Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Bose - brak dźwięku

Car Audio
ODPOWIEDZ
Ninja_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:36
Lokalizacja: łodzkie

[A6 C5] Bose - brak dźwięku

Post autor: Ninja_ » 07 sty 2011, 22:43

Witam,
Sprawa ma się następująco:
Od dwóch dni walczę z nieszczęsnym Bose i rozładowującym się akumulatorem. Mam Navi+ z wspomnianym wcześniej Bose. Dwa dni wstecz rano nie odpaliłem autka. Po zorganizowaniu dodatkowego źródła napięcia audi obudziła się do życia. Wszystko działało oprócz zestawu audio - całkowita martwica, brak reakcji na przyciski. W ruch poszedł vag i jedyny błąd to zwarcie anteny gps do masy. Wyciągnąłem navi, odpiąłem wszystkie kostki i anteny. Potem odłączyłem antenę dachową (gps, gsm, fm) i podpiąłem wszystkie przewody do navi oprócz antenowych. Radio włączyło się, tzn wyświetlacz zadziałał, wpisałem kod, a potem pokazał się ekran z wybraną stacją FM. Dźwięku, czy szumu którego bardziej się spodziewałem jednak nie było słychać, a dodatkowo pojawił się komunikat, że RDS-TMC "nie mogą się dogadać". Ze zmieniarki CD również cisza. Wyłączyłem i włączyłem ponownie radio i to samo, poza oczywiście kodem. Podczas włączania i wyłączania słychać cyknięcia z okolic subwoofera ale to zapewne załączanie i wyłączanie wzmacniacza. Po przejechaniu około 30km i nadziei na podładowanie akumulatora zostawiłem na drugi dzień resztę zabawy. Poranek znów był identyczny - audi nie odpaliła. Jak się uporałem z odpaleniem, wyjąłem całkowicie radio, a opisywaną wcześniej antenę wziąłem do domu na "przegląd". W środku była spora wilgoć, a ścieżki na płytce drukowanej same odchodziły, był też zerwany jeden przewód. Dzisiaj audi odpaliła ale jak podłączyłem navi było to samo: kod, a potem brak dźwięku. Odłączyłem ją żeby nie rozładowywać akumulatora i nie bardzo wiem jak i co dalej mam sprawdzać.
Czy po dłuższym braku zasilania należy vag-iem zakodować na nowo navi?
Gdzie szukać źródła niepotrzebnego poboru prądu przez Bose i/lub navi?

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 07 sty 2011, 23:06

Przeleć całą instalację może wilgoć dostała się nie tylko do anteny.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2011, 23:29 przez Forum Audi A6, łącznie zmieniany 1 raz.

Ninja_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:36
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: Ninja_ » 07 sty 2011, 23:19

Raczej to odpada. Nie mam nawet zaparowanych szyb i wszędzie sucho w środku. Antena FM i elektronika anten GPS i GSM są zamontowane na dachu i chyba jak się zdążyłem już zorientować słabo zabezpieczone przed wilgocią :-/

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 09 sty 2011, 08:48

Trudno pomóc w tego typu przypadkach na odległość.
Może spróbuj podpiąć inne źródło...

Ninja_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:36
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: Ninja_ » 10 sty 2011, 13:30

Problem już rozwiązany. Przekodowałem jeszcze raz radio vag-iem (kod 00017) i muzyka zagrała. Pozostaje teraz tylko zakup albo oryginalnej anteny dachowej z gps-em albo oddzielnie do fm i gps.
.. i jeszcze jedno w tej oryginalnej dachowej antenie co mam nie ma anteny gsm, trzy przewody, które wychodzą z niej to: FM, Gsm i prawdopodobnie AM,
Antena Gsm jest w innym miejscu, bo odpięciu anteny dachowej telefon działa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga