Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Glosne stukanie przy hamowaniu silnikiem

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
broken
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 24 lip 2008, 23:27
Lokalizacja: Nowa Ruda

[A6 C4] Glosne stukanie przy hamowaniu silnikiem

Post autor: broken » 25 lip 2008, 00:00

Witam! Właśnie pare dni temu kupiłem sobię Audi A6 TDI 2.5 115KM i kurcze mam pewien problem. O tyle w momencie zakupu i jazdy testowej wszystko działało idealnie. To teraz przy jeździe wyszedł problem z dziwnymi i głośnymi stukami z przodu auta. Stukanie szczególnie nasila się przy głównie przy hamowaniu silnikiem i przy zdjęciu nogi z gazu np. przy zmianie biegu. Na pewno nie jest to element mocujący silnik - ani poduszki pod silnikiem - tego mogę być pewien bo sprawdzałem. Wahacza nie jestem pewien, ale z drugiej strony przy stukanie nie pojawia się tylko przy dziurach. Nie jest to pojedyncze stukanie a seria (stuk stuk stuk stuk co pol sekundy - wraz z predkoscia ilosc sie zwieksza). Macie jakieś typy co to może być ? Na razie autem nie jeżdze.

Qris

Post autor: Qris » 25 lip 2008, 00:13

Przegub u mnie to samo było.
Guma mocująca amortyzator. Stukało by na dziurach.
30zł wymiana plus przegubik... Aha zależy czy z półośką czy bez... Ja miałem szczęście że tylko od str koła:-)

[ Dodano: 2008-07-25, 00:14 ]
Aha aby sprawdzić skręć koła i rusz nie za słabo i nie za mocno przy otwartych oknach:-) Usłyszysz jak sie mieli przegub to jesteś w domku...

broken
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 24 lip 2008, 23:27
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: broken » 25 lip 2008, 02:00

Dzięki sprawdze jutro spradze. Po namyśle też mi się tak wydaje że to może być przegub. Stuki ze słuchu przypominają mi podobną awarię u mojego brata - VW Passat B3.

broken
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 24 lip 2008, 23:27
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: broken » 31 lip 2008, 02:04

Potwierdzam, przegub byl wypruty. Wymiana trwala troszkę ale cóż. Czas sprawdzić dokładnie nowy nabytek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga