Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] Zgubiłem Kluczyki PILNE!

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
atomboy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:31
Lokalizacja: krk

[a6 c5] Zgubiłem Kluczyki PILNE!

Post autor: atomboy » 21 lut 2010, 16:59

witam,

wczoraj wypadły mi kluczyki od samochodu gdzieś w śnieg... podczas pogoni za moim głupim psem kiedy zwiał... nevrmind.

Oczywiście miejsca dokładnie przeszukane kluczyków nie ma , raczej na osiedlu nie znajdzie się uczciwy znalazca a w obawie przed tajemniczym zniknięciem auta postanowiłem go wywieźć.

Co w takiej chwili należy zrobić? oprócz wielu minut miotania przekleństw.


Mam zapasowy kluczyk który działa .. połowicznie tj. otwiera zamki i można odpalić samochód ale przyciski na nim nie działają (bateria nowa).


Trzeba jechac do serwisu audi wyrobić nowe kliczyki? chciałbym aby kody czy coś zostały zmienione bo czuje, że autko zniknie jak tylko wróci na parking.

A co z zamkiem? należy wymienić (drzwi kierowcy i bagażnik)?

Jeśli znacie jakieś zakłady które oferują takie usługi w Krakowie albo gdzie do którego serwisu audi się udać będę bardzo wdzięczny nie ukrywam, że czekam na szybką odpowiedź.

aha ile taka impreza może kosztować ;/
Ostatnio zmieniony 21 lut 2010, 17:06 przez atomboy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
atomboy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:31
Lokalizacja: krk

Post autor: atomboy » 21 lut 2010, 22:28

OK - zaczynam powoli ogarniać temat w necie szczątkowe informacje co i jak zrobić wiem, że nie chcą aby ktoś miał łatwiej w "pożyczaniu" samochodów .

Możecie mi kogoś polecić z Krakowa?

znalazłem jedną osobę ale dopiero za 3tyg ma wolny dzień :shock:

Na jaki koszt plus minus powinienem się przygotować tj. nie chcę żeby mnie orżnęli przynajmniej za bardzo :)

Awatar użytkownika
atomboy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:31
Lokalizacja: krk

Post autor: atomboy » 21 lut 2010, 23:17

Zostawiłem kartkę z wiadomością i nr. tel na drzewie zaraz obok miejsca gdzie na 99% wypadły mi kluczyki tel. też mia tam wypadł ale jest duży to go od razu zauważyłem (goniłem swojego psa bo mi się zerwał ze smyczy i tam .. go dopadłem odcinek jakieś 20metrów)

może to zbieg okoliczności albo i nie ale na drugi dzień miałem otwarty sam bagażnik może ktoś już wypróbował kluczyk od którego jest auta.. wnętrze nie ruszone nic nie zginęło ale samochodu nie postawie z powrotem dopóki wszystkiego nie załatwię.

Na oddanie kluczyków raczej nie liczę ta kartka na drzewie to tylko złudne nadzieje.
Mój sąsiad też zgubił kluczyk od samochodu i tym za bardzo się nie przejął kilka dni później auta już nie było a ubezpieczyciel nic nie wypłacił bo nie mógł zdać 2 kluczyka.

Lepiej nie liczyć na szczeście ;-/

Może zrobię tak - wymienię te kody z immobi. i kluczyku dorobię drugi nowy i zamontuję jakiś alarm z powiadamianiem -

Awatar użytkownika
Masta
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 352
Rejestracja: 25 lip 2009, 18:57
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lubelskie, Teraz za granicą.
Kontakt:

Post autor: Masta » 22 lut 2010, 00:33

To jak ktoś już otworzył bagażnik to nie jest ciekawie.
Polecam kupić blokadę na kierownice. Nawet jak by ktoś wlazł do auta too nie ma klucza do blokady którą sie samemu zakłada ;-)
Chodzi mi o takie coś
http://www.tuning.shop.pl/p/pl/0023/blo ... wnicy.html
Nie jest to jakaś WOW blokada, ale dobre i to. No chyba że złodziej rozwali blokadę lub kierownicę. Jak to jakiś przypadkowy złodziej, że tak to nazwę. To da se siana jak zobaczy blokadę.

A najlepiej to przyczaić się i złapać gostka :-)

Awatar użytkownika
atomboy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:31
Lokalizacja: krk

Post autor: atomboy » 22 lut 2010, 08:35

auto w sumie od niedawna a w sprawie zabezpieczen nie mogłem się doprosić znajomego ;/

już wymyśliłem zabezpieczenie mech. właśnie kupiłem


btw co oprócz blokady kierownicy i pedałów polecacie?

crn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 276
Rejestracja: 17 sty 2010, 20:57
Lokalizacja: PCH

Post autor: crn » 22 lut 2010, 10:15

Heh, przypomniało mi się jak się do mojej włamali. Chłopaki weszli i nie odjechali. Jedną nockę przy oknie spędziłem na pilnowaniu co by nie wrócili mądrzejsi o doświadczenie.
Z tego co pamiętam wymiana zamków w ASO + jakieś inne pierdy wyszła coś ponad 3 tysiaki. Impra droga na szczęście pokryło ubezpieczenie. Sprawdź może swoją polisę czy nie obejmuje ona np. zgubienia kluczyków i ich dorobienia...

Awatar użytkownika
atomboy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:31
Lokalizacja: krk

Post autor: atomboy » 23 lut 2010, 00:03

Byłem w Audi wypytać co i jak impreza kosztowna i realizacja niezbyt szybko - 7-10 dni auto byłoby na wymianie wkładek itp.

Koszt około 3tys zł plus minus .

Teraz tak mam AC w PZU pakiet standart i pakiet dla wymagających ( C ) kurcze wertuję już enty raz te strony i nie mogę dojrzeć czy przysługuje mi tak jak posty wyżej wymiana na koszt ubezpieczyciela ;/

Eskel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 24 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Eskel » 24 lut 2010, 20:20

Witaj kolego!
Miałem podobną sytuację..
Tyle tylko że mi kluczyki z szafki w pracy wyparowały..
Jak mi się ciepło na parkingu zrobiło.. Ale klamota nie zajumali :)

Pierwsza wizyta w ASO - salon audi-vw. Usłyszałem podobną kwotę - 3 k.

(komplet - stacyjka+zamki+robocizna etc)

Zbladłem bo kwota nie w kij dmuchał. A przy kradzieży jak nie masz kompletu kluczyków to jesteś w d..e.

Znalazłem znajomka który miał znajomka... Okazało się że ceny w ASO są ..dziwne...
Dla "znajomych" było o połowę taniej..

Czyli - kluczyki dwa z kompletem zamków (stacyjka, drzwi, oparcie, schowek) jakieś 700 zł
Miałem oryginalnie kluczyk prosty - jak zobaczyłem że będzie oryginalnie "scyzoryk" - oczka mi sie zaświeciły. Kupiłem. Czas realizacji 2 tygodnie. Kolejny tydzien czekania na pilota - ASO okazało się wysoce kompetentne. Szkoda gadać. Tylko kultura na wysokim poziomie. No i lachonarium też nieliche ;-)

Mając komplet przystąpiłem do dzieła.
Klapa tyla - pikuś - tylko na zatrzaski uważać trzeba.
Stacyjka - pikuś jak się igłę ma :)
Drzwi - nie rób tego sam - co ja się namachałem po tym jak je radośnie odkręciłem żeby ustawić..
Do tej pory krzywo leżą. Już wiem co będę czytał jak postanowie się kiedyś przesiąśćna audi młodsze. ÂŻe bite i z 4 składane :)
Po drodze miałem przygodę z cieżarówką - potem był włam przez przednią szybę do auta. Historia.. Nevermind..

PZU zażyczyło sobie - aby z AC był porządek - rachunku za kluczyki, programowanie immo etc...
Cóż było robić
Fakturę już miałem za hardweare...

Pod bramą salonu (wiem wiem) wymieniłem stacyjkę (3 minuty) i przepchałem klamota za bramę. Gdzie już profesjonaliści zajęli się immo. Komputer serwisowy robi wrażenie. Rozmiarami. Obsługujący go gość też. Rodzaj wrażeń - przemilczę.
Impreza trwała jakieś 30 minut. Faktura - 150 zł około.

Teraz z flaszką do kolegi co mechanikuje gdzieś, on z bombonierką do księgowej. Faktura z zakładu mechanicznego na 200z zł - zapłaciłem VAT - coś koło 50 zł (raczej mniej)

No i farsa finito.

Aneks w PZU. Autocasco znów działa.

ÂŁączny koszt?
Jakieś 1,2 k, dwie flaszki i bomboniera.
Stracony czas, środki etc.

Zyski?
Oryginalny scyzoryk (niestety 2 przyciski) i święty spokój..

Z kluczykiem przy d..ie teraz chodzę. Przynajmniej w pracy.
Ufff. Się naklikałem jak na 1 post...

P.S. Przerażony kosztami dowiadywałem się za naszą zachodnią (byłą) granicą.
Koszt wysoki. Ale jakieś 30% niższy niż u nas. Roboczogodzina tamtejszego mechaniora najwyraźniej tansza...

Powodzenia!!

Awatar użytkownika
atomboy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:31
Lokalizacja: krk

Post autor: atomboy » 26 lut 2010, 15:58

Zaskakujące ile problemów wynika z jednego kluczyka.

btw - powyżej fajny opis :) na pewno się przyda.

Dzisiaj wziąłem sobie wolne z pracy i zjeździłem Kraków wzdłuż i wszerz - okazuje się, że istnieją całe dziesiątki zakładów którzy ogłaszają się jako cudo twórcy i potrafią wszystko.

Naturalnie najpierw tel. potem trzeba odwiedzić zakład potem oznajmiają, że nie mają albo pilota albo grot albo zrobią sam grot , nie maja programu, nie mają maszyny , sprowadzą surowy klucz za 3 tygodnie i wiele innych powodów których nawet nie napiszę bo to przechodzi ludzkie pojęcie jak żenująco są jednak wyposażone owe zakłady.

Myślałem, że audi to dosyć popularna marka a jednak nie.

Skończyłem w serwisie, szybko miło i profesjonalnie.. kluczyk do odbioru za 7 dni koszt
560 zł klucz 130 kodowanie jednego - rekordzista z zakładu chciał 800zł za kluczyk (który będzie za 3tyg) i kodowanie xD zacząłem się z niego śmiać.. już po prostu nie wytrzymałem.

Wybieraja klucze na podstawie nadwozia (??) i jest opcja, że jeśli zamki miałem zmieniane to klucz nie zadziała i trzeba podpisać takie oświadczenie, że mimo wszystko pokryję wszystkie koszta.. sprytni....

Zamki w drzwiach jednak zostaną te same ale wkładki będą zaślepione
Otwieranie tylko z pilota... trudno.

blokada skrz. bieg , przycisk odcięcia zapł. plus cudo od znajomego
kilka czujek na leszczy bez wyobraźni może nie zajumają klekota.

Właśnie jak to jest z punktu widzenia prawnego załóżmy mam "nie autoryzowane" wejście do samochodu i zły Pan zostaje w środku w chemiczny sposób uszkodzony .

Eskel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 24 lut 2010, 19:47
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Eskel » 26 lut 2010, 22:15

Jak masz AC kolego to najpierw idź i zapytaj czy tak można :)
Znajomi mieli w Hestii bodajże (historia sprzed 3 lat) AC - bardzo szybko im samochód skradziono. Zgłosili towarzystwu.
Po miesiącu dostali pismo. Z prokuratury. Oskarżono ich o próbę wyłudzenia z racji braku oryginalnych kluczyków kompletu...

Awatar użytkownika
atomboy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:31
Lokalizacja: krk

Post autor: atomboy » 27 lut 2010, 16:19

własnie dlatego dorabiam oryginalny kluczyk - robili zdjęcia zamkniętych scyzoryków więc nie widać samego grota czy frezu problemu nie będzie. Problem byłby gdybym się do tego przyznał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga