Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C6] Przecieki do wnetrza.. szyberdach

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

[Audi A6 C6] Przecieki do wnetrza.. szyberdach

Post autor: pama » 03 maja 2010, 13:17

witam,

Dzis rano wsiadalem do auta.. a patrze na konsole i mieszek od biegow.. a tu na nim kropelki wody..

Spogladam w gore.. w okolicach lampek od wewntrz. oswietlenia.. a na nich.. skraplajace sie krople wody.... :cry:

Dodam, ze od piatku, caly weekend padal deszcz. W tym czasie zrobilem ok 500km.

Zaczalem sie rozgalac po aucie.. i od strony pasazera (wiecej) i kierowcy (mniej) chodniczki / dywan jest mokry!!!!

Zastanawiam sie.. co jest grane..??

Czy kanaliki (rurrki) sa gdzies zatkane.. ?? choc z drugiej strony.. patrzylem pod dachem.. pieknie wszytsko scieka w otwory.. gdyby byly zatkane.. nic by nie sciekalo.. chyba, ze sciega i gdzies indziej przy dole woda znalazla sobie ujscie..

Ktos przerabial podobny temat..?? <smuty>



pierwzse co mi przyszlo do glowy, zeby usczczelke wokol szyby i blache dookola z piasku wyczyscic.

wezme tez jakims srodkiem posmaruje, zeby sie guma o blache mniej ocierala.

narazie auto stoi w garazu.. sterta gazet na dywanie, i wyciagam wode.

caly tydzien ma padac.. wiec auto nie wystawie na slonce..

na sobote mam plan, zeby najpierw polac szybe.. zobaczyc czy nie cieknie po rynienkach gdzies... a potem zaatakuje szyberdach..

choc to dziwne.. bo.. skad krople na oswietleniu wewnetrzynm auta..?? Ewidentnie stawialbym na dach!!! :-/

PS. A wczoraj mi MMI i srodkowa konsola zwariowala..:(( Sie resetowala co 15sek.)
Pewnie dlatego, ze z gory krople sciekaly i ladowaly na galce i przyciskach na kosoli..:(((((((((

fak

[ Dodano: 2010-05-06, 08:13 ]
no to koledzy,

przedwczoraj wzialem linke metalowa od roweru i zaczalem przepychac przez otwory odprowadzajace. niestety, w obu przypadkach, linka nie chciala przejsc dalej, tylko blokowala sie w jakims okreslonym miejscu, mam tylko ETKA i nie doszedlem, co tam moze byc, ze klinuje sie.

Wczoraj wzialem pistolet na sprezone powietrze i ... przedmuchalem od dolenj strony otwor odprowadzajacy wode...

CO wylecialo.. kuurna, jakies syfy.. 3 kulki, wielkosci polowy paznokcia.. przypominajace swoim skladem, cos jakby sparciala gume.. w kazdym razie nic, pochodzenia roslinnego.

Okazalo sie, ze otwory sa drozne.. teraz czekam az podloga wyschnie i zaczne lac wode.. zeby przekonac sie, czy zatkany odplyw z szyberdachu byl powodem przeciekania wody do srodka a dalej na podnozek :mrgreen:

To tyle z diagnozy... czekam na ladna pogode, bo w garazu kiepsko schnie :evil:
Ostatnio zmieniony 29 cze 2013, 16:34 przez pama, łącznie zmieniany 1 raz.

likols
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:02
Lokalizacja: lubsko

Post autor: likols » 29 cze 2013, 14:34

Mam ten sam problem

Specy od Audi "dali ciala" i cos jest w polowie drogi ,na tych rurkach odprowadzajacych wode.
Zatkalo mi sie juz 2 raz
Drut nie chce przejsc i nawet kompresator na stacji paliw tego nie rusza
W poniedzialek bede to probowal jakos przetkać
Boje sie tylko zeby ich nie uszkodzic bo wtedy katastrofa

Awatar użytkownika
pama
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 17 gru 2009, 08:53
Imię: Forum Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bayern
Kontakt:

Post autor: pama » 29 cze 2013, 15:32

likols,

w slupku A, jest tzw kolanko badz lepiej powiedziane: polaczenie. W tym miejscu wchodzi rurka/kanal od szyberdachu w inny (wiekszy).

Dodatkowo, przed tym polaczeniem sa zagiecia, promienie, stad dojscie np. linka rowerowa sie nie do konca sprawdza, bo linka w tym miejscu zachacza o drugi kanal/rurke odplywowa, ktora idzie ku dolowi az do zawiasow od drzwi.

Mnie udalo sie przeczyscic kompresorem, przedumchac powietrzem. Potem lalem z konewki wode, zeby ew. resztki wyplukac. Od tamtego czasu sucho. <luzik>

Ale regularnie zagladalem pod szybe, czy przypadkiem woda splywa. Teraz, zwlaszcza po wiosnie/ lato, kiedy drzewa pyla, czesto lubi sie przytkac.

Cierpliwosci i powodzenia przy drazeniu :>

kaiworus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2014, 23:04
Lokalizacja: Rzeszów

mama problem z szyber dachem

Post autor: kaiworus » 24 kwie 2014, 14:48

Siema :).
U mnie pojawiły sie nacieki za kanapą na tylnych słupkach, i nie wiem jak to rozgryźć nie wiem czy są w ogóle kanaliki na tył bo na przód są widoczne i drożne bo sprawdziłem wiesz może czy na tył też są jakieś odprowadzenia wody jeśli tak to gdzie one się znajdują i gdzie mają ujście, masz może wiedzę na ten temat? będę bardzo wdzięczny za odp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga