Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] audi symphony chęć podłączenia wzmacniacza i tuby

Car Audio
tejko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2010, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

[A6 C5] audi symphony chęć podłączenia wzmacniacza i tuby

Post autor: tejko » 09 gru 2010, 11:39

Witam jestem swiezym posiadaczem audi. I mam kilka pytanek co do tego autka. Mam w niej audio symphony (tzn kiedys mialem wlasciciel zmienil na pioneera AVIC-D3 - dvd filmy navi mp3) no i mam tez tuba seryjna w bagazniku. Nigdzie bose nie pisze wiec domyslam sie ze tym nie jest ;-) i pytanie moje jest nastepujace - czy moglbym odlaczyc w jakis sposob kable od tej seryjnej tuby i podlaczyjc jakos do skrzyni basowej ze wzmacniaczem lub do aktywnej? jak to najlepiej rozwiazac zeby gralo ciutke glosniej? :-P

Nazywaj poprawnie tematy zgodnie z Regulaminem stosując TAGI!
Poprawiłem!
Ostatnio zmieniony 10 gru 2010, 16:34 przez tejko, łącznie zmieniany 2 razy.

tejko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2010, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tejko » 09 gru 2010, 11:59

hmm... ori? a co to takiego? <ok> bo ja zdeka zielony w takich sprawach...(jeszcze :-P)
a te moje radio co podalem ma takowe wyjscie ORI zeby poprowadzic kable od niego do glosnikow? swoja droga wyglada to dosyc interesujaco ;-)

tejko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2010, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tejko » 09 gru 2010, 12:10

domyslalem sie tego ale nie bylem pewny... ;-) a powiedz no mi :?: jeszcze skoro kable od radia ida do glosnikow to do wzmacniacza jak dochadza? jak sie laczy to wszystko do jednej calosci:?: niby to takie proste a jednak trudne...

tejko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2010, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tejko » 09 gru 2010, 12:30

proste jak budowa cepa :-P tylko tu jest problem bo u mnie jest sporo wolnym kostek ale CHINCHow nie ma (wiem jak wygladaja ;-))

tejko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2010, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tejko » 09 gru 2010, 13:21

a no to doobrze... :-) a mozna miec podlaczony seryjny bufer wraz z nowym kolejnym wzmacholem i skrzynia? <ok> pajonier to pajonier zawsze musi miec swoj swiat :-P
a tak na marginesie w innym aucie mam pajoniera (radio cd mp3) to ma zwykle CHINCHe :-)

Awatar użytkownika
alukard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1283
Rejestracja: 24 lut 2008, 20:39
Imię: Audi A6 Jacek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: alukard » 09 gru 2010, 13:59

tejko pisze:a no to doobrze... :-) a mozna miec podlaczony seryjny bufer wraz z nowym kolejnym wzmacholem i skrzynia? <ok> pajonier to pajonier zawsze musi miec swoj swiat :-P
a tak na marginesie w innym aucie mam pajoniera (radio cd mp3) to ma zwykle CHINCHe :-)
da sie ale to tak jakbys chcial sobie na szybie domontowac drugie lusterko wsteczne

tejko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2010, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tejko » 09 gru 2010, 21:44

zgodnie z punktem 15 regulaminu "15. Jeśli nie uda Ci się odnaleźć odpowiedzi w archiwum napisz nowy temat w odpowiednim ku temu dziale ( patrz opisy działów na forum ) w sposób jasny, zrozumiały, opisujący problem i za razem krótki. Zabronione jest pisanie tytułów typu: POMOCY, MaM PrObLem !!!!!!!, !!!! help !!!!! itp. Nie używaj wielu znaków interpunkcyjnych pisanych po sobie zarówno w tytułach jak i samych postach." Moim zdaniem wszystko jest i zrozumiale, krotkie i bez zadnych helpow. Swoja droga temat mozna usunac gdyz, czego chcialem to sie dowiedzialem Pozdrawiam


zwracam honor !!! nie wiedzialem o co chodzi z tymi tagami! teraz juz wiem ;-)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2010, 18:54 przez tejko, łącznie zmieniany 1 raz.

piekar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piekar » 09 gru 2010, 23:27

tejko
widzisz jak ktoś coś przerabiał albo ma o czymś pojęcie to jest madry jakie to proste, a jak ktoś poraz pierwszy podchodzi do czego kolwiek to trzeba się zastanowić albo doradzić i myslę że to forum po to jest żeby się doradzać podzielac swojimi doświadczeniami itd. !!! Mylę się ??
A co do podłaczenia dodatkowej tuby nie ma dokładnie nic na forum bo sam szukałem a tubę z wzmacniaczem podłanczałem już w 10 swoich autach
Więc do rzeczy
w oryginalnych radiach w Audi nie ma wyjścia tz. "Cincz" RCA, ale niektóre wzmacniacze mają wejście do dzwięku z glośnika np. tylniego (bo do wzmacniacza do tuby, sobwoowera potrzebny jest sygnał z 1 kanału), ale prościej jest dokupić na allegro przejście z gniazda (każde radio Audi)- niebieski kolor na RCA (cincz) i po koleji - przewody zasilające wzmacniacz i tak musisz mieć min 6-10(kawdrat) czyli grube (testowałem im lepszy prad tym mniej zakłuceń i lepszy Bass nie charczacy i pukajacy :) więc plus od akumulatrora ciągniesz do bagaznika a minus gdzieś z masy auta (podstawa zasilenia wzmacniacza) następnie kupujesz sprecjalne przewody RCA (cincz) do CarAudio i ciagniesz z radia od przejsciówki w/w (kupionej na allegro) do bagażnika (w środku każdego przewodu RCA jest oddzielający dwa kanały przewód słózący do podłaczenia zasilania do wzmacniacza aby się właczył podczas włąnczania Radia a w Radiu podłanczasz go do niebieskiego przewodu czyli wysuwanie się anteny ) od wzmacniacza podłanczasz pzewody do tuby, sobwoowera i wszystko gra jak należy a fabryczny sobwoower niech sobie gra basy robisz na słebe żeby głośniki w drzwiach nie charczały a przy wzmacniaczu do tuby podkręcasz żeby wszystko pasowało i ładnie się zgrywało !!

Myslę że opisłaem w miare przejżyście :) Jak by co to pisz wytłumaczę co i jak a sam w swojej tez bedę podłanczał Tubę bo ten fabryczny daje radę ale nie ma tego czegoś (ciśnienia) :)

Awatar użytkownika
wujek 2Pac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:36
Lokalizacja: Mielec/Podkarpacie

Post autor: wujek 2Pac » 10 gru 2010, 00:05

Brawo piekar, wreszcie ktos to dokladnie opisal <ok>
Tylko jeszcze jesli mozesz to wrzuc [rzykladopwe linki do tych przejsciowek na RCA. Szukalem jzu czegos takiego i nic nie znalazlem... pewnei nieumiejetnie szukalem :-/ No i tez nie do konca wiem w miejsce czego wpinamy to przejscie.

ps. ja mam radio concert... ale to chyba podobnie bedzie wygladalo

piekar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piekar » 10 gru 2010, 00:35

Wystawrcz wpisać "Audi wyjście na wzmacniacz"

http://moto.allegro.pl/wyjscie-na-wzmac ... 69126.html

Obrazek

Awatar użytkownika
wujek 2Pac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:36
Lokalizacja: Mielec/Podkarpacie

Post autor: wujek 2Pac » 10 gru 2010, 02:49

Dzieki raz jeszcze <piwo> szkoda, ze nie mieszkasz blizej bo bym Ci skrzynecke browara przywiozl.
Tylko niepokoi mnie jeszcze to, ze wpinam sie w miejsce ori kostki, czyli cos nie bedzie dzialac. Tylne glosniki w dzrwiach, dobrze kombinuje?? I czemu az 4 "Cincze"??

piekar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piekar » 10 gru 2010, 03:07

nie wiem jak się wypnie to się okaże co przestanie grać :) możliwe że jest to standart we wtyczce są przewody i idą do bagażnika czyli okablowanie pod bosse, a jeżeli przewody idą pod naszą zwykłą tubę to ok wepniemy się w te przewody dwoma cinchami ! producenci tak robią ile jest wolnych wtyczek w aucie przecież ? tak myślałem po kolorach poszukać może gdzieś w bagażniku przy oryginalnej tubie bedą te przewody wtedy wystarczyło by przylutować cinch i pociągnąć gruby kabel od plusa z akumulatora będę kombinował jak by co to dam znać ! A 4 po to żeby można było podłączyć odrazu 2 wzmacniacze (od przybytku głowa nie boli :))Ja zawsze podłanczałem 2 kanały czyli 2 cinche i mostkowałem na wzmacniaczu wtedy miał nie np. 90Vat tylko 180 i zmniejszam na potencjometrze wzmacniacza - im ciszej tym mniej zniekształceń to samo tyczy się prądu im grubszy kabel tym lepszy prąd i czystrzy dzwięk, oczywiście dobór wzmacniacza do głośnika sobwoowerowego też jest ważny i tak jak kolega wyżej zbudował sobie to napewno nie jest dobrze bo każdy głośnik musi mieć swoje miejsce przestrzeń do odbicia dzwięku a założe się że głośnik jest włozony w tapicerkę i dzwięk odbija się o błotnik, a to nie wróży czystego mięsistego basu !!

tejko
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2010, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tejko » 12 gru 2010, 18:56

no i mi tez wszystko zostalo wyjasnione !! dzieki piekar ! ;-)

[ Dodano: 2010-12-14, 12:51 ]
a powiedzcie mi jeszcze ktoredy mam poscic kable? chodzi o te zebym mial ulatwienie bo kupilem wszystko i chcialbym to bez najmniejszego wysilku podlaczyc ;-P Audi a6 C5 sedan ;-)

piekar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2010, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piekar » 14 gru 2010, 20:41

Nie podłanczałem w A6 jeszcze ale zawsze puszczałem albo środkowym tunelem albo pod bocznymi listawami, łatwo się nie da trzeba się troszkę zawsze nagimastykować żeby kabli nie było widać, a plus z aku musisz znaleź zaślepkę gumową w ścianie grodziowej jak ją wyciągniesz to patrz gdzie jest światło pod nogami zrób dziurę w zaślepce i załóż ją spowrotem !!

Awatar użytkownika
wujek 2Pac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:36
Lokalizacja: Mielec/Podkarpacie

Post autor: wujek 2Pac » 16 gru 2010, 18:05

Wymyslilem sobie jeszcze takie wyjscie: nie ori radio (w moim przypadku Pajonier) + adapter co by tyl isub gral + nie ori wzmak i sub podlaczony cinczami, na ktore jest wyjscie w pajonierze.
Bedzie to "gadalo" :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga