Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Allroad C5] czujnik poziomu/ poziomowanie lamp/adaptacja?

Elektryka
esceenPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2010, 20:17
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

[Allroad C5] czujnik poziomu/ poziomowanie lamp/adaptacja?

Post autor: esceenPL » 27 gru 2010, 17:24

witam,
przedstawiając moją historie w skrócie, jak kupiłem allroad-a na desce swiecił sie błąd poziomowania reflektorów, po podłączeniu do VAGa wykrywał uszkodzenie czujnika lewy tył. Przez jakiś czas nie zawracałem sobie tym głowy ale:
dzis nabyłem owy czujnik (oczywiście nowy oryginalny) i wziełem się za wymianę, byłem szczęścliwy jak dziecko aż tu nagle po przekręceniu zapłonu błąd pozostał bez zmian.
Silniczki w reflektorach są sprawne ponieważ przy kasowaniu błędu tego czujnika reflektory poruszają się góra dół.
Przed kupnem czujnika sprawdzałem kable i wydawało się wszystko wprządku.
Pytanie mam następujące, czy po wymianie tego czujnika potrzebna jest jego adaptacja?
Jeżeli tak to w jaki sposób ją przeprowadzić.
Czy posiada ktoś z was schemat kabli wychodzących z wtyczki tego czujnika bo wszystkie są czarne
Gdzie znajduję sie sterownik do którego podpięte są te czujniki, chciałbym go zlokalizować i ewentualnie "obdzwonić" wszystkie kable czy przypadkiem nie ma jakiejś przerwy
jak sprawdzić ten czujnik czy nie jest uszkodzony?
może ktoś z was ma pomysł gdzie tkwi problem
z góry dziękuje
pozdrawiam
esceenPL

Awatar użytkownika
sebastian855
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1020
Rejestracja: 28 sty 2010, 22:11
Imię: Sebek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: sebastian855 » 27 gru 2010, 18:06

Po wymianie czujnika konieczna jest jego adaptacja, a jak to zrobić przeczytaj tu: http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=7
Ale po wymianie na nowy nie powinno być już błędu, powinno się go dać skasować.
Częstym przypadkiem jest zanieczyszczenie styków i pękanie kabli,
ja miałem u siebie kilka centymetrów od wtyczki przełamany kabel, czego na pierwszy rzut oka nie zauważyłem, po zdjęciu izolacji z kabla okazało sie że był cały popękany i sparciały, wymieniłem odcinek 40cm okablowania i jest wszystko ok <ok>
Mam nadzieje że jakoś pomogłem, pozdro :-D

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 27 gru 2010, 19:16

Kalibracja ksenonów jest wymagana za każdym razem, gdy zmieni się czujnik albo odłączy się reflektor (np. podczas naprawy silnika, czy wymiany żarnika). Błąd można skasować w VCDS, ale bez kalibracji ksenonów (też za pomocą VCDS) nie usunie się komunikatu z FIS-u.

Kalibracja jest opisana w linku powyżej, znajdź tylko równą, poziomą powierzchnię.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

j@rek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:38
Lokalizacja: Łuków

Post autor: j@rek » 27 gru 2010, 22:49

arekjask pisze:Kalibracja ksenonów jest wymagana za każdym razem, gdy zmieni się czujnik albo odłączy się reflektor (np. podczas naprawy silnika, czy wymiany żarnika). Błąd można skasować w VCDS, ale bez kalibracji ksenonów (też za pomocą VCDS) nie usunie się komunikatu z FIS-u.

Kalibracja jest opisana w linku powyżej, znajdź tylko równą, poziomą powierzchnię.
ale do wymiany żarnika nie potrzebny jest już vag...żadnej adaptacji nie trzeba robić
S6 C5 4.2 manual
A6 C4 2.8 manual

esceenPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2010, 20:17
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Post autor: esceenPL » 27 gru 2010, 23:01

zrobie jutro jak piszecie i zgodnie z instrukcją, poinformuje was o efekcie

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 28 gru 2010, 09:07

j@rek pisze:ale do wymiany żarnika nie potrzebny jest już vag...żadnej adaptacji nie trzeba robić
Jeżeli odłączysz/podłączysz żarnik i nie przekręcisz w międzyczasie stacyjki, to komputer nic nie wykryje, to fakt.
Po wymianie żarnika należy wykonać poziomowanie - pomimo tego, że komputer może nie pokazać błędu. Należy to zrobić dla zasady, żeby mieć pewność, że światła świecą dobrze - że nikogo nie oślepiasz i masz dobry zasięg świateł. Tak jak powinno sprawdzać się światła po wymianie żarówek ;-).
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

esceenPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2010, 20:17
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Post autor: esceenPL » 28 gru 2010, 10:07

Panowie ww metoda adaptacji nie pomogła, byłoby wporządku gdyby po wymianie czujnika w pamięci nie występował błąd , gdzie znajduje sie sterownik od poziomowania? może dalej wiązka jest gdzieś uszkodzona,
czekam na dalsze instrukcje
pozdrawiam
esceenPL

j@rek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:38
Lokalizacja: Łuków

Post autor: j@rek » 28 gru 2010, 10:15

o tak tak...tak samo po zatankowaniu paliwa trzeba wykonać jazdę próbną czy silnik dobrze pracuje na tym paliwie <mikołaj>
po co teoretyzować...wyjmujemy spalony żarnik, wkładamy nowy i cieszymy się jak dzieci
wracając do tematu:
jak @esceenPL sprawdził już czy wtyczka i kabelki przy czujniku są ok...jak tak wtedy należy wymienić czujnik(przecież Vag nam to powiedział)jest to element, który cały czas pracuje podczas jazdy i ulega zużyciu, a prędzej właśnie ten z tyłu...nie polecam kupowania używanych czujników(strata czasu i pieniędzy).
Po montażu nowego czujnika różnica napięć odczytywana za pomocą vaga na obu czujnikach nie może wynosić więcej jak 0,6V gdyż nie pójdzie adaptacja.
S6 C5 4.2 manual
A6 C4 2.8 manual

esceenPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2010, 20:17
Lokalizacja: Zabierzów/Kraków

Post autor: esceenPL » 28 gru 2010, 19:15

panowie problem rozwiązany (najprawdopodobniej)
przedzwoniłem dzis jeszcze raz kable miedzy czujnikiem a siedzeniem i okazało sie że 1 okazał się przetarty w metalowym oplocie.
Z Fis-a znikneła komunikat reflektora. Czyli mam nadzieje że wszystko będzie wporządku
Czy jest możliwość, że czujnik jest uszkodzony i nie pokazuje się komunikat na fisie?
Czy reflektory po ich właczeniu powinny zjechać góra dół? u mnie nie zaobserwowałem takiego zjawiska, możliwe że to przez to że nie mogę zrobić adaptacji zgodnie z instrukcją wysłaną przez sebastian855
z góry dziękuje i pozdrawiam
esceenPL

Mefisto86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2012, 00:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mefisto86 » 15 wrz 2012, 10:11

Witam
Problem pojawił się na fisie apropo poziomowania . Próbowałem to wyregulować przez vaga ale nie moge kliknąć GO na vagu . Pozatym dziwna sprawa bo problem z fisa znika jak włacze prawy kierunkowskaz . Czy ktoś miał taki problem ?
Prosze o porade

Oczywiście pojawia się bład 01539 i co najśmieszniejsze na najwyższym poziomie zawieszeńia nie da się go skasować . Na innym poziomie kasuje się ale nie moge włączyć adaptacji przyciskiem GO
_________________
No quattro no fun

gutek2525
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 31 paź 2013, 01:44
Lokalizacja: Grójec

Post autor: gutek2525 » 25 lis 2013, 16:44

Do polerowania lamp zdemontowałem je lecz nie wyrobiłem się i musiałem przestawić samochód możliwe że z tego powodu że jechałem bez lamp (przekręciłem zapłon) wyświetlił się błąd poziomowania lamp i po złożeniu wszystkiego do kupy tak już zostało??

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 26 lis 2013, 10:07

gutek2525 pisze:...możliwe że z tego powodu że jechałem bez lamp (przekręciłem zapłon) wyświetlił się błąd poziomowania lamp i po złożeniu wszystkiego do kupy tak już zostało??
To że się wyświetlił błąd to raczej norma - sterownik wykrył że jest przerwa w obwodzie regulatorów (silniczków) w reflektorach. Czy powinien o się on samoistnie wykasować po pojawieniu - moim zdaniem nie - system ten w pewnym sensie odpowiada za bezpieczeństwo, więc po wystąpieniu nawet jednorazowego błędu powinien poinformować o tym kierowcę <mysli> (przynajmniej ja bym to tak oprogramował). Jak sobie założyli konstruktorzy Audi? nie wiem skasuj błąd Vagiem i sam zobaczysz czy pomogło <okok>

gutek2525
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 31 paź 2013, 01:44
Lokalizacja: Grójec

Post autor: gutek2525 » 26 lis 2013, 18:59

dopiero zaczynam używać vaga więc ostrożnie się nim posługuję żebym z przypadku nie musiał chodzić pieszo ale poczytam i zobaczę czy to coś pomoże :) jak coś dam znać

Skalniak71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 28 sty 2012, 21:22
Lokalizacja: Wrocław/O-ca

Post autor: Skalniak71 » 25 sty 2017, 15:33

Witam. Panowie odgrzewam. Mój problem dotyczy a6 c5. Urwał mi się drążek łączący czujnik z lewy przód z wahaczem/stabizatorem. Nr części o której mowa to 8D0941299B. Wymieniłem na nową z aso i błąd jak świecil tak świeci. Poziomowania też nie zauważyłem. Czujnik nie był odlaczany więc wg. mnie powinno to od razu działać. Czy potrzebna jest kalibracja? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Były:
Fiat Croma 1.9td 95'
Lancia Kappa 3.0V6 95'
VW Passat 1.9TDI 99
Alfa Romeo 166 2.4jtd-m 05'
Audi S6 4.2 V8 96'

Jest:
Audi A6 C5 2.7 BiT Q 01'
Audi A4 B7 2.0 TFSI Q 05'

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 25 sty 2017, 18:41

Jeżeli dalej świeci się kontrolka poziomowania, to na 99% uszkodzony jest sam czujnik. Skasuj błąd(najpierw zapisz numer błędu, żeby w razie czego wrzucić na forum) może nie powróci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga