Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 SEDAN] Szyba Pasażera się nie podnosi

Elektryka
ODPOWIEDZ
Lukaszeq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2010, 20:18
Lokalizacja: Białystok

[A6 C4 SEDAN] Szyba Pasażera się nie podnosi

Post autor: Lukaszeq » 10 lut 2010, 17:07

Witam mam dość oryginalny problem mianowicie szyba w drzwiach pasażera działa ale tylko w jednym kierunku. Normalnie można ją uchylić bez problemów natomiast schody zaczynają się jak się chce ją podnieść - wogóle nie reaguje , nic się nie dzieje. Do tego gdy próbuję zamknąć przełącznikiem kierowcy to podświetlenie przełącznika pasażera gaśnie. Dziwna sprawa może miał ktoś styczność z takim problemem i wie jak jemy zaradzić

Awatar użytkownika
-=Rafal=-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1360
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:12
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: -=Rafal=- » 10 lut 2010, 17:22

To jest tak. Odnośnie gaśnięcia. To normalne. Przycisk kierowcy jest ważniejszy niż ten pasażera i jak operujesz swoim, pasażera gaśnie i jest nieaktywny. Co do tego że się nie podnosi. Musisz mieć coś z silniczkiem. Zdejmij tapicerkę z drzwi i wtedy zobacz. : )

Lukaszeq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2010, 20:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Lukaszeq » 10 lut 2010, 17:30

Nie wiem czy to jest coś z silniczkiem bo by raczej w ogóle nie działał jakby silnik padł

Awatar użytkownika
ziuta94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:21
Lokalizacja: Mikołajewo

Post autor: ziuta94 » 10 lut 2010, 17:33

Moim zdaniem robi Ci gdzieś w przełączniku zwarcie albo na kablach od silniczka, które służą do podnoszenia szyby. To jest tylko moje zdanie ;-)

Awatar użytkownika
-=Rafal=-
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1360
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:12
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: -=Rafal=- » 10 lut 2010, 18:06

No ale przecież wszystko dochodzi. Próbuje podnieść, dioda gaśnie. Tak jak powinno być. Widocznie nie radzi sobie sam mechanizm z podniesieniem szyby.

Lukaszeq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2010, 20:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Lukaszeq » 10 lut 2010, 18:38

No chyba będę musiał zdjąć tapicerkę jednak, ostatnio próbowałem ale poległem wszystko odkręciłem a tapicerka nadal nie chciała zejść ze swojego miejsca - wszystko tak jak w tematach o zdejmowaniu czyli te 2 śrubki po bokach i pod rączką , sterowanie szybami i klamka wyjęta itp a tapicerka nadal siedzi

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 10 lut 2010, 20:07

Lukaszeq pisze:No chyba będę musiał zdjąć tapicerkę jednak, ostatnio próbowałem ale poległem wszystko odkręciłem a tapicerka nadal nie chciała zejść ze swojego miejsca - wszystko tak jak w tematach o zdejmowaniu czyli te 2 śrubki po bokach i pod rączką , sterowanie szybami i klamka wyjęta itp a tapicerka nadal siedzi
pod klamka w tej wytloczce jest srubka :mrgreen: ja walczylem z tym 40 minut teraz zdejmuje je w 10 minut wszystkie.mozesz tez odkrecic rygielek bedzie ci latwiej w zakladaniu.ja mam alurygielki i jak zdejmuje tapicerke to sciagam rygielelk i zakladam ok 10 cm rurki termokurczliwej latwiej jest wtedy trafic i nie ucieknie ci ten drut.wiem ile czasu trzeba sie nabawic zeby trafic ze wszystkim

Awatar użytkownika
gumisv6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 341
Rejestracja: 02 gru 2008, 19:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 137KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: gumisv6 » 10 lut 2010, 20:44

koleżko musisz odkręcić 2 śrubki po bokach z góry drzwi, nastepnie wysuwasz rączkę tam pod nią też masz 3 śruby bodajże, zostaje mechanizm otwierania drzwi przesuwasz to coś w na prawą stronę, odłączasz linkę i musi zejść, za pierwszym razem też się męczyłem najlepiej poproś kolegę o pomoc złapiesz z jednej strony kolega z drugiej i musicie złapać od dołu tapicerkę dobrze szarpnąć do góry ale oczywiście delikatnie tam wyjdzie na pewno

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 10 lut 2010, 20:57

marecki666 pisze:koleżko musisz odkręcić 2 śrubki po bokach z góry drzwi, nastepnie wysuwasz rączkę tam pod nią też masz 3 śruby bodajże, zostaje mechanizm otwierania drzwi przesuwasz to coś w na prawą stronę, odłączasz linkę i musi zejść, za pierwszym razem też się męczyłem najlepiej poproś kolegę o pomoc złapiesz z jednej strony kolega z drugiej i musicie złapać od dołu tapicerkę dobrze szarpnąć do góry ale oczywiście delikatnie tam wyjdzie na pewno
pod raczka tylko 2 sruby.mechanizm otwierania to poprostu klamka...i po jej zdjeciu jest na 100 procent srubka w takiej plastikowej wytloczce :-P
przyszlo mi cos do glowy sproboj zdjac klamke i wlacznik odepnij nastpenie wyjmij z dzwi kierowcy ten przlacznik zespolony on sie przesuwa delikatnie w tyl jakims tepym srubokretem odepnij go i sproboj podlaczyc pod ktory kolwiek prwy lub lewy tamte dzwi chodzi mi o to zebys podlaczyl go do dzwi pasazera sprwdzisz dwie zeczy czy nie wariuje instalacja i czy masz sprawny wlacznik

Lukaszeq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2010, 20:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Lukaszeq » 11 lut 2010, 07:53

Dzięki koledzy jak tylko wjadę do garażu to to sprawdzę bo to zapewne coś z elektryką ponieważ po usilnych próbach podniesienia tzn klikania 10 min (kierowca + pasażer) szyba czasem podnosi się do góry. Ostatnio odkręciłem włącznik i poruszyłem całą wiązką to szyba poszła do góry więc pewnie coś tam nie kontaktuje. Jeszcze raz dzięki za rady .

omzig
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 14 gru 2013, 14:49
Imię: Michał
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: omzig » 30 maja 2017, 11:42

Odgrzewam...
U mnie zjechaly wszystkie szyby i tylko trzy wróciły spowrotem. Jedna wogole nie reaguje... Pasażer za kierowca. Co robic?

[ Dodano: 2017-05-30, 11:42 ]
Znalazłem... Winowajcą jest, przerwany najgrubszy przewód hehe.
REGULAMIN

baniamv6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2017, 08:17
Lokalizacja: RYBNIK

Post autor: baniamv6 » 04 cze 2017, 08:32

Witam, mam dwa problem...
Po pierwsze nie działa podnoszenie opuszczanie szyby za kierowcą.
Po drugie przestał działać centralny zamek, ale tylko w drzwiach kierowcy.
Proszę o pomoc!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga