Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Allroad C5] wyciek płynu spryskiwaczy przy tylnym kole

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

[Allroad C5] wyciek płynu spryskiwaczy przy tylnym kole

Post autor: Kri$ » 02 sty 2011, 20:45

Witam.
Przestał mi działać spryskiwacz tylnej szyby - wycieraczka się obraca, jednak płyn nie leci na szybę.
Dopiero dziś jednak dokonałem testu w suchym garażu.
Wycieraczka przesuwa się po szybie, zaś płyn ze spryskiwaczy ucieka z tyłu lewego koła (i nie leci po karoserii na zewnątrz, lecz jakby od spodu auta).
O w tym miejscu jest kałuża.
Obrazek
Zaglądałem do auta w lewy boczek - sucho, pod wykładziną i koło koła - sucho :(
Tak samo w miejscu gdzie gumowa harmonijka z dachu przechodzi do klapy - suchutko.

W jaki sposób wężyk od spryskiwaczy idzie w A6 C5 Avant (chyba w Allroadzie tak samo?) :?:
Czy idzie górą gdzieś gdzie podsufitka? Czy raczej dołem progami i dopiero potem jakoś do góry?
I raczej nie przecieka na odcinku od harmonijki do spryskiwacza, gdyż na zamkniętej i otwartej klapie jedyne miejsce gdzie cieknie płyn to właśnie za tylnym kołem.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2011, 18:13 przez Kri$, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kri$ » 02 sty 2011, 23:24

censored, jak zaglądałem i świeciłem latarką, to w sumie wydawało mi się, że sucho jest.

A w którym miejscu w lewym boczku jest złączka? Mam tam upchaną zmieniarkę i jeszcze 1000 kabli i jak dla mnie to ciężko cokolwiek tam dojrzeć...
Ta rureczka od spryskiwacza idzie razem z kablami czy gdzieś osobno?

A jeśli to ta złączka puści, to nakłada się ją z powrotem czy kupuje się nową (i jaki to numer może mieć w ASO?) :?:

Będę musiał w tygodniu doładować zbiornik samą wodą, bo żal mi wypryskiwać płyn :D

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kri$ » 05 sty 2011, 19:18

Nie mam pojęcia skąd to cieknie... Jak wygląda wężyk od spryskiwaczy?
Którędy dokładnie idzie? Czy ktoś ma schemat?
To są wszystkie kable jakie są widoczne w lewym boczku...

Jak wącham, to bardziej czuć płyn po lewej stronie boczku (czyli bliżej lampy niż tylnych drzwi).
Tam, gdzie mogłem sięgnąć, to dłonią sprawdzałem - ogólnie niewiele tam miejsca na ręce, więc dużo nie sprawdziłem, ale nie czuć nigdzie, żeby było mokro...
Gdzie się udało zaświecić też nie widać mokrych plam :cry:

Obrazek Obrazek


Cieknie mi za tylnym lewym kołem jak widać na zdjęciu i na filmie.
Obrazek


[youtube][/youtube]

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kri$ » 05 sty 2011, 21:59

Jak rozumiem
Obrazek.

Dziękuję Tobie censored za pomoc :) może jeszcze wiesz którędy idzie ten kabel/wężyk?
Bo nie wiem szczerze mówiąc jak się za to w ogóle zabrać.
Co w jakiej kolejności rozmontowywać, żeby do niego się dostać...

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 194
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kri$ » 13 sty 2011, 21:40

Teraz to nie pora na takie zabawy, sesja za pasem i inne ważniejsze rzeczy na głowie niż głupi wężyk - po prostu nie psikam na tylną szybę :)
Będzie cieplej, to będę robił :D i oczywiście poinformuję na forum co i jak :)

Emil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Emil » 20 lut 2011, 09:55

ja już jestem po sesji, miałem czas żeby zająć się spryskiwaczem tylnej szyby. kupiłem zestaw naprawczy i teraz wszystko chodzi jak złoto. ale zauważyłem, że płyn do spryskiwaczy zbiera się na dnie tylnej klapy. prześledziłem jak biegnie wężyk i w moim aucie biegnie on przy prawym zawiasie tylnej klapy. przy zawiasie jest gruby, gumowy, karbowany wąż (który łączy klapę z dachem), w nim biegnie drugi wąż, gumowy, niekarbowany, a w nim następny, plastikowy, karbowany. płyn wyciekał spomiędzy gumowego niekarbowanego, a plastikowego karbowanego i lał się na dno klapy właśnie po plastikowym karbowanym. nie udało się mi wyjąć karbowanego plastikowego z gumowego niekarbowanego. moje pytanie brzmi: jeśli zacisnę gumowy niekarbowany wężyk na plastikowym, to czy to rozwiąże problem, czy nabawię się wycieku gdzieś wyżej?

Kipila
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2013, 23:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kipila » 20 gru 2014, 21:41

Dzień dobry,
Koledzy proszę o pomoc w sprawie opisanej wyżej (niestety posty z odpowiedziami wyparowały?). U mnie problem ten sam, tzn płyn spryskiwacza ścieka po wężyku zarówno do wnętrza (mokra tapicerka prawego tylnego słupka) jak i do wnętrza klapy (mokra tapicerka klapy). Szukając przyczyny zdemontowałem tapicerkę klapy i odkryłem, że płyn wydostaje z wężyka gdzieś wewnątrz auta. Czy potrafi ktoś podpowiedzieć co i przede wszystkim jak musiałbym demontować żeby wymienić pęknięty wężyk?

U mnie wygląda to tak:
Z kabiny obok prawego zawiasu klapy wychodzi gruby gumowy przewód:

Obrazek

Po kilkunastu cm wychodzi z niego coś jak peszel:

Obrazek

i z tego "łączenia' leje mi się płyn.
Pytanie poza konkursem czy tak wyglądają oryginalne przewody, czy ktoś już tutaj był przede mną....

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga