Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] wysoka temperatura po wymianie chłodnicy

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

[A6 C5] wysoka temperatura po wymianie chłodnicy

Post autor: Camel- » 27 wrz 2010, 14:43

Cześć

Jakiś czas temu wymieniłem chłodnicę wody: nowa, oryginał, zakupiony w firmie handlującej chłodnicami. Firmy nie pamietam, ale wszystkie znaczki Audi, numery i naklejki się zgadzały. W każdym razie jakiś czas produkowali chłodnice na pierwszy montaż do Mazd. Chłodnica wykonana bardzo dobrze, identyczna ze ściagniętym oryginałem, wszystko plug&play - ufam, że to nie podróbka.
Powodem wymiany była cieknąca chłodniczka oleju ASB przy dolnym trzpieniu mocującym do przedniego pasa.
Po założeniu chłodnicy, uzupełnieniu układu temperatura na zegarach stoi jak wryta na 95-98°C. Odczyty z VAGa pokrywają się: IC oraz Engine wyraźnie wskazują temperaturę rzędu 103-106°C.
Zauważyłem, że ogrzewanie źle działa. Jak zacząłem pałować silnik - tzn obrotomierz kleił się do wartości między 4 a 6 tys, temperatura zaczęła spadać. Na wskaźniku znów pojawiło się wymarzone 90°C a ogrzewanie zaczęło działać poprawnie. Do chwili powrotu do normalnej jazdy.
Wymieniłem na wszelki wypadek płyn na nowy, mocniej stężony (ok 5 litrów). Nie przyniosło to rezultatu.
Pomyślałem, że układ jest zapowietrzony. Znalazłem dwa odpowietrzniki: najpierw ten przy ścianie grodziowej po odsunięciu rurki - skręciłem jak zaczęło sikać - o raz ten niedaleko pokrywy rozrządu, imbusik w plastikowej rurce - skręciłem jak zaczęło sikać. Ogrzewania działa lepiej, ale i tak nie pomaga to w schłodzeniu silnika.
Jak ponaciskam węże wody to przy otwartym zbiorniczku słychać chlupanie w układzie, ale żadnych bąbelków.
Nie wierzę w pompe wody bo wszystko przytrafiło się po wymianie chłodnicy :( Temperatura po prostu utrzymuje się przy ok. 105°C :roll:

Ma ktoś jakieś pomysły?

matelek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 665
Rejestracja: 22 cze 2010, 00:13
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AEB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: myszków
Kontakt:

Post autor: matelek » 12 paź 2010, 12:08

i jak kolego rozwiazales problem ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga