Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ a6 c4 2,5tdi ] automat szarpnięcię skrzyni przy.....

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

[ a6 c4 2,5tdi ] automat szarpnięcię skrzyni przy.....

Post autor: kazrafal » 05 sty 2011, 09:27

Witam.
Mam do was pytanko dotyczące mojej automatycznej skrzyni biegów. Chodzi o to, że zauważyłem szarpnięcie przy zmianie biegu, ale tylko z 3-go na 4-ty bieg. Dzieje się tak zarówno, gdy skrzynia jest zimna jak i rozgrzana. Najmocniej jest to odczuwalne przy spokojnej jeździe np. jak 4-ty bieg wskakuje przy prędkości ok. 60-70km/h. Szarpnięcie jest delikatniejsze, gdy auto rozpędzam szybciej, że tak powiem "z gazem w podłodze". Wtedy praktycznie tylko słychać zmianę biegu. Poziom oleju ok. Co może być przyczyną? Czy to znak, że skrzynia się już kończy?
Pozdrawiam.

kkominek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 23 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kkominek » 09 sty 2011, 17:25

Od dawna to masz? Bo u mnie też jest bardzo leciutkie szarpnięcie ( właściwie to jakby nagłe przyspieszenie po zmianie biegu raczej bez efektów dźwiękowych ). Ciekawy jestem jak szybko trzeba szykować kasę. No i ile???
V6 2,5TDI 1998r tiptronic

kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: kazrafal » 09 sty 2011, 19:39

Co masz kolego na myśli pisząc "...właściwie to jakby nagłe przyspieszenie po zmianie biegu..." Tzn. wzrastają ci obroty silnika?
Ja ze 3 miesiące już tak jeżdżę i u mnie jest wyraźne szarpnięcie-uderzenie też bez odgłosów. Tyle, że to pewnie kwestia jeszcze dobrego zawieszenia skrzyni i silnika. Używana skrzynia to koszt ok. 1000-1500zł. oczywiście do C4, a remont pewnie jeszcze droższy. W mojej okolicy nie ma żadnego, godnego polecenia speca od skrzyń. Za samą diagnozę wołają 800-1000zł :shock:

kkominek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 23 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kkominek » 09 sty 2011, 23:46

chodzi mi o to, że delikatnie przyspieszając czuję bardzo wyraźnie kiedy przełącza się bieg bo towarzyszy temu nagły wzrost prędkości, czyli właściwie szarpnięcie ale właśnie bezgłośne. Dlatego pytam. Mam to chyba na dwóch przełożeniach - między 2-3 i 3-4. Chyba. Jak zmieniam ręcznie ( mam tiptronika w C5) to tego też nie czuję. Faktycznie inne biegi przełączają się bez tego efektu, słychać tylko zmiany obrotów silnika. Ludziska piszą, że zmiany biegów WOGÓLE nie czują więc u nas chyba cos nie gra. Chociaż ja muszę jeszcze sprawdzić stan oleju. Bo wymiany chyba lepeij nie ryzykować?
V6 2,5TDI 1998r tiptronic

PatrykP83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2011, 19:38
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: PatrykP83 » 22 lut 2011, 17:12

Chyba wiem o co Ci chodzi kolego! Ja też tak mam ale tylko na zimnym silniku i jak zmnienia z 1 na 2! Ale to tylko w sumie pierwsze dwie może trzy zmiany później jest ok! To takie uczucie jak by 2 zapinał na sztywno! U mnie czasami też mam wrażenie że 3 zapina na sztywno! Już sam nie wiem może ja jestem przewrażliwiony, nigdy nie jeździełm automatem a tym jeżdze 2 tygodnie! Może poprostu za dużo czytam i szukam dziury w całym :) Sam nie wiem!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga