Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5]Odłączenie subwoofera i podłączenie tylnych głośników

Car Audio
ODPOWIEDZ
nikischlicki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:13
Imię: Norbert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

[C5]Odłączenie subwoofera i podłączenie tylnych głośników

Post autor: nikischlicki » 04 paź 2010, 18:21

Witam,
po 2 latach padło mi coś w wzmacniaczu od suba/tylnych głośników. (Podkreślam, że nie mam BOSE). Pojechałem do speca, który mi powiedział, że radio zostało źle podłączone, bo idiota, który wcześniej podłączał dał pełną moc na wejście wzmacniacza. Dziwne, że 2 lata aż wytrzymało.
Spróbowaliśmy podłączyć pod cinche i o dziwo zaczął działać. Problem jest tylko taki, że wzmacniacz jest strasznie wrażliwy na wszelkie wibracje/dziury/zakręty. Wtedy mianowicie szeleści w tylnych głośnikach. Chciałbym teraz całkowicie zrezygnować z subwoofera, podłączyć przewór do wzmacniacza pod pełny output z radia. Teraz mam tylko pytanie- gdzie znajduje się zwrotnica dla tylnych głośników, oraz który pin przy wtyczce jest od czego. Planowałem po prostu zmostkować sygnał przychodzący do tej wtyczki z pinami do głośników nie podłączając jej do subwoofera. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że jeżeli zwrotnica jest przy wzmacniaczu, trzeba coś innego wymyślić.
Pozdrawiam

jinxsior
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:09
Lokalizacja: Swindon UK/ Lublin

Post autor: jinxsior » 05 paź 2010, 22:43

Nie wiem czy dobrze cie zrozumiałem. Chcesz ominac tylny wzmacniacz. Jesli tak to ja zrobilem to włąśnie mostkując przewodu przy kostce wzmacniacza. Od radia leca zolty brazowy i bialy brazowy jak dobrze pamietam. Połączyłem je z przewodami ktore wychodza do glosnikow. Wszystko pieknie gra :)

Awatar użytkownika
7agan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 15 lis 2008, 11:29
Lokalizacja: Mullingar/Ireland
Kontakt:

Post autor: 7agan » 06 paź 2010, 07:17

Zwrotnice masz w subwooferze. Musisz wiec kombinowac.
Nie napisales jeszcze jakie masz radio, czy ori czy nie
Obrazek

nikischlicki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 16 maja 2008, 13:13
Imię: Norbert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: nikischlicki » 06 paź 2010, 18:47

Przepraszam, zapomniałem- radio nieoryginalne.
To wszystko jest całkiem dziwne. Raz to działa, raz nie. Właściwie głównie szeleści. Gdy poruszam tunelem środkowym lub przyduszę tapicerkę nogą u kierowcy ewidentnie albo "zaskakuje" i gra tak długo jak trzymam przyciśniętą nogę dobrze, albo szeleści mocniej.
Podkreślam, że tylko w lewym tylnym. Myślę, że po tej 2-letniej męczarni wzmacniacza padła częściowo końcówka mocy albo coś, bo jest bardzo wrażliwy na wszelkie poruszanie wtyczką itp. Może się kabel złamał gdzieś? Zaznaczam, że przy wyciągniętym i spoczywającym radiu także szeleści, więc to nie jest wina podłączenia bezpośrednio przy radiu, a musi być gdzieś dalej.
Którędy są prowadzone przewody do wzmacniacza?
Wiem, że same pytania, ale sam nie wiem gdzie zacząć rozkręcić tapicerkę i czy w ogóle to się opłaca.
Jeszcze pytanie do kolegi jinxsior: jaki kolor mają kable które idą do głośników, bo któryś musi być też od zasilania wzmacniacza a nie chciałbym pod niego zmostkować?

jinxsior
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:09
Lokalizacja: Swindon UK/ Lublin

Post autor: jinxsior » 06 paź 2010, 21:32

Witam. Dopiero zajrzałem na forum.
Zasilanie wzmacniacza to dwa grubsze przewody. Czerwony i jak pamietam brązowy.
Sa ewidentnie grubsze od pozostałych. Jesli zdejmiesz troche tej czarnej tasmy (izolacji) ktora jest na wszystkich przewodach to zobaczysz ze przewody glosnikowe sa razem ze soba poskrecane. Nie ma bata zebys nie zobaczyl ktore to glosnikowe. Tak jak pisalem z radia ida zolty brazowy i bialy brazowy. Te ktore wychodza do glosnikow sa takie dwukolorowe. Ja obcialem te przewody wlasnie przy kostce (zostawiajac wrazie czego troszke przowodu wychodzacego z kostki ) i pieknie gra.
Powodzenia. W razie czego pytaj

wojtekA6lubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:38
Lokalizacja: Lubin

Post autor: wojtekA6lubin » 15 kwie 2015, 20:07

Witam. Chciałbym się podłączyć pod temat. Otóż kupiłem samochód bez radia. Podłączyłem pod nie swojego kenwooda. Grają tylko głośniki z przodu, a tył nic. Ani subwofer ani głośniki. Sprzęt w aucie nie jest BOSE tylko pioner z tego co widziałem. Przewertowałem już dużo stron na forum, ale szczerze mówiąc nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc w moim przypadku. Otóż kable były odcięte od kostki, ale kostka mi zostawili w schowku (WOW!). Po końcówkach aux widze,że poprzednie radio było ALPINE. Raz udało mi się tak nakombinować,że grały głośniki z tyłu, ale strasznie coś szeleściło np. w momencie zmiany utworu, albo stacji radiowej. Jakieś pomysły, sugestie, rady?



Obrazek

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 15 kwie 2015, 20:28

Żeby to miało ręce i nogi to pasowało by powrócić z kablami do fabrycznego stanu, później kupić odpowiedni adapter żeby zagrał aktywny tył albo wstawić ori radio+ zmieniarka/emulator zmieniarki.

wojtekA6lubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2015, 20:38
Lokalizacja: Lubin

Post autor: wojtekA6lubin » 15 kwie 2015, 21:36

A czy istnieje gdzieś opis jakie kolory powinny miec kable i ktore do czego służą?

Typu: czerwono brązowy - prawy przód
itd.
Dodatkowo czy mógłby mi ktoś podrzucić jaki dokładnie adapter ma być? Raczej nie chciałbym kupować oryginalnego radia + zmieniarki.

Awatar użytkownika
CykCyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 140
Rejestracja: 15 gru 2014, 17:09
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trzcińsko-Zdrój

Post autor: CykCyk » 15 kwie 2015, 22:54

Szukaj w innych tematach na forum i ewentualnie na elektrodzie, wszystkie możliwe rozwiązania są opisane w internecie, a u Ciebie jest to pocięte w wersji PRO. Jak chcesz, żeby wszystko grało bez zbędnych udziwnień to postaraj się przywrócić to do wersji fabrycznej.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7156
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 15 kwie 2015, 23:13

Kable powinny być tak:

PP - + niebiesko-szary , - niebiesko-brązowy
LP - + czerwono-szary , - brązowo-szary


Tył jest aktywny więc musiałbyś podpiąć wyjście liniowe z twojego radia i sterowanie wzmacniaczem - w oryginale kabel biały to sygnał liniowy LT , kabel żółty PT , drugi kabel biały to +12 sterujące wzmacniaczem , kabel brązowo-biały to masa do wzmacniacza

Musiałbyś zobaczyć kostkę subwoofera i jak co jest podłączone. Wklejam rozpiskę co napisałem w innym temacie:

We wzmacniaczu w bagażniku masz 10 pinową kostkę:
pin 1 - stały plus
pin 2 i 3 - wyj. na głośnik tył prawy + i -
pin 4 - masa
pin 5 - sygnał włączenia wzmacniacza ( radio pin 6 dużej czarnej 20 pinowej kostki ( lub zółtej ) symbol _/+_ )
pin 6 - sygnał liniowy lewy tył
pin 7 - sygnał liniowy prawy tył
pin 8 - sygnał COM
pin 9 i 10 - wyj. na głośnik tył lewy + i -

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga