Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Okropne Skrzypienie Przedniego zawieszenia

Zawieszenie
Awatar użytkownika
silverlc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2009, 00:10
Lokalizacja: Luton

Post autor: silverlc » 19 kwie 2010, 13:04

A więc tak.....

nie robiłem z tym zawieszeniem nic i nagle przestało skrzypieć :/ w sumie to dobrze. Naprawde delikatnie skrzypi jeszcze podczas pelnego skretu ale jest to skrzypienie znacznie mniej uciazliwe niz to poprzednie. Zostal mi podeslany moj stary wahacz, ktory wyciagnalem wczesniej i jesli skrzypienie sie powtorzy podmienie go aby raz na zawsze wykluczyc skrzypienie tuleji wahacza.

error
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 158
Rejestracja: 10 lip 2012, 14:41
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: error » 20 cze 2013, 11:14

witam, odświeżam kotleta, mam zaj... problem ze skrzypiącym zawieszeniem z przodu po lewej stronie, myślałem ze to tuleja wachacza tego banana ale po rozebraniu okazało sie ze jest ok, posmarowałem wszystko olejem wszystkie gumki,spryskałem też wd40 i lipa dalej skrzypi. Byłem u mechanika ściągnął gumy ze stabilizatora i po bujaniu góra dół przestało skrzypieć, mechanik nasmarował jescze je lekko smarem i założył, moja radość nie trwała długo po 5 min znowu zaczęło skrzypieć, mechanik mówi zeby kupić te gumy na stabilizator ze niby smar szybko wyschnie w co nie chce mi sie wierzyć, co radzicie, jakie pomysły? dzis spróbuje igły i strzykawki a może faktycznie te gumy na stabilizatorze?
było:
Fiat 126p,Golf II,Golf III,Audi 80 B3,Opel Calibra
teraz:
Audi A6 C5 1.8T

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 17 lip 2013, 08:03

error pisze:witam, odświeżam kotleta, mam zaj... problem ze skrzypiącym zawieszeniem z przodu po lewej stronie, myślałem ze to tuleja wachacza tego banana ale po rozebraniu okazało sie ze jest ok, posmarowałem wszystko olejem wszystkie gumki,spryskałem też wd40 i lipa dalej skrzypi. Byłem u mechanika ściągnął gumy ze stabilizatora i po bujaniu góra dół przestało skrzypieć, mechanik nasmarował jescze je lekko smarem i założył, moja radość nie trwała długo po 5 min znowu zaczęło skrzypieć, mechanik mówi zeby kupić te gumy na stabilizator ze niby smar szybko wyschnie w co nie chce mi sie wierzyć, co radzicie, jakie pomysły? dzis spróbuje igły i strzykawki a może faktycznie te gumy na stabilizatorze?

no to i ja podgrzeje już odgrzanego kotleta :) Mam identyczny problem. Prawa strona przód jęczy i skrzeczy jak dohamowuje lub wjeżdżam na krawężnik. Zaczęło się po zmianie tulei na bananach. Tuleje oryginalne LF nie z allegro. Wczoraj wymieniłem lewy wahacz dolny bo mi ktoś powiedział, że to sworzeń trzeszczy, też LF. Wydałem kupę kasy i na razie trzeszczy dalej.....Pewnie ktoś już ten temat ogarnął to na m pomoże bo dużo tego na forum lecz jednoznacznej odpowiedzi brak. Wydaje mi się, że skrzypienie zawieszenia w A6 ma jedną przyczynę...której na tą chwilę nie poznałem. Dziś podnośnik i walczę dalej to dam znać jak coś...teraz czekam z kolegą powyżej na jakieś sugestie

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 17 lip 2013, 09:20

łączniki stabilizatora bardzo lubią skrzypieć lub jak kolega wyżej pisał gumy stabilizatora. żadne smarowanie nie pomoże na długo, niestety tylko wymiana wchodzi w grę.

daniel.tymek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 149
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:23
Lokalizacja: Grodzisk mazowiecki

Post autor: daniel.tymek » 22 lip 2013, 20:41

Dokłądnie posmarowac to można... Gdzies ty był u tego mechanika że Ci smarem smarował. Poprostu posprawdzaj gumy stabilizatora ,jak coś nie tak wymień. Może sie okazać że koszt mały a wk**rzające skrzypienie zniknie.

LuQi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 20 lis 2011, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: LuQi » 26 lip 2013, 16:34

Mam podobny temat, z tym że skrzypienie nasila się jeśli pada deszcz. Wg mnie powodem skrzypienia (przynajmniej u mnie ale u Was też można sprawdzić) jest poduszka silnika. Sprawdzałem pod samochodem i jak tylko wykonywałem małe ruchy aby silnik zadrżał skrzypiało na poduszce (u mnie od strony kierowcy)
PS. czy da się czymś przesmarować tą poduszkę czy tylko wymiana (nie widzę po niej żeby się jakoś lało z niej).Czy ktoś wymieniał już tą poduchę?

enduro7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1365
Rejestracja: 03 lut 2010, 21:03
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: warminsko-mazurskie

Post autor: enduro7 » 26 lip 2013, 19:30

szklana strzykawka +dodatkowa igła rozgrzewamy smar do stanu płynnego i wstrzykujemy w gumki przegubów kulistych .dodadkową igłę wbijamy w gumkę w celu odpowietrzenia inaczej nie wejdzie nam za dużo smaru a po wyjęciu strzykawki wszystko wycieknie .i cieszymy się cichym zawiasem spr wielokrotnie .nowa porcja smaru zapewni większą żywotność . ja przejechałem na ori zawiasie 150 tyś .po 100 zaczeło skrzypieć i przeprowadziłem w/w zabieg

lpiatek

Post autor: lpiatek » 26 lip 2013, 21:01

U mnie było takie skrzypienie że szkoda gadać, na parkingach wszyscy się obracali , najpierw poszedł banan i było ciszej ale dalej nie dawało mi spokoju , podczas kręcenia kierownicą masakra , wymieniłem dolny prosty i to był strzał w dziesiątkę cisza jak ręką odjął :D , a co najlepsze prosty od sworznia był lekko pęknięty , masakra i niby FEBI . <wnerw>

icedfan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 04 gru 2012, 16:41
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: RZESZOW

Post autor: icedfan » 31 mar 2014, 14:41

Ja w sobotę zaglądałem co tak kurka piszczy, wiem że prawy przegub mam padnięty bo na skrętach przerywa, ale to piszczenie też z prawej strony idzie, podnośnik w sobotę i podnoszę prawy przód , miałem osobę co mi kierownicą kręci i panowie to końcówka od wahacza? czy coś innego dam radę to sam strzykawką i olejem nadrobić ?

error
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 158
Rejestracja: 10 lip 2012, 14:41
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: error » 31 mar 2014, 17:29

mialem to samo i strzykawka olej igła pomogła, wstrzykiwałem w gumy
było:
Fiat 126p,Golf II,Golf III,Audi 80 B3,Opel Calibra
teraz:
Audi A6 C5 1.8T

mar-for-a6

Post autor: mar-for-a6 » 31 mar 2014, 18:22

U mnie też skrzypiał dolny prosty ;)
Po wymianie cisza ;)

gepard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2012, 21:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: gepard » 01 kwie 2014, 06:45

Jeżeli to ten dźwięk to wszystko wiadomo



Witać ile wody wyleciało. U mnie było to samo. Popsikałem doraźnie wd 40 w celu ewentualnej eliminacji i już dwa miesiące cisza hehe. Luzów brak więc nie ma sensu wymieniać wahacza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga