Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6/S6 C5] instalacja dla tylnych głośników

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
metronomus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 31 sty 2010, 21:14
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

[A6/S6 C5] instalacja dla tylnych głośników

Post autor: metronomus » 10 lip 2010, 10:47

Witam!!!

Zakupiłem oryginalne głośniki do A6 C5 Avant, z mysla o ich zamontowaniu :-)

problem polega na tym, że nie wiem w którym miejscu przeprowadzić dedykowane przewody.

Od słupka tylnych drzwi, do miejsca montażu głośników przewody są poprowadzone fabrycznie, natomiast brak przewodów na odcinku od radia do tylnych słupków.

Mniemam , że trzeba te przewody położyć pod tapicerką, tylko pojęcia nie mam jak sprawnie i bez uszkodzeń zdemontować listwy progowe, i pozostałe elementy tapicerki, niezbędne do położenia instalacji.

I jeszcze jedna istotna kwestia.

Gdzie przeciągnąć kable w kokpicie (odcinek od radia do przednich słupków).

Dzięki za pomoc.

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 10 lip 2010, 11:59

metronomus, przeszukaj czy nie masz instalacji za radiem.dla mnei dziwne zeby byly kable do podlaczenia glosnika a nie bylo kabli do radia.pamietaj ze mozesz miec instalacje do aktwnych glosnikow i wtedy tylne nie ida duza kostka iso tylko jedna z tych mniejszych.mam na mysli podpiecie do radia.wiec mozesz miec to wplecione w instalacje.aktywne glosniki sa razem ze wzmacniaczem wiec wymagaja zasilania.pozdrawiam

Awatar użytkownika
valrock
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2010, 16:15
Lokalizacja: Region nadmorski

Post autor: valrock » 12 lip 2010, 16:49

metronomus - może to zabrzmi głupio ale nic nie napisałeś o tym czy sprawdzałeś czy w tylnych drzwiach nie masz czasem głośników. Piszę tak ponieważ przed faceliftingiem czyli w modelu jaki posiadasz jak podłączy się nieoryginalne radio (o radiu też nie napisałeś więc tak strzelam) to tylne głośniki nie będą grać. Trzeba kupić coś takiego i będzie ok: http://www.allegro.pl/item1107421985_au ... tylne.html

Jeśli jednak wiesz na pewno że nie masz głośników to przepraszam za zamieszanie.

Zbyzsek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 01 lis 2011, 17:52
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Zbyzsek » 30 mar 2012, 20:40

Witam,

Napiszę w tym miejscu o moje udanej próbie zamontowania głośników w tylnych drzwiach (komplet używanych 2x gwizdki i 2x głośniki nisko tonowe orginalne używane około 65zł), może komuś przydadzą się moje doświadczenia.
Fabryczne radio Concert ma wyjście tylko na przednie głośniki, dlatego podpiąłem radio pod wzmacniacz Sony XM-440EX (czterokanałowy 4x40W w zupełności wystarczający do fabrycznych głośników, używany, koszt ok. 90zł). Wzmacniacz umieściłem w bagażniku, aby podpiąć przednie głośniki położyłem razem z kablami prowadzącymi sygnał od radia do wzmacniacz również kable x4 do przednich głośników, które popiłem pod kostkę, która wpinana jest w radio. Wyjście w radiu jest aktualnie wolne. Do tego oczywiście w tej samej wiązce podciągnąłem zasilanie i wzbudzenie wzmacniacza po włączeniu radia. Aby wyprowadzić sygnał z radia na wzmacniacz zakupiłem taką ot kostkę http://allegro.pl/mini-iso-wyjscie-na-w ... 14423.html, ale polecam kupić samą kostkę z pinami i samemu podłączyć przewody, bo jakość zaprezentowanej na zdjęciu pozostawia wiele do życzenia. Demontaż tapicerki drzwiowej, progów schowka przedniego i słupka było już opisywane więc nie będę tego powielał. Napiszę tylko, że pominąłem fabryczną wiązkę w drzwiach od głośników. Pociagnąłem jednolity przewód do same tapicerki w dzwiach. Efekt mocno mnie zaskoczył oczywisci na plus. Bardziej nastawiony jestem na czysty dzwięk niż na mocny bass, dlatego taka konfiguracja w zupełności mnie zadowoliła. Sterowanie z radia jest pełne, czyli wszystkie balanse i regulacje tonów chdzą prawidłowo.

sliper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2012, 12:30
Lokalizacja: r-sko

Post autor: sliper » 10 cze 2012, 16:14

Witam,

Na początku napisze ze mam podobny problem a nie chcę zakładać nowego tematu.

Dzisiaj rozbierajac boczek zobaczylem ze mam z tyłu kable pod glośniki i mam zamiar je wykorzystać;) Kable w kostce są 2 (szary i szato-zółty) Z tego co juz wyczytalem moje radio (chorus m4) dziala tylko na 2 przednie glośniki. Problem mam w tym że patrząc na kostki ktore mam podpiete do radia nie widze kabli tych ktore są przy tylnych drzwiach pod glośniki. (patrze na kolory) jedynie szaro-zółty jest, ale on podpiety jest do pinu odpowiedzialnego za podświetlenie (kostka czerwona)
Może mi ktos powiedzieć gdzie szukać kabli od drzwi tylnych? Nie chce podłączać wzmacniacza, interesuje mnie zamiana radia;)
dodam zdjecia kostek:
kostka pod głośniki w drzwiach:Obrazek
Kostka zasilania:Obrazek
Kostka rozszerzenia:Obrazek
rozszerzenie:Obrazek
kostka glosniki(przód):Obrazek


Dziękuje i Pozdrawiam

icedfan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 04 gru 2012, 16:41
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: RZESZOW

Post autor: icedfan » 11 wrz 2013, 22:01

Jak to jest z tymi tylnymi głośnikami ? Jak zakupiłem auto to radia nie miałem wcale, dokupiłem radio pionnera ale głosu w tyle nie ma w ogóle :-/ Help!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga