Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Wymiana oleju Tiptronic - foto

Układ napędowy i skrzynie biegów
labiss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 165
Rejestracja: 10 cze 2010, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

[A6 C5] Wymiana oleju Tiptronic - foto

Post autor: labiss » 22 sty 2011, 23:00

Jestem po wymianie oleju i filtra w tipie.Postanowiłem się podzielić fotkami. W misce było bardzo dużo szlamu.Zobaczcie na zdjęciach.

Zwróćcie uwagę na ten wytłoczony łuk w rogu miski.Przez szlam go nie widać. :D
Powodzenia dla tych którzy myślą,że w automacie nie wymienia się oleju i filtra.Pozdrawiam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nazywaj poprawnie tematy zgodnie z Regulaminem stosując TAGI!
Poprawiłem!
Ostatnio zmieniony 23 sty 2011, 14:00 przez labiss, łącznie zmieniany 2 razy.
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 58&start=0

FUll fotostory z wymiany rozrządu !

zibus1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 20 sie 2010, 20:28
Lokalizacja: paczków

Post autor: zibus1 » 22 sty 2011, 23:08

w naszym kraju wszyscy myślą ze automatem się tylko jeździ

123Marcin123

Post autor: 123Marcin123 » 22 sty 2011, 23:18

ale co jest nalepsze w tym wszytkim dzwoniac do audi serwisu z zapytaniem czy w skrzyni wymienia sie olej tip czy w multi mówią nie o ;-) lej jest nie wymienny smieszne ale prawdziwe wymieniamy oleje płyny wszedzie gdzie to jest mozliwe koniec kropka

labiss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 165
Rejestracja: 10 cze 2010, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: labiss » 23 sty 2011, 08:50

W torsenie jak nie cieknie to zalecają nie ruszać.
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 58&start=0

FUll fotostory z wymiany rozrządu !

MARCINcichocki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 20 lis 2010, 08:40
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: MARCINcichocki » 23 sty 2011, 11:25

Dziwne żeby z oleju samego w sobie zrobił się szlam.Może poprzedni właściciel zalał zły olej.Szlam w oleju robi się zazwyczaj jak dostanie wody.
CICHY

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 23 sty 2011, 13:24

123Marcin123 pisze:dzwoniac do audi serwisu z zapytaniem czy w skrzyni wymienia sie olej tip czy w multi mówią nie ;-)
Serwisy mają wytycze i serwisują auta zgodnie z książką serwisową. W książce serwisowej nie stoi wymiana w tipe (w multi owszem). Co chciałbyś żeby mówili? ÂŻe inżynierowie z audi to kupa matołów, że jest błąd w instrukcji, że Audi chce, żeby Ci się auto rozkraczyło, żeby Ci sprzedać nowe?
Mówią co zaleca producent i tyle ... nie można mieć do nich pretensji ...

labiss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 165
Rejestracja: 10 cze 2010, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: labiss » 23 sty 2011, 13:53

W takim razie można mieć pretensje do tych ASO w których robią wymianę oleju w ASB ,bo nie stosują się do zaleceń producenta tak ?
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 58&start=0

FUll fotostory z wymiany rozrządu !

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 23 sty 2011, 17:06

labiss pisze:W takim razie można mieć pretensje do tych ASO w których robią wymianę oleju w ASB ,bo nie stosują się do zaleceń producenta tak ?
z punktu widzenia producenta ... w zasadzie tak ... :)

123Marcin123

Post autor: 123Marcin123 » 23 sty 2011, 19:21

dlatego lepiej polegac na sobie robic serwisy według ksiazki i jednoczesnie miec oko na inne podzespoły np tip czy :mrgreen: multi

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 24 sty 2011, 17:15

labiss, bardzo fajne zdjęcia. U mnie to w sumie wyglądało identycznie. Magnesików na poczatku nie mogłem znaleźć w misce ;) Nie miałem warunków by robić zdjęcia, ale zrobiłem jedno przy zlewaniu olej jak jeszcze czyste ręce miałem. Olej oczywiście czarny i smolisty :)
Obrazek
123Marcin123 pisze:W torsenie jak nie cieknie to zalecają nie ruszać.
Torsen, podobnie jak mechanizm różnicowy czy manualna skrzynia biegów nie posiada sprzęgieł czyli elementów które się ścierają, nie posiadają skomplikowanego układu hydraulicznego czy pomp, które mogłyby się uszkodzić na skutek brudnego płynu (np. hydrauliczny układ wspomagania czy właśnie ASB wszelakiej maści). O ile mówią, że Torsena (czy innych w/w elementów) lepiej nie ruszać to mają po prostu na myśli to, że jak zmienisz to nic się nie stanie, jak nie zmienisz też. Oleje w takich elementach nie są narażone na wielkie amplitudy czy zmiany ciśnienia zatem można je nazwać "dożywotnimi" w pewnym stopniu.
Ja w Mercedesie zmieniałem olej w tylnym moście już ze 3 razy na różnych producentów i nic się nie stało. Nie dlatego, że "nie ruszaj pan bo się rozpadnie" tylko właśnie po to, żeby się nie rozpadło. Obecnie most jest uszczelniony, więc mam plan go nie ruszać przez conajmniej 100 tys km. Jeśli kupiłbym auto z podejrzanym przebiegiem to zmieniłbym olej i w manualu, i w Torsenie, i w mechaniźmie różnicowym jest nie pływa on w jednym oleju co skrzynia. Choć tak naprawdę grunt by był odpowiedni jego poziom.

labiss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 165
Rejestracja: 10 cze 2010, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: labiss » 24 sty 2011, 19:43

Zgadzam się z Tobą. :) Nie mniej jednak koszt naprawy torsena czy nawet wymiany jest nieporównywalnie mniejszy od naprawy ASB. Ja w torsenie i w różnicowym nie ruszam,bo zwyczajnie nie chce mi się dupy ruszyć do kanału jak nie ma specjalnie przesłanek,żeby to robić. :D

P.S. Widzę z podpisu,że stosowałeś Liquid Moly.Daje to coś ?
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 58&start=0

FUll fotostory z wymiany rozrządu !

avus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2011, 23:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: avus » 05 sie 2012, 20:21

Witam.
Mam do Was pytanie. Ponieważ jak ktoś tutaj napisał dzwonił do serwisu Audi i słyszał, że oleju się nie wymienia to wolę poradzić się Was niż dzwonić po serwisach. Poza tym byłem już raz w serwisie i odmówiono mi naprawy, ale nie miało to związku ze skrzynią akurat. Do rzeczy. Mam A6 C5 z motorkiem 2.7 BT (230 HP 1999 r.) i skrzynią Tiptronic. Przyszedł czas najwyższy wymienić olej w skrzyni. Miałem to już jakiś czas temu zrobić, ale nie chcę powierzać tej sprawy garażowym mechanikom, a serwis Audi nie chce ruszać mojego auta bo posiada instalację LPG. Chciałbym wiedzieć w jaki olej się zaopatrzyć i w jakiej ilości oraz jaki filtr kupić. Jeśli ma to zrobić jakiś mechanik do którego zaufania nie mam (a aktualnie nie mam do żadnego) to wolę mu wręczyć olej i patrzeć na ręce jak wymienia. Może któryś z kolegów wie jaki olej i filtr zakupić? Przepraszam, bo pewnie był już nie raz taki temat, ale ta googlowa wyszukiwarka która znajduje się na forum wcale nie pomaga... szybciej bym temat znalazł przeszukując każdy wątek z osobna, bo i tak wyszukiwarka mnie do tego zmusza wyrzucając 15000 wyników. Swoją drogą może by się przydały jakieś działy informacyjne na temat części i materiałów eksploatacyjnych? ;-) z góry dziękuję za każdą odpowiedź lub przekierowanie jeśli ktoś dysponuje linkiem.

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 05 sie 2012, 20:34


avus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2011, 23:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: avus » 07 sie 2012, 23:56

Bardzo dziękuję za pomoc. Artykuł obszerny i konkretny. No i warto przeczytać :-) pojawia się natomiast kolejny kłopot. Nie mogę w sieci znaleźć tego oleju esso, a odpowiedniki już wcale takie tanie nie są jak podaje autor artykułu. Znalazłem na alledrogo odpowiednik marki repsol o takim samym symbolu bodaj, ale napisałem do sprzedającego wiadomość z pytaniem o olej esso. Odpisał mi że do mojej skrzyni o oznaczeniu EDE owszem, ma beczki. Ma fabryczny olej i repsola, jeden i drugi w granicach 1200 zł za beczkę czyli wychodzi 60 zł/litr a nie jak podaje autor artykułu 25 zł. Teraz pytanie, czy ktoś z Was ma może dostęp lub dysponuje wiedzą na temat lokalizacji sklepu w którym można zakupić olej ATF Esso EGL 71141 75W90 w przystępnej cenie? Będę wdzięczny za informację.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 08 sie 2012, 08:08

Przemcio pisze:regularnie (okresu czasu nie pamiętam)
(...) lub co 8 lat. <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga