Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Okropne Skrzypienie Przedniego zawieszenia

Zawieszenie
Awatar użytkownika
silverlc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2009, 00:10
Lokalizacja: Luton

[A6 C5] Okropne Skrzypienie Przedniego zawieszenia

Post autor: silverlc » 09 kwie 2010, 23:33

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow.

Ok miesiaca temu w swojej A6 postanowilem zmienic zawieszke. Chcialem zrobic to w sposob taki aby pojezdzic troszke dluzej niz na tanich czesciach made in china dlatego tez zakupilem komplet wahaczy Lemforder od czlowieka poleconego z forum, ktory to sprzedaje takowe czesci przez Allegro.

ogolnie:

- wymienione przednie zawieszenie (wahacze komplet lemforder)
- wszystkie amortyzatory Bilstein standart

sprezyny zostawilem stare.

PROBLEM:

- ostatnio a to troche padalo a to bylo wilgotno wiec jakos nie dawalo sie we znaki jakiekolwiek skrzypienie lecz pare dni temu cos zaczelo sie dziac, najpierw delikatne podskrzypywania podczas skrecania ale to co sie dzialo dzis przeszlo moje wyobrazenia.

Po dwoch dniach ladnej pogody ze sloneczkiem ok 18C nagle zaczelo ostroo skrzypiec. Dzwiek nie do wytrzymania. Skrzypi podczas skrecania i podczas przejezdzania progow zwalniajacych.

Prosze o pomoc co moze az tak skrzypiec ??? Przeciez zawieszka jest nowa :///....

Pozdrawiam

zalozylem nowy post dlatego poniewaz sa osoby na forum, ktore mowia o skrzypieniu ale nie ma mowy o juz zmienionym nowym zawieszeniu.

[ Dodano: 2010-04-09, 23:46 ]
Dodam jeszcze tylko link z z aukcji gdzie kupowane byly te wahacze. Jak juz napisalem wczesniej ten sprzedawca w jednym z wielu poruszanych postow zostal polecony.

http://www.allegro.pl/item934651093_wah ... _wawa.html

malymk45
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lip 2009, 08:33
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: malymk45 » 10 kwie 2010, 09:21

silverlc pisze: zalozylem nowy post dlatego poniewaz sa osoby na forum, ktore mowia o skrzypieniu ale nie ma mowy o juz zmienionym nowym zawieszeniu.
Nowy post niewiele pomoże bo usterkę musisz znalezć sam ,a ściślej z co najmniej jednym pomocnikiem.
Wjedz na kanał jedna osoba kręci kierą , a druga w kanale nasłuchuje we wszystkich ruchomych miejscach co piszczy , dokładnie pooglądaj wszystkie gumowe osłonki na sworznie ,spryskaj np.silikonem kolejno po przegubach metalowo-gumowych ,bo jeśli woda niweluje skrzypienie to w ten sposób zidentyfikujesz to miejsce .

wiesiek-02
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 03 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: wiesiek-02 » 10 kwie 2010, 11:37

Proponuję sprawdzić jeszcze końcówkę drążka kierowniczego ...
w.j.

Awatar użytkownika
kameleon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kameleon » 10 kwie 2010, 12:12

Kolego ja miałem w tamtym orku taki sam problem i byłem pewien że to zawieszenie. Jednak się myliłem, podjechałem na stację diagnostyczną i zaczęliśmy sprawdzać - okazało się że wcale nie skrzypi mi zawieszenie ale na łączeniu rur od wydechu zaraz przy silniku jest coś w rodzaju uchwytu co to wszystko trzyma i to skrzypiało głównie przy ruszaniu i przy skręcaniu. Wszystko zostało rozebrane i przesmarowane i jak na razie jest OK - może i u Ciebie to pomoże.

pozdrawiam
Kameleon

Awatar użytkownika
silverlc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2009, 00:10
Lokalizacja: Luton

Post autor: silverlc » 10 kwie 2010, 13:38

Dzieki za info koledzy, niestety z kanalem mam lipe bo mieszkam w UK wiec nigdzie w poblizu nie mam szans gdziekolwiek wjechac, chyba ze Kwik-Fit ale tez musialbym troche podskoczyc.

W kazdym badz razie dzisiaj bede dalej przeprowadzal diagnoze i poinformuje co udalo mi sie stwierdzic.

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 10 kwie 2010, 16:46

Witam koledzy!!! Miałem ten sam problem i mieszkam w uk. Skrzypi prawie na 100% drążek kierownicy(końcóka) ale ta która przychodzi do maglownicy ,nie mylić z końcówką przy zwrotnicy. Jest tam taka kulka w środku której nie widać po zakryta jest gumową osłoną ,jeżeli guma jest napęknięta to dostaje się tam woda i koroduje ale do tragedii to jescze daleko ,wystarczy użyć wd40 lub czegośc podobnego i na miesiąc masz problem z głowy z piskami. Ja w Polsce wymieniłem gumy i końcówki na nowe i jest cisza. A propo zawieszenia to ktoś robił to nie doświadczony bo zazwyczaj warsztaty sprawdzaja te rzeczy ,a w końcu zbieżność ktoś musiał ci ustawić po zmianie zawieszenia no nie??? Jak coś to pisz na priva, chętnie pomogę

[ Dodano: 2010-04-10, 16:51 ]
Dodam że do tego kanał nie jest Ci wcale potrzebny tylko skręć kołami na maksa i sprawdz górną gumę(osłone) na niej są dwie opaski w Srodku tkwi problem...
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

gacuś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 316
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: gacuś » 10 kwie 2010, 18:00

a może to skrzypienie to sprężyny których nie wymieniłeś?a tak swoją drogą 1000 zeta za ori lemfordera to trochę za tanio mi się widzi.

Awatar użytkownika
silverlc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2009, 00:10
Lokalizacja: Luton

Post autor: silverlc » 10 kwie 2010, 18:16

gacuś pisze:a może to skrzypienie to sprężyny których nie wymieniłeś?a tak swoją drogą 1000 zeta za ori lemfordera to trochę za tanio mi się widzi.
1100zl :) - Polecony allegrowicz z Audi A6 Klub

[ Dodano: 2010-04-11, 16:25 ]
A wiec tak, najbardziej podejrzewam amortyzator, mowiac krotko gumy ktore sa na gorze i na dole sprezyny bo te elementy pozostaly stare niewymienione.

Dzisiaj zawitalem na chwile do lokalnego mechanika i po jezdzie probnej i nacisnieciu kilkukrotnym na blotnik w celu uslyszenia dzwieki skrzypienia powiedzial mi to samo.

Najprawdopodobniej jest to guma na amortyzatorze.

Jutro jestem z nim umowiony na wykrecenie amortyzatora wiec poinformuje co dzialo sie dalej dopiero jutro.

POZDRO.

P.s- sam nie moglem stwierdzic diagnozy poniewaz zgubilem srube od zabezpieczenia :( taki maly pech

krisker
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 712
Rejestracja: 19 sie 2009, 13:40
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Olsztyn/Warmia

Post autor: krisker » 12 kwie 2010, 12:29

Jeśli masz ksenony, to jest jeszcze jedna możliwość <ok>
Pozdrawiam,
Krisker

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 12 kwie 2010, 16:26

Czekamy na usuniecie przyczyny skrzypienia! <ok>
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

Awatar użytkownika
stasiuszef
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 595
Rejestracja: 25 wrz 2008, 17:47
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/ Schliesen/ Silesia
Kontakt:

Post autor: stasiuszef » 12 kwie 2010, 20:48

ÂŁohoho ile ja już się naszukałem w mojej maszynie skrzypienia różnego rodzaju.Jak nie zawieha to krzyżak w kolumnie kierwoniczej, a to znowu co innego.Powiem szczerze że irytuje mnie to skrzypienie wszelkiego rodzaju, ale jakoś zawsze uda mi się znaleźć przyczynę, usuwam ją i znowu jest fajnie. :mrgreen: Taki to urok wielowahaczowego zawieszenia.Komfort to komfort.
usunieto !!

Awatar użytkownika
silverlc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2009, 00:10
Lokalizacja: Luton

Post autor: silverlc » 13 kwie 2010, 20:10

Witam po malej przerwie, a wiec tak mialem dzisiaj spotkanie z ciapackim mechanikiem.

Stwierdził iż:

- środkowa tuleja dolnego wahacza jest zużyta i trzeba wymienic wahacz.
(Cos mi smierdzi w tym calym biznesie bo skoro zawieszka ma 5-6 tygodni i przejechane ok 2000mil to jakim cudem moze juz tuleja skrzypiec ?@?!?!?!!?!?!

- inny mechanik powiedzial tak:

Skoro zawieszenie bylo zymieniane oprocz sprezyn i gum to mozliwe jest ze guma pod sprezyna lub tez ta górna w jakis sposob moze powodowac wlasnie takie skrzypienie.

Metoda sprawdzania ciezko jest mi ocenic w ktorym miejscu dokladnie jest to piszczenie.

Samochod byl robiony w polsce wiec za bardzo nie ma jak jechac to poprawic.
Szczeze mowiac jestem delikatnie w kropce.

Zdaniem mechanika Hindu-Majstra koszt wymiany dolnego wahacza z czescia i robocizna to ok 160-180 funtow.

[ Dodano: 2010-04-13, 20:11 ]
krisker pisze:Jeśli masz ksenony, to jest jeszcze jedna możliwość
A co maja ksenony do skrzypienia ? :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2010-04-13, 20:36 ]
Cos mi sie wydaje ze dalem sie zrobic w konia.... i to porzadnie.

Link do wypiwiedzi uzytkownika Vinte bodajze na temat czlowieka od ktorego kupilem zawieszke:
a6-c5-wahacze-wytrzymalosc-kto-kiedy-i- ... 074,60.htm

a tutaj bezposredni link do allegro, uzytkownika: http://www.allegro.pl/show_user.php?search=-carde-

Napisalem juz do niego wiadomosc na temat ekspertyzy mechanika i zobaczymy jaka bedzie jego odpowiedz ale jesli okaze sie ze ten czlowiek sprzedaje podrobiony bubel plazem tego nie puszcze.

[ Dodano: 2010-04-13, 20:38 ]
Aha i jeszcze jedno co mnie w sumie bardzo cieszy, jesli naprawde okaze sie ze ten wahacz jest do dupy i tuleja jest uszkodzona po zaledwie 2000mil mam jeszcze mozliwosc wystawienia komentarza temu uzytkownikowi. W sumie juz zapomnialem o tym a tutaj dzisiaj niespodzianka :D

Awatar użytkownika
stasiuszef
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 595
Rejestracja: 25 wrz 2008, 17:47
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/ Schliesen/ Silesia
Kontakt:

Post autor: stasiuszef » 13 kwie 2010, 21:46

silverlc pisze:- środkowa tuleja dolnego wahacza jest zużyta i trzeba wymienic wahacz.
(Cos mi smierdzi w tym calym biznesie bo skoro zawieszka ma 5-6 tygodni i przejechane ok 2000mil to jakim cudem moze juz tuleja skrzypiec ?@?!?!?!!?!?!
Kolego jak chcesz sie dowiedzieć wszystkiego o swoim zawieszeniu to musisz sam zacząć przy nim robić.Przynajmniej tak jest u mnie.Zaczęło mi stukać i sam doszedłem do tego że cała góra umiera i trzeba wymienić.WYstarczy wyciągnąć sworznie i widzisz czy ma luz czy nie.Natomiast z dołem byłem na stacji.Gość stwierdził że klupie mu dolny tylny banan.Zakupiłem takowy i wymieniam, okazuje się że zarówno właśnie ten banan jak i przedni prosty też jest wywalony a dowiedziałem sie tylko o tym dlatego że nie dawało mi to spokoju i też go wykręciłem.

Co do wahaczy które kupiłeś, to prawdopodobnie kupiłeś tureckiego Lemfordera niestety.Ja już się wyleczyłem, na nasze drogi nie opłaca się wyrzucać pieniedzy na ori tylko kupić Mastera (zbiera coraz to lepsze opinie) ciorać aż się rozleci, a jak jeździsz oszczednie to na pewno pojeździsz i kupić później nowe.600 zł za komplet to na prawdę niewiele.
usunieto !!

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 14 kwie 2010, 07:31

Sprawdz sam czy to wina środkowej tulei,poprostu spryskaj ją wd40 lub czymś podobnym i sie dowiesz! Jak bedzie skrzypieć to trzeba szukać dalej a jak ucichnie to koleś Cię wyrobił z tymi wahaczami,ale to raczej bardzo mało prawdopodobne,że po 2000 mil już luz się zrobił.
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

krisker
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 712
Rejestracja: 19 sie 2009, 13:40
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Olsztyn/Warmia

Post autor: krisker » 14 kwie 2010, 07:43

Co do ksenonów - bardzo głośno potrafi skrzypieć czujnik (a właściwie dźwignia) obciążenia. A jeśli to nie to - ciekawe, czy wspomniany wahacz był skręcany po opuszczeniu auta. Jeśli nie, to może zerwało tuleję? Nie stał jakoś wyżej zaraz po wymianie?
Pozdrawiam,
Krisker

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga