Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Wymiana pompowtryskiwaczy a może i głowicy Pomocy!

Silniki wysokoprężne
dampik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2009, 02:50
Lokalizacja: Sundvollen-NO/ Prudnik -PL

[A6 C6] Wymiana pompowtryskiwaczy a może i głowicy Pomocy!

Post autor: dampik » 12 lip 2010, 17:48

Witam. W moim Audi mam 2.0 TDi BRE i 150 000 km. Dzisiaj oddałem auto do mechanika na ogólna diagnostykę i w efekcie zostałem poinformowany że mam "niską korekcją na pompowtryskiwaczach" i zaleca mi ich wymianą. W ASO ponad 10000 PLN. Objawy są takie, że lekko dymi na biało przy odpalaniu jak jest zimny i kołysze autem na niskich obrotach ok 1000-1500 rpm. Inny mechanik powiedział mi że możliwe jest, że są wybite gniazda w których osadzone są pompowtryski. Sam nie wiem co teraz robić czy doradzacie wymianę a jak tak to same p.wtryski czy głowice też, czy może macie jakieś inne pomysły??

dampik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2009, 02:50
Lokalizacja: Sundvollen-NO/ Prudnik -PL

Post autor: dampik » 17 lip 2010, 18:35

Witam. Po pierwsze dzięki za rady. Po drugie faktycznie znalazłem Bosch Service który ma myjkę ultradźwiękową i zajmuje się pompowtryskami. Oddałem tam samochód i okazało się że jedna pompka a była prawie martwa a trzy na wykończeniu i że mialem przestawiony lekko zapłon. Teraz czekam na odbiór auta (19.07).

roberttom83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 16 sie 2009, 16:53
Lokalizacja: london

Post autor: roberttom83 » 17 lip 2010, 22:03

moglbys zdradzic ile wyniesie ciebie jeden pompowtrysk i robocizna oddzielnie

dampik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2009, 02:50
Lokalizacja: Sundvollen-NO/ Prudnik -PL

Post autor: dampik » 18 lip 2010, 13:57

Więc jeśli chodzi o koszty to regeneracja jednego pompowtrysku to 650 PLN diagnostyka komputerowa i regulacje to 90 PLN od sztuki oraz montaż i demontaż 180 PLN co daje na gotowo za komplet (4 szt) 3140 PLN. W ASO jeden nowy ppwtrysk ok 3500 PLN a regenerowany 2500 PLN i trzeba oddać swój stary, wnioski nasuwają się same, po co kupować regenerowane za tyle kasy jak można zregenerować własne. Dodam że robię to w Bosch Service w Opolu. O wynikach pracy dam znać jak odbiorę auto.

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 18 lip 2010, 14:21

Przy 150tys tyle wtrysków do wymiany, auto masz po lifcie ? . Jaką robisz wymianę oleju LL ??

dampik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2009, 02:50
Lokalizacja: Sundvollen-NO/ Prudnik -PL

Post autor: dampik » 18 lip 2010, 14:31

A więc moje problemy z ppwtryskami to wynik zatankowani na ORLENIE, pierwszy za granicą w Zgorzelcu. Zatankowałem Verve i auto zaczęło jakoś dziwnie iść jakby słabsze było, na drugi dzień miałem problem z odpaleniem ale pojechałem na stacje dolałem do pełna i problemy jakby ustały ale zauważyłem że ma dziwne objawy (jak w poście powyżej) no i udałem się do swojego mechanika resztę już znacie. A w aucie wszystko mam w oryginale żadnych chipów itp. Olej wymieniam co 15000 km.

Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

Post autor: pama » 18 lip 2010, 19:54

dampik,
troche to dziwne, co piszesz o tej stacji, mam na mysli ORLEN, po lewej stronie, przed wjazdem do Zgorzelca,

fakt, ze tankuje tam swoja TT, i kupuje tylko benzyne.. ale robie to od 3.5roku i nigdy nie narzekalem i nie odczulem na paliwie czegokolwiek dziwnego.

nie wiem, jak s ON, ale Pb jest ok. Moze to przypadek kolego.. :roll:

dampik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2009, 02:50
Lokalizacja: Sundvollen-NO/ Prudnik -PL

Post autor: dampik » 18 lip 2010, 21:38

Ja też nie raz tam już wcześniej tankowałem i było ok. Sam nie mam pewności co do tego, że to było przyczyną, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Nie chce dyskredytować tej stacji, ale czy jest inna szansa żeby tak mi ppwtryski naraz padły. Dodam jeszcze, że ostatni raz na serwisie byłem w grudniu i wszystkie parametry były super. Wymieniłem wtedy olej itd. od tamtej pory zrobiłem ok 8000 km, zawsze tankuje na tej samej stacji, więc naprawdę nie mam pojęcia co się mogło stać. Nie jestem specjalistą w dziedzinie silników, a mój mechanik powiedział, że najprawdopodobniej zatankowałem złego diesla. I w ten sposób wydedukowałem tą stacje.

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 19 lip 2010, 07:07

Verva na Orlenie jest dziwnym paliwem. Według mojej - może subiektywnej opinii przymula auto. Szczególnie było to widoczne gdy zatankowałem Peugeota 206 z silnikiem 1,4, który na zwykłym ON jest bardzo żywy. Podobną opinię mają pracownicy stacji Orlen, którym nakazano namawiać wszystkich do zakupu tego dziadostwa.

Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

Post autor: pama » 19 lip 2010, 08:13

nie pamietam, jak to jest na Orlenie,

ale czy Verva to nie taki lepszy ON..??

jesli tak, to moze zamiats Vervy, wystarczylby zwykly ON..?? <ok>
tak dumam, bo nie wiem jak to jest z dieslem na Orlenie :?:

dampik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2009, 02:50
Lokalizacja: Sundvollen-NO/ Prudnik -PL

Post autor: dampik » 19 lip 2010, 10:22

Tak Verva to paliwa ulepszone , zarówno verva diesel jak i benzyna. A czy wystarczył by zwykły diesel, pewnie tak. Ale z drugiej strony skoro jest lepszy od zwykłego to czemu miałby zaszkodzić.

Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

Post autor: pama » 19 lip 2010, 12:28

dampik,
no to jest dobre pytanie..

a defacto, wcale nie jest lepszy, tylko zawiera ot samo co zwykly ON, tylko wzbogacony o domieszki poprawiajace spalanie, smarowanie etc..

Co jak co, ale moje C6 nigdy nie widzialo innego paliwa niz zwykly ON <ok>
Tylko ktos moze zapytac, no dobra.. ON w Polce. a ON w Niemczech.. ale ot juz inna bajka :mrgreen:

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 19 lip 2010, 20:59

dampik pisze:Tak Verva to paliwa ulepszone , zarówno verva diesel jak i benzyna. A czy wystarczył by zwykły diesel, pewnie tak. Ale z drugiej strony skoro jest lepszy od zwykłego to czemu miałby zaszkodzić.
Teorię każdy zna, że powinno być lepsze też każdy wie, ale ja mówię o rzeczywistości, a ta nie jest już taka różowa.

dampik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2009, 02:50
Lokalizacja: Sundvollen-NO/ Prudnik -PL

Post autor: dampik » 20 lip 2010, 20:27

Witam. Auto już odebrałem, poprawa faktycznie jest i to najważniejsze. Okazał się, że wystarczyło zregenerować ppwtryski a głowica i reszta silnika są ok. Ogólnie jestem zadowolony, że zrobiłem to w Boschu a nie kupiłem regenerowanych w ASO bo to zbędne przepłacanie. Co do tematu paliw to temat rzeka i każdy ma swoje teorie, ja nie mam pojęcia jak to faktycznie jest. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
czeslaw555
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 20 paź 2008, 18:59
Lokalizacja: GKA
Kontakt:

Post autor: czeslaw555 » 26 lip 2010, 19:10

no to super :-) , wracając do tankowania na Orlenie, też miałem małą przykrość ale skończyła sie tylko na dotankowaniu i jakoś poszło . Po tym fakcie unikam Orlenu i Lotosu , Tankuję generalnie na Statoil diesel gold ,lub na BP lub Shell , jednak na Statoil jest najlepsze paliwo.Po zrobieniu "doktoratu" okazało się że Orlen i Lotos ,mają bardziej zasiarczone paliwo ,Statoil podaje że ma całkowicie bezsiarkowe paliwo ,czy tak jest nie wiem ale różnica jest bardzo duża ,silnik chodzi ciszej i jest bardziej dynamiczny.Jednak tankując w Niemczech zwykłe paliwo też na firmowych stacjach (uraz jakiś chyba) to i tak na tamtym paliwie chodzi jeszcze lepiej
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga