Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6C6] Lampy przednie(przepalone ledy)

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rabel3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 176
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:20
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

[A6C6] Lampy przednie(przepalone ledy)

Post autor: Rabel3 » 01 mar 2010, 22:34

Witam wszystkich,
Próbowałem coś znaleź w tym temacie, były podobne ale nic na ten temat. :-/
Otóz zamierzam się zamiarem załozenia lamp led i słyszłem że coraz częściej się one przepalają jak w lampach i w te w zderzakach.
Mam namyśli takie:
http://moto.allegro.pl/item923881837_la ... di_a6.html

Dziś rozmawiałem z człowiekiem który się zajmuje tym na codzien i odradził mi montowania ledów w funkcji przyciemniania w celu uniknięcia kosztów na naprawy i nie daje wówczas gwarancji
Preferuje podłączenie lamp tylko na jedną opcję na świecenie stałe (jazda dzienna )
Po włączeniu ksenonów, ledy się całkiem fajnie wyrównują z xenonem.

Może ktoś już ma tak zamontowane, dajcie znać co o tym sądzicie

Pozdrawiam ;-)

John
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 22 sty 2009, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Re: [A6C6] Lampy przednie(przepalone ledy)

Post autor: John » 02 mar 2010, 00:11

Rabel3 pisze:Preferuje podłączenie lamp tylko na jedną opcję na świecenie stałe (jazda dzienna )
Po włączeniu ksenonów, ledy się całkiem fajnie wyrównują z xenonem.
Idiota jakiś ten twój elektryk. Ksenon mimo, że mocny nie świeci do góry jak te ledy - nie wyobrażam sobie jak byś oślepiał ludzi w nocy. A co do "przepalania" no niestety nic nie jest wieczne. Ledy tego typu kosztują 20-30 zł stuka, problem tylko znaleźć kogokolwiek, który potrafi taki reflektor rozebrać.

Awatar użytkownika
vipsan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 91
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:17
Lokalizacja: Legnica

Post autor: vipsan » 02 mar 2010, 02:08

No mysle ze znalesc mozna jak sie poszuka <ok>
Naprawa led
AUDI A6 C6 2006
3.0 TDI QUATTRO

Awatar użytkownika
Rabel3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 176
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:20
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabel3 » 02 mar 2010, 07:57

vipsan pisze:No mysle ze znalesc mozna jak sie poszuka
Naprawa led
Dokładnie, to jest ten człowiek, który naprawia a zarazem montuje te lampy, tak jak napisałem wczesniej, oczywiście można zamontować z przyciemnianiem ledów ale to jest według niego wada fabryczna na którą nie ma za bardzo wyjścia, :-( zamontować nie ma problemu, tylko nie ma wówaczas gwarancji na ledy. :mrgreen:
Nie wiem czy się zdecydować na tą jego opcje czy zrezygnować, co myślicie???
Pozdrawiam

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 02 mar 2010, 16:04

Ledy przpealają się bo montują je ludzie bez zielonego pojęcia o nich ...
Zazwyczaj magicy dają po prostu na chama dwa plusy na bieguny zasilania. Taka lampa trzyma różnie ... godzinę, tydzień, miesiąc :-P
Jedyna metoda i gwarancja na optymalne ich działanie to fabryczne podłączenie do urządzenia (bord) dający odpowiednie napięcie i modulację.
Działa wtedy i przyciemnianie i wszystko inne.
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Awatar użytkownika
Rabel3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 176
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:20
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabel3 » 02 mar 2010, 21:58

[quote]


Ledy przepalają się bo montują je ludzie bez zielonego pojęcia o nich ...
Zazwyczaj magicy dają po prostu na chama dwa plusy na bieguny zasilania. Taka lampa trzyma różnie ... godzinę, tydzień, miesiąc
Jedyna metoda i gwarancja na optymalne ich działanie to fabryczne podłączenie do urządzenia (bord) dający odpowiednie napięcie i modulację.
Działa wtedy i przyciemnianie i wszystko inne.

tmr, Wspomniałem temu człowiekowi o zmianie (bordeza) bo czytałem wcześniej wasze wypowiedzi na forum i powiedział ze przyjeżdzają do niego ludzie z przepalonymi wiązkami sadząc ze się spaliły ledy.
Montaż u niego wygląda inaczej poprostu wycina szkła i przerabia instalacje wkłada tylko moją żrówke i przetwornicę.
Ja jestem zielony w tych sprawach więc mu w jakiś sposób zaufałem ale jak tutaj fahura sie wypowiada(tmr) że to sparuje ze sobą bez problemu :lol: nie mam nikogo takiego który zamontował by mi te lampy.
Czy (bord )występuje sluchaj wj akiś określonych modelach np od roku 2007 w zwyż jaki jest przykąłdowy koszt zakupu czegoś takiego.
Pozdrawiam,

beyca
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 167
Rejestracja: 07 cze 2008, 09:38
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: beyca » 03 mar 2010, 23:49

tmr pisze:Ledy przpealają się bo montują je ludzie bez zielonego pojęcia o nich ...
Zazwyczaj magicy dają po prostu na chama dwa plusy na bieguny zasilania. Taka lampa trzyma różnie ... godzinę, tydzień, miesiąc
dokładnie :mrgreen:
u mnie w okolicy ostatnio widziałem A6 z org ledami
i jedna strona świeciła w pozycji dziennej (mocniej)
a druga w postojowej (słabiej) <ok>

John
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 22 sty 2009, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: John » 04 mar 2010, 00:01

Rabel3 pisze:


Ledy przepalają się bo montują je ludzie bez zielonego pojęcia o nich ...
Zazwyczaj magicy dają po prostu na chama dwa plusy na bieguny zasilania. Taka lampa trzyma różnie ... godzinę, tydzień, miesiąc
Jedyna metoda i gwarancja na optymalne ich działanie to fabryczne podłączenie do urządzenia (bord) dający odpowiednie napięcie i modulację.
Działa wtedy i przyciemnianie i wszystko inne.

tmr, Wspomniałem temu człowiekowi o zmianie (bordeza) bo czytałem wcześniej wasze wypowiedzi na forum i powiedział ze przyjeżdzają do niego ludzie z przepalonymi wiązkami sadząc ze się spaliły ledy.
Montaż u niego wygląda inaczej poprostu wycina szkła i przerabia instalacje wkłada tylko moją żrówke i przetwornicę.
Ja jestem zielony w tych sprawach więc mu w jakiś sposób zaufałem ale jak tutaj fahura sie wypowiada(tmr) że to sparuje ze sobą bez problemu :lol: nie mam nikogo takiego który zamontował by mi te lampy.
Czy (bord )występuje sluchaj wj akiś określonych modelach np od roku 2007 w zwyż jaki jest przykąłdowy koszt zakupu czegoś takiego.
Pozdrawiam,
Można taniej:
Np. tak: http://sklep.ledim.pl/?misc=50
Można napisać do gościa, który wykonuje takie driver'y, aby dodał do niej możliwość, poprzez zworkę zmiany prądu z 700 mA na 350 mA, po czym taką zworkę podpiąć poprzez jakiś miniaturowy przekaźnik do świateł mijania. Dzięki temu mamy odpowiedni prąd zasilający diody, bez wahań i zniekształceń (będą świecić długo), dodatkowo jest możliwość aby diody przygasały (do funkcji postojowych) po włączeniu świateł.

Tłumaczenie się, że jest to niezdrowe dla diod, jest zwykłym nabijaniem klienta w butelkę. Prawdopodobnie gość, chce jak najwięcej zarobić i maksymalnie upraszcza sposób zasilania takich diod.

Tak czy siak, aby odpowiednio podpiąć taka przetwornicę konieczne jest rozebranie reflektora. Może napisz do gościa, który montuje takie ledy ile wzrośnie cena w przypadku zastosowania takiej przetwornicy. Wg mnie nie powinno to być więcej jak 150 zł. Choć sam wyraz "diud" na jego aukcjach jest mało profesjonalny.
beyca pisze:dokładnie :mrgreen:
u mnie w okolicy ostatnio widziałem A6 z org ledami
i jedna strona świeciła w pozycji dziennej (mocniej)
a druga w postojowej (słabiej) <ok>
To normalne, gdy włączymy kierunkowskaz :)

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 04 mar 2010, 00:33

Rabel3 pisze:Wspomniałem temu człowiekowi o zmianie (bordeza) bo czytałem wcześniej wasze wypowiedzi na forum i powiedział ze przyjeżdzają do niego ludzie z przepalonymi wiązkami sadząc ze się spaliły ledy.
Montaż u niego wygląda inaczej poprostu wycina szkła i przerabia instalacje wkłada tylko moją żrówke i przetwornicę
i lampa zdycha po kilkudziesięciu godzinach :)
Rabel3 pisze:Czy (bord )występuje sluchaj wj akiś określonych modelach np od roku 2007 w zwyż jaki jest przykąłdowy koszt zakupu czegoś takiego.
sorki, moja wina.... bord to po prostu bordnetz obsługujący LEDy w sensie "produkcji" odpowiedniego prądu dla nich (z funkcją pwm czyli pulse width modulation).
Nie ma sensu zakładać dodatkowych driverów czy przetwornic. Jedyny sens to zrobić to tak jak w oryginale :D
Koszt borda - pewnie z 3 stówki.
John pisze:Tłumaczenie się, że jest to niezdrowe dla diod, jest zwykłym nabijaniem klienta w butelkę. Prawdopodobnie gość, chce jak najwięcej zarobić i maksymalnie upraszcza sposób zasilania takich diod
nie można chyba lepiej tego ująć :)
John pisze:Tak czy siak, aby odpowiednio podpiąć taka przetwornicę konieczne jest rozebranie reflektora. Może napisz do gościa, który montuje takie ledy ile wzrośnie cena w przypadku zastosowania takiej przetwornicy. Wg mnie nie powinno to być więcej jak 150 zł. Choć sam wyraz "diud" na jego aukcjach jest mało profesjonalny
chłopaki.... tylko oryginalne podłączenie.... ;-)
John pisze:To normalne, gdy włączymy kierunkowskaz
:-) zależy od rodzaju lampy...
generalnie mona przyjąć że jeśli jedne ledy świecą słabiej niż inne lub w drugiej lampie - to lampa (albo instalacja) jest uwalona :D
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Awatar użytkownika
Rabel3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 176
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:20
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabel3 » 04 mar 2010, 08:13

tmr pisze:sorki, moja wina.... bord to po prostu bordnetz obsługujący LEDy w sensie "produkcji" odpowiedniego prądu dla nich (z funkcją pwm czyli pulse width modulation).
Nie ma sensu zakładać dodatkowych driverów czy przetwornic. Jedyny sens to zrobić to tak jak w oryginale
Koszt borda - pewnie z 3 stówki.

tmr,
Słuchaj nie pamietasz może jaki nr katalogowy bordnetza, widziałem u Ciebie że zakładałeś na 10 diód super wygladają :lol: Czy to takie 4FO910279N F006V00789
Rozumiem że to jest ten sam bord który również obsługuje lampy na 10 diód i na 6???
Gość sobie krzyczy za borda na allego 8 stówek :shock:
http://moto.allegro.pl/item934414165_mo ... di_a6.html

Patrzyłem na Allegro jest dużo za 3,5stówy ale te obsługujące tylko xenon/bixenon

judos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: judos » 14 mar 2010, 12:47

to juz znalezlismy wyjscie na diody w lampach i prawdopodobnie tak przerabia lampy fachowiec z piły ale bez przygasania a tu jest mozliwosc przygasania.Zakupi moduł z tej strony http://www.allegro.pl/item951699532_ste ... ennej.html wziasc lampe z diodami cała instalacje układu lampy przerobic jak w lampie bez diod i kabel zasilajacy diody podpiac pot ten moduł i po temacie chodza z przygasanie itp.

[ Dodano: 2010-03-14, 12:49 ]
tylko jest ciekaw czy ktos wie jakie oznaczenie czy jak wygladaja diody zamatowane w tych lampach i ewentualnie jak sa przepalone gdzie mozna je kupic?

John
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 22 sty 2009, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: John » 15 mar 2010, 10:32

judos pisze:to juz znalezlismy wyjscie na diody w lampach i prawdopodobnie tak przerabia lampy fachowiec z piły ale bez przygasania a tu jest mozliwosc przygasania.Zakupi moduł z tej strony http://www.allegro.pl/item951699532_ste ... ennej.html wziasc lampe z diodami cała instalacje układu lampy przerobic jak w lampie bez diod i kabel zasilajacy diody podpiac pot ten moduł i po temacie chodza z przygasanie itp.

[ Dodano: 2010-03-14, 12:49 ]
tylko jest ciekaw czy ktos wie jakie oznaczenie czy jak wygladaja diody zamatowane w tych lampach i ewentualnie jak sa przepalone gdzie mozna je kupic?
Z doborem diod to cięższa sprawa będzie, gdyż producent zamawiając je masowo specjalnie zamawia je bez oznaczeń gdzie zostały wyprodukowanie i jakie maja parametry. Być może ten ktoś z allegro znalazł odpowiedni zamiennik.
Natomiast jeśli chodzi o moduł to kosztuje on 2 razy za dużo. Jeśli znajdzie się kilku chętnych, to ten człowiek: http://sklep.ledim.pl/ wykona taki sterownik znacznie taniej, trzeba zapytać.

judos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: judos » 15 mar 2010, 11:18

to moze zalozymy post odnosnie w/w sterownika kto chce i kupimy wspolnie.Tylko zeby ten sterownik mial takie mozliwosci jak tego z allegro sciemnianie itp.i przystosowany do lamp dzienych i na zakres diod co mamy w lampach bez przeciazen

Awatar użytkownika
arturro_A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 342
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:16
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: B-stok

Post autor: arturro_A6 » 15 mar 2010, 17:12

koledzy zrobenie takiego sterownika to dziecinnie prosta sprawa, a koszt to ok 16EUR, raz jeszcze napisze: nie dajcie sie nabijac w butelke :-)
na tej stronie znajdziecie wszystkie informacje na jego temat oraz schemat wykonania modulu
http://www.passatplus.de/umbauteile/aud ... /index.htm
John pisze:Z doborem diod to cięższa sprawa będzie, gdyż producent zamawiając je masowo specjalnie zamawia je bez oznaczeń gdzie zostały wyprodukowanie i jakie maja parametry.
producentem lamp led do S6 (oddzielnych) jest firma ULO, ledy a raczej lumiledy sa od philipsa.

Awatar użytkownika
Rabel3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 176
Rejestracja: 21 sty 2010, 22:20
Imię: Rafał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabel3 » 15 mar 2010, 20:19

John pisze:Z doborem diod to cięższa sprawa będzie, gdyż producent zamawiając je masowo specjalnie zamawia je bez oznaczeń gdzie zostały wyprodukowanie i jakie maja parametry.


Słuchajcie chłopaki, bo piszemy zdeje się całkiem oczym innym odbiegamy od tego co pokazałem na poczatku postu , :lol: otóż mi chodzi o ledy w lampach w orginale tak jak tu,
http://moto.allegro.pl/item923881837_la ... di_a6.html

a nie te które wystepują w zderzaku, raczej one się nie palą przepalają się te które tu pokazałem, ludzie kupuje w niemczech za grosze bo są wymieniane na gwarancji w ASO Europa :lol: sprzedaja je nam, a my je kupujemy za 1000zł albo 1500zł sądząc że są Ok a tu niestety du.... tak jak pisał kiedyś tmr w 99% są sprzedawane jako przepalone, człowiek z Piły umie je naprawić jedynie ale nie da nikt gwarancji że się ponownie nie spalą, bordnez jest rozwiązaniem fabrycznym, który steruje tymi ledami, ciekawy jestem czy ten sterownik potrafi również obsłuzyć przyciemnianie ledów ale w LAMPACH :lol:
Bo pokazany jest ten sterownik ale do ledów od zderzaka może to nie ma żadnego znaczenia nie znam się
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga