Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 Avant] Ukręcony spryskiwacz tylnej wycieraczki

Warsztat
niedzwiedz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:48
Lokalizacja: Mrągowo/Irlandia,Buncrana

[A6 C5 Avant] Ukręcony spryskiwacz tylnej wycieraczki

Post autor: niedzwiedz » 12 maja 2010, 01:28

Witam.Dziś nauczyłem się wstawiać zdjęcia i przedstawie wam moją naprawę,hehehe...
Zapewne wielu zwas wie że jak spryskiwacz chodzi za wycieraczką to jest on zapieczony i prawdopodobnie ukręcony.W moim przypadku był ukręcony.Ktoś na forum opisywał koszt naprawy,zestaw naprawczy z ASO za 160zł.Mnie to kosztowało 10zł,materiał to koszulka termokurczliwa i dwa Browary.


Podaje szybką naprawe;

Ta cienka rurka jest zapieczona.Ja ją rozwierciłem bo nie mogłem wyciągnąc ułamanego kawałka.
Obrazek

Odkręcamy 7 śrubków i ściągamy dekielek.

Obrazek

Po odczepieniu naszej rurki od dekielka,łączymy ukręcone kawałki rurek zwykłą koszulką termokurczliwą, o średnicy taką jak rurka.

Obrazek Obrazek

Zakładamy rurke do dekielka,skręcamy do kupy i gotowe.

Obrazek

Awatar użytkownika
harus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:24
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: harus » 14 cze 2010, 19:37

fajny pomysł ale troszkę troszke prowizorka

przerabiałem też ten temat w swojej furce i powiem ci że ostatecznie zakupiłem cały zestaw naprawczy w ASO za 120 zeta

ta rurka termokrórczliwa owszem spełni swoje zadanie ale nie licz że na długo , musisz wziąść pod uwagę że jak się poluzuje a stanie sie to na 100% płyn bedzie lał się do mechanizmu i wycieraczka może przestać poprawnie pracować .

ja osobiście miałem taki sam pomysł jak ty i szybko zrozumiałem że nie warto oszczędzać na pewnych rzeczach a tym bardziej że robisz to tylko dla siebie.

Z całym szacunkiem co twojej kreatywności polecam zestaw ASO.

;-)

Awatar użytkownika
Lukash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2010, 11:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Lukash » 02 lis 2010, 09:24

też mam ten problem z wycieraczką i spryskiwaczem. jak włączam spryskiwanie to nic nie leci a i wycieraczka się czasem przycina. mam mokrą tapicerkę na klapie i jestem ciekaw czy to może być przez to. czy może po prostu klapa nie jest szczelna.

dowiadywałem się w ASO i zestaw naprawczy teraz kosztuje 170 zł.

Dżaga_Nike
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2012, 18:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Dżaga_Nike » 18 mar 2012, 20:34

Cześć.
I ja zawitam z tym problemem. Tylko mnie rurka ukręciła się na samej górze i nie wiem ile jej zostało i czy tą resztę da się jakoś wydłubać z głowiczki na silniczku? I czy zestaw naprawczy dostanę tylko w serwisie Audi czy np: inter-cars też to może mieć?

Obrazek Obrazek
Ride Or Die

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga