Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] Alternator

Elektryka
ODPOWIEDZ
dms13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:36
Lokalizacja: Mrągowo

[a6 c5] Alternator

Post autor: dms13 » 21 lut 2010, 20:57

Witam

Mam pytanko co do alternatora w AUDI A6 2,8 AVANT 193 km

Chciałbym go wymienić na nowy tylko mam problem z doborem ( obecny alternator nie ma żadnych oznaczeń). Allegro est wielkie i jest ich tam sporo, ale który będzie pasował??
Najgorsze to to, że niby poprzedni właściciel wymienił go, ale hmm coś w to nie wierze, bo ładuje mizernie, tzn nie pokazuje się kontrolka ładowania, ale tylko włączę światełka i podgrzewanie foteli i już ładowanie spada na 12,2 co prawda podczas jazdy jest niby oki ( wyższy zakres obrotów), ale tak nie może byc bo jak się kręcę po mieście to 2 tyg i aku ledwo żyje.

Prośba do tych co mają takie same autka, ewentualnie wymieniali alternatorek o podpowiedz co wybrać, jakim symbolem i parametrami się kierować, żeby po zakupie bezstresowo wymienić alternatorek i cieszyć się poprawnym ładowaniem

Pozdrawiam i czekam na info

dms13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:36
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: dms13 » 22 lut 2010, 10:55

Witam

Wbiłem no i mam różnych producentów, różne ceny i to to pikuś wybierasz co ci się podoba, ale różnią się one jedne są 90A a inne 120A przy tym samym modelu auta i silniku. Pewnie zależy to od wyposażenia. Ja mam sporo tego ale czy to znaczy ze mam brać ten 120A akumulatorek mam 75 Ah

dms13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:36
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: dms13 » 25 lut 2010, 21:36

Dzięki za info. Faktycznie w kodach wyposażenia było 120A. Jeszcze tylko jedno pytanie, czy w silnikach 2,8 193 km był montowany tylko jeden typ alternatora ( chodzi mi o obudowe i zamontowanie). Chce kupić nowy na allegro i nie mam pewności czy jak podam tylko model auta i pojemność silnika, to czy potem się nie zdziwię jak przyjdzie do montażu.

dms13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2009, 13:36
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: dms13 » 26 lut 2010, 08:16

No właśnie mam go w autku i na dole jeszcze osłonę pod silnik więc muszę widzę w weekend do tego się zabrać, zdjąć osłonę obstrykać alternatorek i szukać zamiennika, może uda mi się bez odkręcania jakieś oznaczenia odszukać.

Ok dzięki za podpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga