Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(A6 C5 1.9 tdi AVG) Turbina, jak ją sprawdzić?

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
daniel1976
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:19
Lokalizacja: Polska/War.Maz.

(A6 C5 1.9 tdi AVG) Turbina, jak ją sprawdzić?

Post autor: daniel1976 » 30 mar 2010, 00:46

Witam, nabyłem Audi a6 c5 silnik 1.9tdi avg (przebieg 230.000 prawdziwy) i problem polega na tym, że auto paskudnie dymi na biało, oleju nie przybywa ale też i nie ubywa na taką ilość dymu, temperatura w normie, płyny raczej też - raczej bo autem nie jeżdze ponieważ miało małą przygode i jest naprawiane maska i błotnik (takie kupiłem), chodziło ładnych pare godzin ok. 20 na biegu jałowym i niepokoi mnie ten dym czy to zimny czy gorący silnik. Może to turbina jak ją sprawdzić czy to ona powoduje tzn. czy wali olej do ssącego ? Przyznam, że ściągałem węże i nie zaobserwowałem jakiś strasznych ilości oleju, nic się nie wylewało może kilka kropli, węże sprawdzałem całe bez przedmuchów. Za co się zabrać? Pozdrawiam i dzięki za rady.
Daniel.

Awatar użytkownika
jarema
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 16 wrz 2009, 23:19
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarema » 06 kwie 2010, 19:27

Moim zdaniem każda większa zmiana dawkowania paliwa odbiłaby się na kulturze pracy silnika. Może koledze płyn chłodniczy pobiera. Sprawdź to dokładnie.

daniel1976
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:19
Lokalizacja: Polska/War.Maz.

Post autor: daniel1976 » 28 maja 2010, 21:52

Zrobiłem przegląd (MOT w UK) emisja w caculko w normie, olej ok, temperatura również, płynu raczej nie ubywa, węże miękkie, w zbiorniczku nie bulgocze - nie zabserwowałem bo nie jeżdze tym autem, ale silnik sporo godzin chodził na biegu jałowym. Filtry nowe. Jak się rozgrzeje na wolnych obrotach lekko dymi ale jak da się w komin dymi mocniej - nie zbyt ładnie to wygląda. Gdy by żarł olej to i emisja była by chyba wysoka ( tak myślę). Czy ropucha może się zestarzeć i dawać podobny efekt? Ta w zbiorniku ma ponad pół roku. Auto stało długo. Jeśli nie bierze oleju to może faktycznie gdzieś płyn ciągnie tylko bardzo mało, a może turbiną idzie tylko do wydechu i stąd ten dym. Jak to sprawdzić? I czy może jakieś środki zapobiegawcze - zminejszające to zadymienie możecie polecić, przyjade na urlop to coś trzeba będzie ponaprawiać. Dzięki.
Daniel.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga