Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 sedan]Przebudowa "tyłu"

Car Audio
Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[A6 C5 sedan]Przebudowa "tyłu"

Post autor: Max1985 » 25 paź 2010, 17:52

Witam. Kupiłem autko z "brakami" tj. nie grał tył, wiec wykręciłem subwoofer i okazało się iż w środku poza dwoma kabelkami idącymi do głośnika "deawoo" nie ma nic... Kabelki poobcinane kostka niby cała ale nie wiem czy sprawna.

Wiem ze do głośników tylnych lecą szare kable ( drugi z kolorowym paskiem)
Chciałbym abyście pomogli mi znaleźć kabelki podające sygnał z radia na wzmacniacz oraz pomuc w doborze subwoofera, ale błagam nie piszcie ze bose to jedyne idealne rozwiązanie. Wiem ze oryginał najlepszy ale autko nadaje na blaupunkcie którego chce zmienić na Hertz'a ( przód , tył , wysokie i niskie :P )
Bose ma swój urok, wiem o tym, ale dostępność jest znikoma a cena .. jaka jest taka jest to jest bose :)

Aha mam A6 C5 1999 sedan/limuzyna radio Concert II ( z adapterem can-bus :P)

Proszę o jakieś zdjęcie kostki opisem kabli... Szukałem ale nie znalazłem :/
Obrazek

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 26 paź 2010, 10:41

Max1985, nie ma sensu bawic sie w ori sub jesli i tak chcesz wymienic glosniki..zastosuj nowe glosniki i poprowadz nowa instalacje aby napedzac wszystkie glosniki odzdizelnymw zmacniaczem.uzyskasz efekt lepszy od bose.na forum w regionie warm-maz istnieje ludek A6tdi wal do niego ze wszystkimi pytaniamiodnosnie naglosnienia...o ile wiem to on idzie polke wyzej i czesc sprzetu ma do sprzedania w okazyjnej cenie.m.in.wlasnie hertze itp.jesli bedziesz zdesperowny zeby jednak podlaczyc ten wzmak w subwooferze to

"pinologia czerwonej kostki":

1 - +12V stałe
2 i 3 wyjście na lewy głośnik śr. i wys. ton
4 - masa
5 - sterowanie zał/wył + 12V
6 - wejście kanał lewy
7 - wejście kanał prawy
8 - masa wejśc
9 i 10 wyjście na prawy głośnik śr. i wys. ton

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 26 paź 2010, 19:45

Pinologia pomogła, teraz pytanko na temat nowej instalacji .. mam ori radio concert II którego nie chce zmieniać, wiec czy sygnał z radyjka będzie wystarczający (wejście kanał lewy i prawy(6, 7, 8 w kostce, lub co masz na myśli mówiąc o nowej instalacji ... (zasilanie wzmacniacza + kable na tylne "furtki"?) lub trzeba zakupić przejściówkę z jaką spotkałem się tutaj gdzieś na forum
Obrazek

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 27 paź 2010, 10:15

Max1985, sygnal z radyjka w zupelnosci ci wystarczy nie trzab nic przerabiac.
musisz sie zastanowic co dalej chcesz zrobic?naprawiac ori subwoofer?wymienic go na inny?
nowa instalacja to alternatywa do tego co masz teraz w autku.mimo ze masz ori radio mozna pobawic sie w podpiecie innego suba.mozna tez podpiac sie do radyjka innym wzmacniaczem aby napedzic dzwi tylne.
jesli chcesz nadal naprawiac i uruchomic tyl na ori gratach to proponuje przewertowac allegro i znalezc najtanszy sub ori obojetnie z jakiego autka i wykorzystac jego beebchy do uzupelnienia twojego ori suba.wzmacniacze w tych subach sa identyczne wiec nie ma co zarzynac sie szukajac suba z c5 w sedanie skoro mozna wykorzystac wszystko z ori np a3 lub a4.wazne zeby bylo to tej samej produkcji co twoj wiec jesli blaupunkt to blaupunkt jesli nokia to nokia.

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 27 paź 2010, 18:32

Nie zostawiam ori... sub w bagażnik oraz hertz'e w drzwi ... hmm tylko teraz jaki sub..

Myślałem nad czymś takim:
http://www.centrumelektroniki.pl/Subwoo ... 43446.html

No i mam do kupienia używana skrzynie z głośnikiem Lanzar max 12
( http://www.audiosklep.pl/lanzar-max12-p-1148.html )
+ Wzmacniacz Monacor Carpower HPB-602

Co o tym sądzicie ??
Obrazek

Awatar użytkownika
A6TDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2009, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: A6TDI » 27 paź 2010, 18:51

Na pewno Lanzar jest o niebo lepszy (zakładając, że jest w odpowiedniej skrzyni), ale ten wzmacniacz, który podałeś jest do niego za słaby.

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 28 paź 2010, 06:31

A jaki wzmacniacz w rozsądnej cenie polecacie do tego głośnika? ( Skrzynia robiona na zamówienie wiec litraż dopasowana do głośnika)
Obrazek

Awatar użytkownika
konopaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 20 lip 2010, 16:34
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: konopaga » 28 paź 2010, 17:52

do tego glosnika litraz okolo 40 litrow co do glasnika to mam takowy i mam taki wzmak
http://image.inkfrog.com/pix/vinyllust/lanzar411.jpg
i spokojnie wystarcza ale nie mowie ze jest wystarczajacy
ale urwał !!

Awatar użytkownika
A6TDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2009, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: A6TDI » 28 paź 2010, 18:20

Max1985 pisze:A jaki wzmacniacz w rozsądnej cenie polecacie do tego głośnika?
Może Crunch GTX2600 ?
http://allegro.pl/crunch-gtx2600-600w-r ... 64653.html
Moc RMS w mostku przy 4 ohm - 600 W
Moc max w mostku przy 4 ohm - 1200 W
Miałem coś takiego i powiem, że na prawdę dawał radę <ok>
Na pewno poradzi sobie z tym głośnikiem 8-)

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 28 paź 2010, 18:56

A6TDI zależy co kto rozumie w pojęciu "rozsądna cena". W zestawie (głośnik, skrzynia, wzmacniacz) zapłacę za to 400pln bo autko rozbite a sprzęt przeżył i niepotrzebny znajomemu... Crunch to jus przesada.. gdybym dysponował taką gotówką na sprzęt grający to wrzuciłbym coś takiego:
http://cgi.ebay.com/KICKER-DC12-4-12-SU ... 246wt_1139
ale niestety nie mam takiej kasy.. wiec dochodzę do wniosku ze na razie podepnę ten wzmacniacz który jest w kąplecie, a jak dozbieram kasy to albo zmienię całość, albo zainwestuje w coś lepszego...

Dzięki wszystkim za rady :mrgreen: :D
Obrazek

Awatar użytkownika
A6TDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 17 paź 2009, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: A6TDI » 28 paź 2010, 19:15

No to trzeba napisać konkret a nie głowę zawracać.
Dla mnie 700 zł za taki wzmacniacz to rozsądna cena.
Znajdź coś o podobnych parametrach za 200 zł... <ok>
A z drugiej strony po co kupować nie wiadomo jak wypasiony (mocny) głośnik jak się nie ma czym go napędzić ??? :roll:

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 28 paź 2010, 19:51

Jak to dlaczego?? Zadajesz gupie pytania :mrgreen:
Niebieska neonka ładnie podświetla 1000 WaT <rotfl2>

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 28 paź 2010, 21:00

A6TDI, no tu sie musze z kolega zgodzic...a koledze Max1985 polecam doglebna analize zakupow....nie kupuje sie oczami a rozumem.sam jestem tym pierwszym przykladem.a potem nastepuje zamieszanie i lezy tego potem neipotrzebnego tyle ze czlowiek sie za glowe lapie po co to kupil.jesli an ta chwile dysponujesz budzetem takim a nie innym.kup teraz jeden element a dobry.za miesaic dwa dokupisz drugi komponent i to jest droga do pelnego sukcesu.nawet tu na forum trafiaja sie oferty spelniajace twoje wymogi czyli niska cena porzadny sprzet

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 28 paź 2010, 21:41

cyferki nie robią na mnie wrażenia jeśli o to chodzi (3 lata na estradzie przy nagłośnieniu / oświetleniu) wiec jeżeli chodzi o specyfikacje to wiem co i jak ( nie znam się zbytnio na car audio :P ) ale jeżeli chodzi o Rms, peak itp to nie maja przede mną tajemnic dlatego tez pytałem o zdanie na temat lanzar'a bo nie wiem czy dobrze zagra w autku.. Cyferki mówią że tak ale zdrowy rozsądek woli poznać opinie innych :) (znane są wzmacniacze wielkości pudelka zapałek o mocy 1 000 000 W RMS hahaha)

kamilos_69 Jeżeli jara cie neonka pięknie oświetlająca zamknięty bagażnik to polecam również do kompletu świecące nakrętki na wentyle

A6TDI Wiem ze 700zl to nie drogo za wzmacniacz który kosztuje 750zl ale nie chodzi mi o to żeby powyrywało mi szyby, tylko tak jak pisałem prędzej, zastąpić ori sub.

Jeżeli kogoś uraziłem to sory ale nie jestem gnojkiem robiącym choinkę z auta a na Db drag racing też się nie wybieram :)
Obrazek

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 28 paź 2010, 21:47

W końcu zapodajesz konkrety. Teraz możemy poradzić.

Lanzar to glośnik do dudnienia a nie do basu. Jeżeli oczekujesz uzupełnienia przodu to ten głośnik Ci tego nie zapewni. Nie wspominając o tym że to system z przodu jest podstawą a nie bagażnik.

Ori odtwarzacz w Audi to... tylko coś co ładnie się komponuje się z deską. Nic poza tym. Zresztą Concert II już na samym początku ogranicza Cię w doborze sprzętu.

Napisz lepiej czego oczekujesz, jaka muzyka Cię kręci, jaki sprzęt już masz i ILE masz do wydania na poprawę audio w aucie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga