Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] skrzypienie w kierownicy

Zawieszenie
Awatar użytkownika
Michałł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1028
Rejestracja: 07 lis 2008, 20:13
Imię: Michał
Moje auto: Q5
Rocznik: 2014
Nadwozie: Van
Silnik: 2.0TDI CAHB 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michałł » 27 kwie 2012, 20:18

RomanS, Wymieniłem Krzyżak w kolumnie kierownicy i nic to nie dało co sie okazało Maglownica do regeneracji a przy okazji dowiedziałem sie co to tak strzyka to poduszki pod silnikiem i tak poduszki 500zł jedna a mam wymienic 2 takze juz 1000zl na tył 150zł obie i maglownica 1000zł nie liczac robocizny i tego co zapłaciłem za krzyżak to prawie 2700zł mnie wyniesie jak nie wiecej

Obrazek

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 27 kwie 2012, 21:24

Michałł, no widzisz, jak to jest z gdybaniem przez internet ? <okok>

Temat jest o skrzypieniu w kierownicy to napisałem, co spotkałem we wszystkich autach koncernu VAG które miałem <okok>
O krzyzaku nie wspominalem, bo on raczej by nie skrzypiał, ale i tak chyba inaczej rozumiemy słowo skrzypienie. jeżeli miałeś te skrzypienia w przekładni i słyszałes je w srodku auta to to raczę rzężenia były <uoee>
A co się stało z krzyżakiem ? Widywałem je w 20 letnich autach i bezbłędne były <mysli>

Kosztów oczywiście nie zazdroszczę. Poduszki pod silnikiem ciekną ???
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Michałł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1028
Rejestracja: 07 lis 2008, 20:13
Imię: Michał
Moje auto: Q5
Rocznik: 2014
Nadwozie: Van
Silnik: 2.0TDI CAHB 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michałł » 28 kwie 2012, 15:39

RomanS, właśnie powiem szczerze ,ze co do poduszek nie przygladalem sie ale jade do kumpla w pon na podnosnik sam to obejrzeć. Wkurzyłem sie bo zapewne krzyżak chodził swietnie tylko wymienili bo mysleli ze to to i wstawią do drugiego audika jak to zwykle mechanicy... kurcze

Ale po wymianie to raczej jakby teraz Tukot jest jakby luz był jakis na układzie <okok>

Awatar użytkownika
Dany1107
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:37
Lokalizacja: Thetford Norfolk.Kuj-Pom

Wspomaganie.

Post autor: Dany1107 » 05 sie 2012, 21:27

Witam. Jakieś 3 miechy temu sypneło mi się wspomaganie.Zaczęło przeskakiwac i wydawac takie odgłosy i piski że szok.No wiec pomyslałem że to pompa,zamowiłem nową z allegro,rozebrałem przód wymontowałem starą i faktycznie juz tak ledwo zipała,zamontowalem nową,odpowietrzyłem.No i jakiś czas było lepiej ale nie za długo.Teraz jest totalna lipa wiec mysle że albo znowu pompa lub maglownica.Teraz moje pytanie,czy idzie jakos samemu zdiagnozowac co się sypnęło czy nie?A jak tak to jak sie dowiedziec jaka maglownicę powinienem uzyc(chodzi mi o nr czesci,bo pompy nr mam) No i czy dam rade wymienic to samemu?.Mam nadzie że ktoś mi pomoże.Pozdro.
Dany1107.

mysiul
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 23 kwie 2017, 07:01
Lokalizacja: Duklin

Post autor: mysiul » 12 maja 2017, 07:12

U mnie na skrzypienie pomogła wymiana płynu na oryginalny z ASO.

Awatar użytkownika
Dany1107
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 08 maja 2010, 13:37
Lokalizacja: Thetford Norfolk.Kuj-Pom

Post autor: Dany1107 » 18 maja 2017, 15:55

mysiul pisze:U mnie na skrzypienie pomogła wymiana płynu na oryginalny z ASO.
Niestety u mnie to też nie pomogło. Okazało się że to koło alternatora się sypło, jeśli się nie mylę to sprzegielko. Blokowalo się i powodowało że pasek miał ciężej.
Dany1107.

idek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 16 paź 2017, 07:56
Imię: Jarek
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polska Krasnystaw

Post autor: idek » 05 wrz 2019, 16:13

Orientujecie się może co to za otwór z gwintem w części maglownicy raczej. Pomiędzy krzyrzakiem kolumny a maglownicą? Na fotce to złotawe takie. I czy tam powinno być coś w kręcone? W etce nie do szukałem się.

https://images89.fotosik.pl/243/859aaf133cd24893med.jpg


Spotkało mnie również to dziwne trzeszczczenie skrzypienie slyszalne tuż przy kierownicy, lecz na zewnątrz słychać także świst pompy prawdopodobnie. Dzieje się to tylko na zimnym silniku i pojawia się mniej wiecej jak płyn wspomagania osiąga około 65 stopni. Dzwiek taki jak na filmie poniżej. Czy dolac tego specyfiku lubrizol ?



Płyn wymieniony - jak na razie to tylko uklad i pompa cichutko pracuje także wymiana płynu pomogła a wręcz należała sie, jednak to skrzypienie z za kierownicy pozostało.
Nie wiem czy aplikować ten lubrizol. Pewnie to bedzie ten zwijacz taśma w kierownicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga