Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(c4) jak podlaczyc glosniki przednich drzwi do radia Pioneer

Car Audio
mishelswiat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 06 lis 2010, 08:21
Lokalizacja: RLA Łańcut

(c4) jak podlaczyc glosniki przednich drzwi do radia Pioneer

Post autor: mishelswiat » 23 lis 2010, 21:41

Panowie może mi ktoś w końcu napiszę jak mam podłączyć głośniki do nie oryginalnego radia? chodzi mi o głośniki z przednich drzwi w audi c4 100 z głośników wychodza 3 kabelki niebieski szary i czarny, kable w wiązce za radiem mam poobcinane bo poprzedni właściciel to jakiś jeleń był.

co gdzie jak ? może mi ktoś pomóc ?
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 22:13 przez mishelswiat, łącznie zmieniany 1 raz.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 24 lis 2010, 12:25

mishelswiat, zdejmij tapicerka drzwi i sprawdz jak masz to podlaczone.prawidlowo jest tak ze kable ida do duzego glosnika i od niego dopiero do gwizdkow.nie wiem skad u ciebie 3 kable.zrob fotke tej ucietej wizaki z rowinieciem kabli to moze po kolorach ci dopowiem.

mishelswiat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 06 lis 2010, 08:21
Lokalizacja: RLA Łańcut

Post autor: mishelswiat » 25 lis 2010, 10:41

z głośników wychodzi 3 żyły czarna brązowa i biała. potem w drzwiach łączy się z wtyczką która idzie do środka samochodu, ale kolory kabli już są inne szary niebieski i czarny. to są drzwi kierowcy, drzwi pasażera nie rozbierałem bo mam ciasny garaż i nie miałem mozliwości ich rozebrać :)

W drzwiach są oryginalne głośniki NOKIA wraz z syczkiem u góry.

krs2919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 07 mar 2009, 08:02
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: krs2919 » 25 lis 2010, 19:56

mishelswiat pisze:z głośników wychodzi 3 żyły czarna brązowa i biała. potem w drzwiach łączy się z wtyczką która idzie do środka samochodu, ale kolory kabli już są inne szary niebieski i czarny. to są drzwi kierowcy, drzwi pasażera nie rozbierałem bo mam ciasny garaż i nie miałem mozliwości ich rozebrać :)

W drzwiach są oryginalne głośniki NOKIA wraz z syczkiem u góry.
jak dobrze pamiętam, bo sam też podłączałem "pionka" to wspólna masa (brązowy) jest do obu głośników, czyli np. czarny+brązowy to jeden głośnik; biały+brązowy to drugi głośnik. Musisz rozszyć brązowy na 2 pary. Pozdro

mishelswiat
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 06 lis 2010, 08:21
Lokalizacja: RLA Łańcut

Post autor: mishelswiat » 25 lis 2010, 20:06

na reszcie jakiś konkret :)

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 25 lis 2010, 20:14

mishelswiat, no nie bardzo bo na razie kolega podal ci kolory i sposob podlaczenia glosnikow w dzwiach.nie przybliza cie do odnalezienia kabli w samej konsoli...bo do radia ida ci tylko 2 kabelki na kazda strone. o ile je pamietam to do dzwi wchodza 2 kable i potem rochodza sie na oba glosniki i na jednym znich jest kondzio ktory sluzy jako zwrotnica czyli odcina niskie tony dla gwizdka.nie ma nic prostszego jak znalezienie tych kabli bierzesz miernik na zwarcie i jeden koniec do zacisku glosnika drugim sprawdzasz pozostalosci po wtyczce

krs2919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 07 mar 2009, 08:02
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: krs2919 » 25 lis 2010, 20:25

tomkom1 chyba źle zrozumiałeś zapytanie kolega twierdzi, że do konsoli wychodzą mu trzy, więc masa jest wspólna, a do drzwi idą 4 kable (2 pary) osobno do głośników, bo one są niezależne, bynajmniej jest tak u mnie, do tego dolny głośnik działa jak subwoofer, gdyż jest w specjalnej obudowie :lol:

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 25 lis 2010, 20:45

krs2919, tutaj mysle ze ty sie mylisz.wg twojego opisu wyglada ze do radia z kazdej strony ida u ciebie 2 pary kabli czyli ze do radia podlaczasz odzielnie ten bas o ktorym mowisz i odzielnie gwizdek...a tak nie jest.znajdz mi radio fabryczne ktore ma 8 wyjsc na glosniki...z radia do drzwi ida dwa kable.kable te sie rozchodza dopiero w miejscu przy glosniku dolnym.od strony iloesci kabli wystajacyh w miejscu obcietej kostki kolega nie mowi nic.ale jak mowie nie spotkalme sie z radiem ktore mialo by po 2 wyjscia na kazda strone przodu.a tak wynika z twojego opisu.nie chce z toba konkurowac w doswiadczeniu ale naprawde pare razy i pare aut juz rozebralem....i zlozylem...

krs2919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 07 mar 2009, 08:02
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: krs2919 » 25 lis 2010, 21:01

tomkom1 może i się mylę, dokładnie nie pamiętam jak było u mnie, bo przerabiałem to 3 lata temu, nie chodzi tu bynajmniej o spory tylko o pomoc koledze, więc przyznaj, że bez fotek to możemy tylko spekulować <ok>

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 25 lis 2010, 21:10

krs2919, nawet spekulowac nie mozemy bo nie ma opcji zeby szly do radia 2 pary kabli z kazdych dzwi.od tego sa zwrotnice .lub przynajmniej jakies kondziory...ale masz racje bez fotografii to mozemy co najwyzej zadymic...jak pisalem jesli juz to jedyna mozliwosc sprawdzenia to miernikiem sprawdzic na zamkneicie obwodu ktory kabel idzie do glosnikow.

Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Rikimaru » 25 lis 2010, 22:37

Może ta strona pomoże http://studio24.prv.pl/ trzeba wejść w "kablomania" a potem w "wieloczęściowe" i tam jest opisane jakie są złącza do oryginalnego radia Audi.

To zdjęcie mojego radia Becker traffic pro i tu widać jak u góry są podłączone dodatkowe kable w żółtej wtyczce które są wyjściem na przedwzmacniacz a podłączone są do tych kabli oryginalne głośniki Nokia.

Obrazek

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 25 lis 2010, 22:46

Rikimaru, do tej zoltej kosci masz podlaczone glosniki tylne.one sa aktywne wiec maja w sobie wzmacniacz wbudowany.na doel tych kosci widac wyraznie ze skrajne zewnetrzne pny w dolnej kosci sa puste wiec dlatego masz podlaczone pod wyjscie liniowe te glosniki tylne.

Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Rikimaru » 25 lis 2010, 22:54

O widzisz dopiero teraz zauważyłem to :oops: myślałem, że przednie głośniki też są aktywne. Tylko dlaczego idą trzy kable do tylnich głośników? dwa to + a jeden - dobrze myślę :?:

To trochę rozwiązuję mój problem z zakupem nowego radia :-D

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 25 lis 2010, 22:58

Rikimaru, masa jest wspolna.

Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Rikimaru » 25 lis 2010, 23:03

Czyli przy nowych radiach z jednym wyjściem na przedwzmacniacz, które są na "czincze" i jeden idzie do jednego głośnika a drugi do drugiego, to jest jakiś sposób, aby te dwa "czincze" połączyć i żeby powstała taka kostka do której wepnę moją żółtą :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga