Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[100 c4] gdzie CB montować i jakie najtańsze

Wszystko związane z montażem, nowym sprzętem, nadawaniem itp.
kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

[100 c4] gdzie CB montować i jakie najtańsze

Post autor: kopec » 24 sty 2011, 19:28

witam,
po dostaniu mandatu zamierzam kupić CB radio, fundusze nie są dość duże , szukam radia taniego i tylko dobrego razem z anteną, codziennie jadę okolo 15 km w jedną i drugą stronę i troche po mieście i wiadomo są miejscach gdzie lubią suszyć , ale często misiaków nie ma więc można byłoby troche przyciesnąć gaz ale jest ta niepewność...

więc moje pytania są następujące :
1 czy takie radio wystarczyloby ? http://allegro.pl/radio-cb-sunker-elite ... 25834.html
2jeśli nie to jaki tani zestaw polecacie ? (jak najtańszy:/)
3 gdzie zamontować radio ? myślalem żeby w miejsce popielniczki ale niestety przydaje mi się ona... ;)

czekam na odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
Dodek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 18 paź 2009, 11:49
Imię: Damian
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Dodek » 24 sty 2011, 20:33

kopec, co do radii cb polecam szczerze stare dobre konstrukcje
jak mam u siebie alana 28 - jest strasznie duzy - rozmiar 1 din ale ma duzo funkcji --a jakością odsłuchu bije na łeb.nowsze presidenty i inne wynalazki na smd kosztujące po 400 zł i wiecej.

co do starych chinskich (..ori) unidenów 510/520 i te nowsze ich podróbki jak dla mnie to te same szumofony - jak już chcesz kupic unidena - poszukaj i kup starą wersje - wyprodukowana jeszcze w filipinach - te sie wspaniale sprawdzają ,ale jako starocie dalej trzymaja cene. Wiec mając w zanadzu około 200 na radio daj sobie spokuj z "tańszymi" nowymi grajkami , a kup stare dobre uzywane radyjko.

Gdybym miał teraz kupowac radio zw na rozmiary kupił bym alana 18 - też uzywke ale jesli chcesz mieć "nowe " mozna kupić takiego alana robionego dalej na USA - http://allegro.pl/alan-18-usa-midland-7 ... 60922.html

Co do montarzu radia ja zamontowalem swoje pudło - aby nie psuć tapicerki i tunelu srodkowego dziurami do stelaża siedzenia pasażera - a uchwyt zrobiłem sam - także radio jest mniej wiecej pomiedzy siedzeniem a tunelem a dotego przesuwa sie razem z fotelem :)
Co do montarzu zamiast popielniczki - trzeba by mieć bardzo male radyjko (dłudośc gra role ) bo jak wywalisz popielniczke ktos kiedyś pisał że tam za nią jest zamocowany sterwonik airbagu i nieda sie wsunąc radia głebiej. :-/

Co do anten nie wypowiem sie za dużo bo jeżdziłem tylko na sirio ml 145 .
Ale wiec to że im dłuzsza tym lepsza ;-)
Łan tu sri TDI :mrgreen:

Awatar użytkownika
Oxygen
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 307
Rejestracja: 03 cze 2009, 15:32
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Oxygen » 24 sty 2011, 21:17

Dodek pisze:Co do anten nie wypowiem sie za dużo bo jeżdziłem tylko na sirio ml 145 .
Ale wiec to że im dłuzsza tym lepsza
Mam taką samą już 3 latka i jest OK :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, 22:23 przez Oxygen, łącznie zmieniany 1 raz.

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 24 sty 2011, 22:00

Dodek pisze:....
Co do montarzu zamiast popielniczki - trzeba by mieć bardzo male radyjko (dłudośc gra role ) bo jak wywalisz popielniczke ktos kiedyś pisał że tam za nią jest zamocowany sterwonik airbagu i nieda sie wsunąc radia głebiej. :-/
uniden pasował zamiast popielniczki. dawno to było ale z tego co pamiętam to opierał się o sterownik airbaga i jego przód trzeba było dość mocno docisnąć do góry - poniżej na fotce widać o co chodzi - ja podparłem roboczo ramką do podwieszenia cb

Obrazek
USUNIęTO - złamanie punktu 29 Regulaminu!

kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kopec » 24 sty 2011, 23:58

a radio ALAN 109 też daloby rade ? lepiej kupić radio i antene w zestawie czy oddzielnie?
znalazlem takie radio z anteną http://allegro.pl/uwaga-zestaw-alan-109 ... 97229.html
a i czy lepiej kupić antene na magnes czy na stałe przytwierdzić? bo jeśli na magnes to rozumiem ze w naszym uczciwym kraju trzeba będzie ciągle chować tą antenę...

czy jednak się mylę? :/


przeglądam ogloszenia w moim mieście i znalazlem coś takiego -
1 2 letnie cb z anteną magnesową president 150zł
2 ALBRECHT AE4200MC + ANTENA MITLAND 1,5 m + .sprawne do sprawdzenia cena 210 do negocjacji
3 radio sunker plus antena sunker magnetyczna cena 200zl

jest sens wybrać coś z tg ? :/
w radiach jestem kompletnie zielony :/ to radio alan 18 niby byloby jednak najlepsze bo z tego co czytam to ma 7watt mocy nadawczej gdzie inne mają faktycznie po 4, chyba że to jest przeklamanie albo coś czego nie zauważylem ...

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 25 sty 2011, 10:01

jeśli chodzi o mnie, to pewnie już niedługo będę kupował radyjko, bo w Przemyślu oprócz Vectry pojawiły się 2 nieoznakowane Alfy.
na pewno:
1) założę antenę 3w1, czyli radio telefon i CB, brat używa i jest zadowolony
2) jakieś lepsze radyjko wrzucę do półki w drzwiach kierowcy, przewody można wyprowadzić tak jak przewody głośników a gruszkę przełożyć uchwyt zamykania drzwi,

w sierpniu ubiegłego roku jechałem w dłuższą trasę i kolega pożyczył mi CB, na szybcika włożyłem go tak jak opisałem i było ekstra, wszystko pod ręką i ergonomicznie
dodam jeszcze że zrobiłem sobie przedłużkę gniazda zapalniczki z dwoma wejściami, leży ona na półce pod kierownicą, do jednego wejścia mam podłączoną na stałe ładowarkę od nawigacji a do drugiego gniazda podłączę CB, też na stałe
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 25 sty 2011, 10:49

FAÂŁDZIK, jest tego tylko jeden minus a mianowicie kabel antenowy.chcac go wsadzic w dzwi bedziesz musial puscic go kolo glownej skrzynki pradowej gdzie sa i przekazniki i bezpieczniki i inne streowniki.zobaczysz ile ci to da zaklocen...

kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kopec » 25 sty 2011, 16:04

a ja jednak poszukuję anteny tylko od cb, bo po co doplacać ?
pozatym to może głupie ale nie mam pojecia gdzie w mojej czerwonej jest antena FM... kabel przy radiu jest ale gdzie antena?
pozatym i tak mi nie potrzebne 3w1 bo telefon mi wszędzie dobrze zbiera, a radia nie slucham, only CD,

więc ponawiam pytanie, lepiej magnes czy na stałe gdzieś przykręcić ?
i istnieje jakaś tańsza alternatywa dla alan 18?

EDIT :
dziś wieczoram będę mieć alan 18 używane za 150 zł,
chyba to nie jest aż tak dużo,
teraz pozostaję tylko kwestia anteny,
liczę na waszą konkretną pomoc!! :)
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 16:11 przez kopec, łącznie zmieniany 1 raz.

FAŁDZIK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 wrz 2008, 12:58
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Post autor: FAŁDZIK » 25 sty 2011, 16:07

tomkom1, przewód jest ekranowany więc nie powinno być tal źle, z resztą poddałem tylko pomysł, czy ktoś skorzysta to jego sprawa, trzeba też zauważyć, że radyjko w drzwiach i zwykła antena nie rzucają się w oczy a trzeba pamiętać, że złodzieje kradną nie tylko zwykłe radyjka ale także CB jak im się spodoba
Pierwszy, gigantyczny forum Audi A6 w Polsce. Gratuluję! A6Klub.PL :)

Awatar użytkownika
Dodek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 18 paź 2009, 11:49
Imię: Damian
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Dodek » 25 sty 2011, 17:59

co do zakupów radio kup odzielnie, antene odzielnie
co do ALANÓW 18/28 uważaj na wersje d - bo jest to wersja radii wypuszczona na rynek niemiecki - dokładnie dla poczty niemieckiej - te modele sa bardziej awaryjne (procesor) oraz maja mniejsza moc 1 w zamaist 4 - ale łatwo je odróznić bo mają naklejke poczty na obudowie. jak nie malo znasz na radiach poczytaj to http://cb-radio.pl/phpBB/index.php?c=3 a na pewno skapnie ci duzo wiedzy. ;-)

Ps stare alany wszystkie mają po 4 watt - ale mozna je łatwo podkrecic na 6 i wiecej - ja tak mam - ale uważaj kupując takie radio po może mieć przypalona koncówkę.

Swietnie zamontowane radio miał moj kolega w bmw 3 - nad głowa obok lampki oswietlenia - - radia wogole nie było widać ale dostep był jak w tirze :mrgreen:
Co do miejsca montazu to moim zdaniem jedynym dobrym mijscem jest albo deska rozdzielcza np nad-pod radioodtwarzaczem lub przykrecone gdzieś do tunelu środkowego - bo wtedy jest dobry postep do radyjka i nie trzeba nigdzie grzebać w drzwiach czy pod kierownica / miedzy nogami a jak sie nie chce zaby ktos widział ze mamy radio wystarczy je przykryć np czapką i tyle
Łan tu sri TDI :mrgreen:

kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kopec » 25 sty 2011, 18:05

kupiłem to radyjko , chyba jest z nim wszystko ok, :) http://allegro.pl/show_item.php?item=1426430670

taka antenka będzie dobra dla alana ? http://allegro.pl/antena-cb-delta-875-s ... 79304.html

EDIT:
apropo podkręcania ,
można to samemu zrobić czy trzeba do tego kogoś kto sie na tym dobrze zna?

Awatar użytkownika
Dodek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 18 paź 2009, 11:49
Imię: Damian
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Dodek » 25 sty 2011, 19:03

59 cm ---- :lol: :lol: :lol:
kopec pisze:
daj sobie spokuj z takimi "antenkami" - masz już porzadne radio takze zainwestuj nawet 100 i wiecej zł w dobra długą antene- min pow 1 m - wbrew pozorom antena w cb ma ogromne znaczenie - nie mowie teraz o zasięgu ale o modulacji . jakoś nie zachwalam sirio czy coś ale ja za swoja zapłaciłem 150 a tu sa po ... http://allegro.pl/oryginalna-sirio-ml-1 ... 37626.html

apropo podkręcania nie radze robic tego samemu , ja kupiłem swoje za 200 zł i oddałem od razu do sprawdzenia - bo słago nadawało - gość je dokładnie przejrzał -i powiedział że to wina wkładki w gruszce ale do tego wysterował w nim filtry oraz podkrecił moc do 6 w - o co go nawet nie prosiłem
- za usługe zwial 20 zł . - takze jc polecam takie sprawdzenie.
Łan tu sri TDI :mrgreen:

kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kopec » 25 sty 2011, 19:24

kusi mnie antenka pokazana przez Dodek, ale jednak poczekam jeszcze na zdanie innych forumowiczów i dokonam zakupu :)
audi 100 c3 1.8 b+g
audi 100 c4 2,6 b+g
OOOO

kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kopec » 25 sty 2011, 19:49

a te żólte kabelki w tej szklanej obudowie u dołu anteny to bardzo zmienia jej zasięg ?
dzięki krzysztofput za linki ale które z tych anten są nejlepsze? lepiej kupić nową czy używaną w tej samej cenie antenkę?
zntenka w miare upływu lat też się jakoś zużywa?
audi 100 c3 1.8 b+g
audi 100 c4 2,6 b+g
OOOO

kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kopec » 25 sty 2011, 19:57

a teraz sobie tak myśle, jakiej długości antenka zmieści się żeby ją do bagażnika schować? bo przy magnesie to istnieje dośćduże prawdopodobieństwa że po wyjściu z np sklepu antenki już nie zobaczę, a jakto jest u Was? chowacie antenki czy nie chowacie ?
audi 100 c3 1.8 b+g
audi 100 c4 2,6 b+g
OOOO

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB Radio”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga