Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] luz na kole kierownicy

Zawieszenie
Awatar użytkownika
-=Rafal=-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1360
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:12
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: -=Rafal=- » 02 wrz 2010, 01:09

Ale nie kumasz o co loto. Miałem wymienianą maglownicę. Powiem tak. Miałem jedną, ciekła, wymieniłem na drugą. Ta co ciekła leżała w garażu. Potem ta druga zaczęła stukać. No to naprawiłem tą cieknącą i włożyłem. Regeneracja itd wszystko gitara. Luzów nie ma właśnie. A puka jak np stoję na wyłączonym silniku, przekręcę np o pół obrotu w którąś stronę, naciągnę i puszcze. Bez wspomagania to wiadomo że trochę kiera wróci. I wtedy właśnie słychać "pyk". Magiel to raczej nie powinien być bo został wymieniony na niepukający i to jest nówka regenerowana. Dodatkowo jak np skręcam kierownicą o jeden obrót czy półtora, w czasie jazdy, to też słychać to przeskakiwanie jakby... :roll:

nitro3241
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 06 lip 2010, 22:12
Lokalizacja: klucze/małopolskie

Post autor: nitro3241 » 13 wrz 2010, 10:17

koledzy byłem kolejny raz na geometrii i koleś stwierdził ze to bedzie krzyzak gdyz juz miał taki przypadek ze luz jest na krzyzaku i dlatego stuka tylko mnie zastanawia to dlaczego przy skrecie w prawo podjezdzajac pod mały krawznik słychac w lewym kole stukot i teraz to juz sam nie wiem czego szukac
ok

Camel-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 522
Rejestracja: 12 lut 2010, 20:00
Imię: Kamel
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Camel- » 13 wrz 2010, 12:53

nitro3241, nie ten temat, ale w klasycznym zawieszeniu stuk przy wjeżdzie na krawężnik przy skręconych kołach to w 99% przypadkach sworzeń dolnego wahacza.

Awatar użytkownika
krischm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 281
Rejestracja: 01 lis 2008, 11:48
Lokalizacja: śląskie

Post autor: krischm » 13 wrz 2010, 22:23

Jeżeli coś puka-stuka w tego typu zawieszeniu i mamy pewność, że to któryś z wahaczy. Lepiej wymienić wszystkie, bo ten wybity tylko odwlecze koszty. Tak przy okazji polecam Meyle, twardsze i jak producent mówi wytrzymalsze :roll:

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 22 lis 2011, 10:26

nitro3241 pisze: dlaczego przy skrecie w prawo podjezdzajac pod mały krawznik słychac w lewym kole stukot i teraz to juz sam nie wiem czego szukac
Mam to samo, wymieniłem 2 górne i 2 dolne wahacze z lewej stronie i dalej coś stuka, tylko podczas podjeżdżania pod krawężnik na skręconych kołach w prawą stronę, i czasami jak po wyjechaniu odkręcam kierownicę w 2 stronę.
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
MFJemilo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2013, 11:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MFJemilo » 11 kwie 2013, 17:50

Bartol pisze:Możliwy jest jeszcze luz na połączeniu kolumny kierownicy z przekładnią. Jest tam taki przegub krzyżowy który mógł się wyrobić, co będzie właśnie powodować uczucie luzu trzymając kierownicę, a przy kołach (wahacze, drążki i końcówki) wszystko będzie ok. Można to w miarę łatwy sposób sprawdzić bo nie trzeba nic rozbierać.
Mam taki sam problem ale sam jestem sobie winien bo sam ten luz zrobilem poprzez kreceniem kierownicy na postoju na wyłączonym silniku( wymienialem plyn wspomagania) i dość intensywnie kręciłem tą kierownicą i teraz mam taki nieprzyjemny luz na kierownicy.. mam nadzieję że to właśnie ten przegub krzyżowy a nie sama maglownica... :/ (moja wina bo powinienem auto na podnosnik podnieść i kręcić kierownicą a nie na twardej powierzchni.. :/
emilos

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga