel kopci, diesel czadzi, diesel nigdy Cię nie zdradzi.

Przeróbki:
- Przyciemnienie szyb
- Panel Climatronic delux
- audio: DSP + Hifonics Bxi1206D + 2x Pb S-12
- pompa bez wałków wyrównoważających

Awatar użytkownika
Arrni
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 407
Rejestracja: 31 mar 2010, 09:58
Imię: Arni
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Arrni » 15 mar 2011, 16:05

a moze padla sama stacyjka ? :D bo jesli faktycznie padlo Ci to co pisales to chyba taniej bedzie szrot odwiedzic i dogadac sie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga