Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] skrzypienie w kierownicy

Zawieszenie
Awatar użytkownika
Drakula7410
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 06 maja 2009, 13:14
Lokalizacja: Leicester

[A6 C6] skrzypienie w kierownicy

Post autor: Drakula7410 » 19 sty 2010, 11:48

Witam klubowiczow mam maly ale strasznie denerwujacy problem Gdy krece kierownica slychac jakby ocieranie gumy w okolicach mechanizmu do regulacji kierownicy,czy mozna jakos to przesmarowac lub cos w tym stylu z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 19 sty 2010, 13:01

Odkąd kupiłem samochód przez rok prawie też z tym jeździłem ale zaczęło mnie to irytować.

Kupiłem WD40 z rurką napryskałem w szczelinę między kierownicę a obudowę kolumny kierowniczej pokręciłem w lewo/prawo.

Oczywiście nic na oślep bo jest tam dużo kabli i styków żeby bałaganu nie narobić .....

A w razie potrzeby zabieg trzeba powtórzyć

Po prawie roku wy mi przypomnieliście że miałem taki problem.

kowallubin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 22 paź 2009, 16:10
Lokalizacja: Lubin dolnośląskie

Post autor: kowallubin » 19 sty 2010, 13:21

napisałem jak ja zrobiłem i pomogło... mi tam nic nie wypłukało i to w dużo starszym aucie oczywiście silikon w sprayu możliwe że jest lepszym środkiem do tego typu zadań...

Awatar użytkownika
Drakula7410
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 06 maja 2009, 13:14
Lokalizacja: Leicester

[A6 C6] skrzypienie w kierownicy

Post autor: Drakula7410 » 19 sty 2010, 13:31

Dzieki bardzo za pomoc zaraz sie biore do pracy napisze czy pomoglo

cameleon741

Post autor: cameleon741 » 19 sty 2010, 16:58

miewam ten sam problem od czasu do czasu ;/ W moim przypadku pomagało 'uderzenie' w plastik od kolumny kierowniczej. Jest to bardzo denerwujące i czasami wraca :roll:

canonarrow
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 07 mar 2009, 22:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: canonarrow » 19 sty 2010, 23:05

:)
ja tez to mam
Musi to być jakiś seryjny błąd
i rzeczywiście b.b.b. wkurzające skrzypienie to jest ;)
Piękna jest :D

bonsai
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2010, 16:44
Lokalizacja: PO

Post autor: bonsai » 19 mar 2010, 14:19

Też tak mam, ale tylko czasami. Raz ciszej nieraz znacznie głośniej. Takie gumowe ocieranie. Ale nasila się jak jest sucho. Gdy duża wilgotność na zewnątrz (deszcz, śnieg) to ustaje. Wyczytałem tu, że może to być objaw kończącej się maglownicy. Co o tym sądzicie? Bagatelizować to czy jechać na serwis?

Awatar użytkownika
Karolex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 09 sie 2009, 19:34
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: Karolex » 26 mar 2010, 16:38

Panowie miałem też stuki przy kręceniu i co się okazało?? Brak płynu w układzie pompy wspomagania, dolałem płynu jak ręką odjoł cichutko nic nie stuka nic nie puka nie piszczy.
Karolex
"Przewaga dzięki technice " pytam gdzie ta technika skoro tyle awarii
dwulitrowe 1.9 TDI

cameleon741

Post autor: cameleon741 » 26 mar 2010, 16:52

Karolex, ale tu raczej chodzi i piszczenie plastiku, które jest charakterystyczne. Raczej większość odróżni piski pompy wspomagania, od piszczenia plastiku ;-)

Awatar użytkownika
wojciech_A6_C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 106
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojciech_A6_C6 » 26 mar 2010, 17:44

Dźwięk ewidentnie wskazuje na obcieranie się gum czy plastików.
Jeden mechanior powiedział mi żeby odkręcić fajere i wszystko przesmarować i powinno pomóc.
pzdr
wOJCIECh

gwizdek50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 111
Rejestracja: 13 wrz 2008, 14:02
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warmia

Post autor: gwizdek50 » 30 wrz 2010, 20:50

Ja się już w tym temacie wypowiadałem kiedyś, ale... nawiąże jeszcze raz
Otóż objawy miałem takie jak poprzednicy - skrzypienie z kolumny kierownicy tuż za fajerą
ostatniej zimy zdjąłem kierę (wraz z kolegą mechanikiem) i... narobiłem biedy bo rozwinąłem taśmę i pojawiły się błędy - m. in. ten od "kąta skrętu" - problem tu opisywany na forum, który udało mi się usunąć tylko dzięki pomocy kolegi z klubu.
Ale do rzeczy - zdjęcie kiery i żadne smary do środka nie pomogły - przyszło lato i... samo się "wyciszyło". A teraz się ochłodziło i ZNOWU SKRZYPI :evil:
Dziś poszperałem przy kolumnie od spodu - tam gdzie jest dźwignia blokująca regulację kierownicy. Odblokowałem ją i od dołu napsikałem oleju silikonowego Castrola - póki co pomogło i nawet kiera jakoś lżej chodzi. <ok>
Tak, że może i Wy spróbujcie tego u siebie...
Pozdrawiam
gwizdek

Awatar użytkownika
aldermaston
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2011, 15:19
Lokalizacja: gdynia

Witam może sie przyda moja historia

Post autor: aldermaston » 06 lut 2011, 17:16

Witam
Piszczenie słyszalne jest w kabinie jak by ktoś palcem po szybie robił, po oględzinach auta i kilku godzinach spędzonych na znalezieniu miejsca gdzie lub z kąd dochodzi ten dzwięk zrezygnowałem z poszukiwań problem występuje gdy jest zimno w szczególności.
Poczytałem trochę na tym forum że problem istnieje i było też dużo rad jak z problemem sie uporać np. rozebrać plastiki na kolumnie i psikać wd40 ,wymienić płyn wspomagania ,ludzie pisali że pomogło.Myślę że w każdym przypadku problem jest podobny lecz z gróbsza inny moje auto ma 60 tys przebiegu (bez kręcenia) więc raczej problem wymiany jakiegoś poważnego podzespołu odpada .Wymieniłem płyn nawet 3 razy by przepłukać układ oczywiście płyn z aso zalecany po vinie czyli G004000M2 wcześniej występował inny co zresztą jest napisane na korku wlewu,problem nie znikną jak u innych użytkowników jest dokładnie to samo ,kolumny nie rozbierałem ponieważ piszczenie dochodzi dokładnie z miejsca gdzie kolumna łączy sie z listwą ,sprawdzałem nic tam nie ma krzyżak i wałek z listwy ,guma nie wchodzi w gre nawet nie dotyka elemętu który sie kręci znalazłem użądzenie które jest zainstalowane dokładnie na listwie wspomagania pomiędzy tzw,krzyżakiem i listwą do tego czegoś jest przykręcone przewody hydrauliczne i na 99 % z tego właśnie wydobywa sie pisk ,dlatego słychać w kabinie ponieważ jest on bezpośrednio za tą gumą ochronną .
Panowie co o tym myślicie czy ktoś rozwiązywał już ten problem nie przy pomocy teorii lecz naprawde zgłębiał temat
Pozdrawiam

ElAmigo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2009, 16:26
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: ElAmigo » 12 mar 2011, 11:44

Mam dokładnie ten sam problem. Płyn jest ok. Czysty, nowy. Jak się kręci kierownicą to jakby jakiś silniczek elektryczny się zacierał od razu za kierownicą. U mnie dopiero jak się trochę rozgrzeje. Czuć to w kole kierownicy, w rękach. No i słychać. Układ wspomagania chodzi idealnie tylko to paskudne bzyczenie.
A6 2006 2.0TDI serwisowany od początku tylko w ASO.
Przegląd mam za około 2 miesiące i nie chcę jechać specjalnie z tym wcześniej.

Awatar użytkownika
aldermaston
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2011, 15:19
Lokalizacja: gdynia

witam

Post autor: aldermaston » 23 mar 2011, 15:43

daj znac jak z tą kierownicą wyszło Pozdrawiam

tomalla
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 24 sie 2010, 19:21
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: tomalla » 28 mar 2011, 14:48

ech - jest z tym trochę pracy - dlatego jeszcze tego nie zrobiłem u siebie, ale jest recepta.

Zdjąć plastiki z kolumny kierownicy, wyjąć kierownicę i wszystkie łączenia przesmarować - żaden WD40!! bo wysusza i po pewnym czasie skrzypienie powróci.

Najważniejszy element to smarowanie mocowania kierownicy - tam mamy taki "przegub" i w 99% przypadków to on skrzypi :)

Zamierzam to zrobić w przyszłym tygodniu - jeżeli moja lala będzie ze mną - bo jest wystawiona na sprzedaż.

Ale jak zostanie jeszcze, to zrobię foto instrukcję

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga