Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5 TDI AFB] Kilka pytań dla ludzi z konkretną wiedzą

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robertas1.8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 22 lip 2008, 20:35
Lokalizacja: Śląsk

[A6 C5 2.5 TDI AFB] Kilka pytań dla ludzi z konkretną wiedzą

Post autor: robertas1.8 » 23 lip 2008, 13:04

Mam kilka pytań odnośnie mojego autka. Autko jest super ale niestety mam pare pytań, bo są rzeczy które mnie niepokoją troche. A zatem:

1'' pytanie dotyczy pompy wtryskowej, a dokładnie jak wymieniałem rozrząd to zauważyłem z moim ojcem że pompa wtryskowa lata jak głupia, tzn nie ma luzów tylko że nie stwarza zbyt dużego oporu, i można śmiało sobie nią kręcić. Martwi mnie to troche bo gdy pracowaliśmy przy TDi z Vw to pompy chodzą ciężko. Czy to może znaczyć że pompa sie kończy? :-/ Dodam tylko że jeśli by tak było to dziwne bo autko pali na dotyk, i nie kopci

2''pytanie dotyczy modułu komfortu, a dokladniej tego czy ma on rzeczywiscie wpływ na sterowanie alarmem w aucie. Miałem taki kłopot że auto stalo, a czasem jak mu coś odwaliło to samoczynnie włączał sie alarm. Vag stwierdził że błąd pochodzi od zamka kierowcy, mialem już kupić nowy zamek, ale na szczęście sprzedawca uświadomił mnie żebym spróbował odpiąć moduł komfortu, i o dziwo auto już nie ma tego problemu. Więc czy to wina tego modułu czy zamka?

3'' pytanie dotyczy licznika, a dokładnie opcji typu średnia prędkość i średnie spalanie. U mnie problem wynika z tego że dane te sie wogóle nie zmieniają nawet po resecie

4'' pytanie dotyczy oświetlenia drzwi, niestety nie wiem dlaczego nie działa podświetlenie i nie wiem co może być przyczyną tego iż to nie działa. Najbardziej prozaiczna przyczyna spalone żarówki nie wchodzi w gre. A dodam iż którekolwiek drzwi są otwarte to i tak na FIS'ie wyśiwtlają sie że są otwarte wszystkie. Więc jezeli ktoś ma jakiś pomysł na to, albo schemat elektryczny to z góry dziękuje ;-)
A8 audi wkracza na teren, nic nie poradze, jestem szpanerem

Awatar użytkownika
robertas1.8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 22 lip 2008, 20:35
Lokalizacja: Śląsk

Re: [A6 C5 2.5 TDI AFB] Kilka pytań dla ludzi z konkretną wi

Post autor: robertas1.8 » 23 lip 2008, 13:52

censored pisze:
3'' pytanie dotyczy licznika, a dokładnie opcji typu średnia prędkość i średnie spalanie. U mnie problem wynika z tego że dane te sie wogóle nie zmieniają nawet po resecie
Tzn. jak go zresetujesz to dalej np. srednie spalanie siedzi na np. 11.3l ?? czy resetuje do 0.0 i potem wchodzi na tyle co zawsze ??
Jak go zresetuje to spalanie spada do 0 a potem cały czas wyświetla sie 8,4 a średnia prędkość chyba coś ok 43km\h i to niezależnie czy jade w trasie czy mieście, czy deptam mu buta czy nie, nie zmienia sie nic, ale spalanie chwilowe i inne funkcje działają bezproblemu, acha i jeszcze jest jedna funkcja która też sie nie zmienia a wygląda tak jakby jakiś zegar czy coś o wyświetla coś ok 23.39 i u góry chyba coś pisze że to h/min więc nie wiem co z tym jest :-/
A8 audi wkracza na teren, nic nie poradze, jestem szpanerem

Awatar użytkownika
DonVip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 324
Rejestracja: 20 mar 2008, 12:41
Lokalizacja: Gdynia

Re: [A6 C5 2.5 TDI AFB] Kilka pytań dla ludzi z konkretną wi

Post autor: DonVip » 23 lip 2008, 18:28

robertas1.8 pisze:
censored pisze:
3'' pytanie dotyczy licznika, a dokładnie opcji typu średnia prędkość i średnie spalanie. U mnie problem wynika z tego że dane te sie wogóle nie zmieniają nawet po resecie
Tzn. jak go zresetujesz to dalej np. srednie spalanie siedzi na np. 11.3l ?? czy resetuje do 0.0 i potem wchodzi na tyle co zawsze ??
Jak go zresetuje to spalanie spada do 0 a potem cały czas wyświetla sie 8,4 a średnia prędkość chyba coś ok 43km\h i to niezależnie czy jade w trasie czy mieście, czy deptam mu buta czy nie, nie zmienia sie nic, ale spalanie chwilowe i inne funkcje działają bezproblemu, acha i jeszcze jest jedna funkcja która też sie nie zmienia a wygląda tak jakby jakiś zegar czy coś o wyświetla coś ok 23.39 i u góry chyba coś pisze że to h/min więc nie wiem co z tym jest :-/
wyswietla sie pewnie 23:59 pokazuje Ci czas ktory przejechales tym autem
zatrzymal sie na 23:59 bo wiecej nie pokaze musisz zresetowac
to nawet jest przydatne w trasie bo jak sobie zresetujesz to co 2 godz bedzie migal ze czas na przerwe

Awatar użytkownika
robertas1.8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 22 lip 2008, 20:35
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: robertas1.8 » 23 lip 2008, 22:56

greg25 pisze:nie chce Cie urazić, ale może auto było powypadkowe i ktoś je niedokładnie poskładał i stąd te problemy? Albo zalane i elektryka świruje? Znasz przeszłość swojego auta na bank?
Nie no autko było dogłebnie sprawdzane pod względem blachy itd. Książka serwisowa jest. Sam sie dziwie że takie sprawy sie imają a6, ogólnie auto nie było ruszane w żaden sposób, więc moge podejrzewać że jakiś dziwny egzemplarz mi sie dostał, a poprzedni właściciel o autko dbał :->

[ Dodano: 2008-07-23, 23:56 ]
DonVip, censored, dzięki za rady, ale serio jakoś tego nie skojarzyłem, jutro bede sie bawił. Wasza pomoc okazała sie zbawienna, jeden problem mniej :mrgreen:
A8 audi wkracza na teren, nic nie poradze, jestem szpanerem

Mandigo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2008, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mandigo » 24 lip 2008, 13:31

Wszystko fajnie jezeli chodzi o 150Km i 180Km a co jesli chodzi o 163Km czy tam tez padaja pąpy i wałki bo słyszałem ze tak ,a tak prawde mówiac to słyszałem ze padaja w 163 i 180 głownie a ze te 150 sa najlepsze wiec niewiem co jest prawda.

[ Dodano: 2008-07-24, 13:57 ]
Przepraszam to złe pytanie do tematu cos mi sie pomyliło

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga