Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BDV 2.4 170 KM] zapach oleju, widoczny ślad na wydechu.

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
mamar6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 172
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:04
Lokalizacja: Białystok

[ BDV 2.4 170 KM] zapach oleju, widoczny ślad na wydechu.

Post autor: mamar6 » 12 mar 2012, 00:06

witam
od kilku tygodni borykam się z ''zapachowym'' problemem, a mianowicie w aucie jak również na zewnątrz od czasu do czasu odczuwalnay jest zapach oleju. dodadam tylko że nie jest to zawsze.
Udałem się z tym problemem do miejscowego mechanika ,ale nie znalazł żadnego wycieku z silnika (stwierdził że jest suchy) Jedyne co zauwazył to niewielka plamka na rurze wydechowej a dokładniej mówiąc w okolicach złącza elastycznego. Pytanie skąd ta plama oleju skoro nie widać wycieków?

dodam również że problem pojawił się po serwisie. Myslalem że może to mechanik rozlał troche oelju przy wlewaniu i dlatego czuć olej ale do tego czasu powinno się wszystko wypalić i powinno byc ok.
Filtr oleju sprawdzony dwa razy wszystko szczelne.

Czy jest mozliwość że spod korka jakoś olej ucieka i skrapla się delikatnie na rurę?

Dodam również że oleju co dziwne z silnika nie ubywa.

snoopi21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 21 mar 2011, 19:49
Lokalizacja: Osiecznica\dolnośląskie

Post autor: snoopi21 » 12 mar 2012, 09:43

wykonaj test "na kartkę" przy korku wlewu oleju (było na forum). Jest możliwość żeby wyciekał olej przez korek, przyczyną jest duże nadciśnienie w silniku. Do sprawdzenia ezektor, odmy.

Kracy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 82
Rejestracja: 12 lut 2012, 09:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kracy » 13 mar 2012, 17:14

Sprawdź dokładnie połączenie odmy. Czy przewody są drożne i niepopękane.

U mnie też czuć było olej. Wymieniłem uszczelkę pod pokrywą, ale pocił się nadal i dalej śmierdziało, później okazało się że jest pęknięta rurka łącząca blok silnika z łącznikiem rury od filtra i przepustnicy. Po załataniu (nowa jest dopiero zamówiona) silnik prawie się nie poci i nie czuć olejem. Dodatkowo wymieniłem też ezektor, ale to już po tym jak przestało śmierdzieć. Okazało się że też był częściowo zapchany, tzn prawie nie przepuszczał powietrza w tej cieĂąszej rurce.

Cała operacja (wymiana ezektora+rurka od odmy - ta przy bloku) to koszt 250zł plus poświęcony czas.
Kracy

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga