Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Kierunkowskazy, światła - problemy

Elektryka
Awatar użytkownika
tremorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 18 cze 2009, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

[A6 C4] Kierunkowskazy, światła - problemy

Post autor: tremorek » 02 sie 2010, 11:24

Witam,

Od wczoraj zauważyłem problem jak w temacie. Zastanowiło mnie miganie "długimi" samochodów z naprzeciwka, spojrzałem na manetkę - światła włączone. Dojechałem do skrzyżowania - kierunkowskazy nie działają... oops...
Zgasiłem silnik, zapaliłem na nowo - wszystko ok.

Działo się tak kilkakrotnie, że przy odpaleniu po jakimś postoju - brakuje świateł i kierunkowskazów. Wycwaniłem się i teraz już profilaktycznie sprawdzam, czy są kierunkowskazy (światła ciężko sprawdzić w dzień - nie mam kontrolki).

Podłubałem w bezpiecznikach - wszystko ok. Co radzicie? Miał ktoś podobnie?

Pozdrawiam!

gość_

Post autor: gość_ » 02 sie 2010, 11:50

Manetka może umierać :)
Stawiałbym na to ;)

Awatar użytkownika
tremorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 18 cze 2009, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tremorek » 02 sie 2010, 13:18

Dzięki ens.
Może wystarczy przeczyścić? Dziwne jest, że nie dzieje się to "od tak", tylko przy włączeniu stacyjki po prostu nie działa.. Po "restarcie" jest ok... Jakby napięcie nagle dochodziło.. Dziwne

gość_

Post autor: gość_ » 02 sie 2010, 13:25

Miałem tą samą opcję w a100. Manetka po prostu umarła. Objawy identyczne jak u ciebie. Niestety trzeba było kupić nową. Nie jest to straszny koszt ostatnio taką sprzedałem za 4 dychy. Czyścić tam nie ma za bardzo co :/

Awatar użytkownika
tremorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 18 cze 2009, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tremorek » 02 sie 2010, 13:48

Z tempomatem chyba będzie drożej... A u mnie ostatnio kryzys, zwłaszcza, że 2 miesiące temu robiłem rozrząd, a w zeszłym tygodniu rozsypało mi się koło pasowe - skutecznie niszcząc nowy pasek rozrządu, rolkę itp... więc sam rozumiesz :-/ Pech jakiś ostatnio z tym autkiem moim.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 02 sie 2010, 14:00

tremorek, 100 z przesylka?wersja z tempomatem.wchodzisz?

gość_

Post autor: gość_ » 02 sie 2010, 14:02

No z tempomatem możliwe że tak. Ja w sumie za tą samą cenę dostałem manetkę z tempomatem bo go montowałem u siebie ;)
Domyślam się jak to jest. Auto czasami potrafi dać popalić. Odpukać moje jeździ jak na razie bez zarzutów. Oby tak dalej.

Awatar użytkownika
tremorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 18 cze 2009, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tremorek » 02 sie 2010, 14:17

tomkom1 - mógłbyś mi zaklepać na jakiś miesiąc max 2? Będę wdzięczny, a pewnie jak mówi ens zaraz sie rozsypie do końca... Jeśli nie nagli Cię bardzo to bardzo bym prosił (a może się okazać że zaraz padnie i będę musiał kombinować na szybko, więc się odezwę wcześniej).

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 02 sie 2010, 14:35

tremorek, nic nie blokuje.dawaj adres wysle a ty zaplacisz jak tylko dasz rade i tyle.jak ci sie rozsypie to jak ci paly dowod zabiora to wyjdzie ci taniej myslisz?

Awatar użytkownika
tremorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 18 cze 2009, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tremorek » 02 sie 2010, 15:47

Masz racje, tomkom1 co do transakcji to umówimy się na PW.
Mieliście Panowie rację, posypie się chyba ta manetka.. Myślałem, że to jakiegoś impulsu brak, ale zapaliłem silnik - świateł brak.. trzepnąłem w kierownicę - światła są :)

gość_

Post autor: gość_ » 02 sie 2010, 15:59

to pomógł x 2 i git hahaha :)

Z Tomkiem nikt nie zginie jak zawsze porządna firma ;)

Awatar użytkownika
tremorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 18 cze 2009, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tremorek » 17 sie 2010, 12:35

Powiedzcie jeszcze, jeśli po zapaleniu samochodu gaśnie mi podświetlenie i wyświetlacze klimatronika i podświetlenie konsoli środkowej (podświetlenie przycisków - awaryjne, itp) - może to być związane z tym cholernym przełącznikiem zespolonym? Rypnę w kierownicę, odpalę raz jeszcze i jest ok...
Ens - miałeś tak, czy tylko światła przerywały?

gość_

Post autor: gość_ » 17 sie 2010, 12:48

tylko przygaśnięcie świateł, od razu to naprawiłem. Być może że poszło już coś dalej w manetce i nie łączy reszta więc nie miałem okazji doświadczyć kolejnych etapów hehe
Uważaj co by poduszka ci nie oddała ciosu zwrotnego od tych uderzeń heheheheh

[ Dodano: 2010-08-17, 13:26 ]
swoją drogą od dwóch tygodni jeszcze nie zrobiłeś tego :P Patrz co by jakiegoś dymu z tego nie było hehehe bo jak pójdzie iskra to tylko raz

Awatar użytkownika
tremorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 18 cze 2009, 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tremorek » 24 sie 2010, 19:44

Ku mojej wielkiej radości - to nie manetka.
Doszedłem do tego, że to wina stacyjki - po zapaleniu auta trzeba delikanie cofnąć kluczyk (przed kilkoma dniami nasz forumowy kolega opisał ten problem - link tutaj: a6-c4-25-tdi-140km-problem-zie-swiatlam ... 5e6d6c5460

U mnie dokładnie to samo :)
Odkryłem to stojąc na przeglądzie przed lustrzaną ścianą. Chciałem zgasić auto, żeby ponownie je zapalić, przy poruszeniu kluczykiem światła rozbłysły :D

Pozdrówki!

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 24 sie 2010, 20:58

tremorek, a widzisz..nowosc ale masz racje stacyjka moze odcinac swiatla....nowe doswiadczenie.ale wazne ze juz jest oki.w zwiazku z tym masz kostke stacyjki do wymiany

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga