Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.8]Spalanie

Silniki benzynowe
mikita2003
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 28 sty 2008, 13:08
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Przemysł

Post autor: mikita2003 » 16 kwie 2008, 14:24

witam
miasto ok 12/14l
trasa 10l
all informacje z fisa

[ Dodano: 2008-04-16, 14:29 ]
sorki nie tu miałem to napisać.(można usuną;ć posta)

JarKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2008, 17:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: JarKo » 21 kwie 2008, 22:04

Witam. A6 quattro avant 2.8 waży 1750 kg. Do tego automat. Zatem wiele zależy od stylu jazdy - chodzi przede wszystkim o unikanie ostrych przyspieszeń. Druga sprawa, to odcinki, na których przychodzi Ci jeździć - krótkie przejazdy (kilka/kilkanaście km) oznaczają; jazdę na niedogrzanym silniku. Trzecia rzecz - opony: szersze, bardziej miękkie - powodują; większe zużycie. Czwarta - temperatura otoczenia, wiadomo, zimno = więcej pali. Pią;ta - ogólne warunki pogodowe - wiatr, deszcz. Szósta - włą;czone odbiorniki elektryczne (klima, światła drogowe). No i ogólny stan pojazdu: nieblokują;ce się klocki hamulcowe, wymieniany na czas olej w silniku, sprawne świece. Wreszcie najbardziej nieprzewidywalna w Polsce rzecz - JAKOŚĆ PALIWA.
Jeżdżą;c na zimówkach (16"/205/55), super łagodnie - powolne ruszanie w mieście, trasa 80-100, nienajgorsza E98, trasa/miasto = 75/25% miałem średnio 9,5 l/100km (według dystrybutora, a FIS pokazywał o 0,5-1,0 l WIĘCEJ).
Obecnie (17"/225/45), styl j.w. tylko trasa/miasto = 50/50% mam srednio równe 10l/100km.
Dodam jeszcze, że zaparłem się kiedyś zrobić minimum w trasie (25km, jeszcze na zimówkach, droga sucha, płaska, słonecznie, ruch niewielki) i wyszło mi 7,2 l (FIS), z tym, że była to jazda równe 70km/h na V a po drodze może z 10 redukcji do IV. Jak ktoś ma cierpliwość :-) tak jeździć, to może spróbować.

jacap
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2009, 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: jacap » 12 sty 2009, 13:37

A mam pytanko ile kosztuje założenie gazu w silniku 2.8

Awatar użytkownika
tomestus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2008, 10:52
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: tomestus » 21 sty 2009, 12:40

Hejka, ja mam sedanka w automacie, quatro w gazie i ciężką nóżkę. W mieście pali mi max 15L, średnio ok. 12-14L jako że jeżdżę głównie w dużym natężeniu ruchu, nawet na drodze z Legionowa do Wa-wy. Tak więc myślę że koleżanka powinna zacząć od wymiany świec najlepsze i sprawdzone przeze mnie to NGK odpowiednie dla danego modelu. Ja tak miałem, zaczęło się od spalania na poziomie 17-18L i tak do 21L aż się zajeżyłem i zmieniłem świece. Wstawiłem auto do EXTRA warsztatu ( omijać z daleka ) w Wieliszewie, podobno zmienili mi świece ( tak, chyba na inne wyczyszczone ) robili jeszcze parę innych rzeczy - masakra, oszuści. Dość że na tych rzekomo wymienionych świecach zrobiłem jakieś 30 000km i po drodze miałem masę nerwów, a to była tylko wina świec.
NIGDY NIE WIERZ MECHANIKOWI.
No może nie każdemu, ale lepiej być ostrożnym.
Ja niestety, by mieć pewność większość robię sam ( musiałem się tego nauczyć ).

Awatar użytkownika
Quick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quick » 21 sty 2009, 13:01

Tak jeszcze nawiązać chcę do kosztu zakupu A6 w UK i w Polsce.
Wszystkie auta używane mają sporą różnicę a uzależnione jest to w tym przypadku od strony miejsca kierowcy :)

Co do spalania - Kasiu mi pali tyle samo co Tobie, moje autko jest z quattro i z tiptronikiem. To jest samochód określany mianem klasy wyższej, więc tu kupujący płaci też za eksploatację. W rekompensacie otrzymuje komfort który można już porównać z klasą wyższą.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2009, 23:04 przez Quick, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Quick.

Awatar użytkownika
tomestus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2008, 10:52
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: tomestus » 21 sty 2009, 13:14

Quick, ja nie wiem czy ty aby na pewno wiesz co piszesz.A6 jest autem z wyższej klasy średniej? Chłopie A6 to jest klasa wyższa sama w sobie i to między innymi Audi w latach 80'ch i '90-ch wyznaczało właśnie standardy w tej klasie. Autem z wyższej klasy średniej to jest A4.

Awatar użytkownika
Quick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quick » 21 sty 2009, 14:44

tomestus pisze:Quick, ja nie wiem czy ty aby na pewno wiesz co piszesz.A6 jest autem z wyższej klasy średniej? Chłopie A6 to jest klasa wyższa sama w sobie i to między innymi Audi w latach 80'ch i '90-ch wyznaczało właśnie standardy w tej klasie. Autem z wyższej klasy średniej to jest A4.
http://www.motofakty.pl/artykul/audi_a6 ... 2004_.html

Pierwszy lepszy artykuł załączę, bo nie chcę się spierać.
Tomestus ja też lubię swoje A6, ale są na świecie auta klasy wyższej ;-)
Pozdrawiam, Quick.

Awatar użytkownika
tomestus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2008, 10:52
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: tomestus » 21 sty 2009, 18:51

Mad Max, Quick ja również nie chciałbym wdawać się w spory. Ale ogólnie rzecz ujmując A6 C4 C5 C6 BMW5 Volvo S80 czy Merc kl.E to auta klasy wyższej, a ściślej rzecz ujmując Wyższej Premium.
A8 BMW 7 itp to klasa aut Luksusowych. Nie ja to wymyśliłem.
Autem klasy ÂŚredniej Wyższej jest VW Passat Toyota Avensis czy Ford Mondeo.
Jeśli już chciałbyś dalszych wyjaśnień to A4 BMW3 Merc kl.C itp to dokładnie rzecz biorąc Auta klasy ÂŚredniej Wyższej Premium.


Quick Sprawdź dokładnie treść artykułu pod podanym przez siebie linkiem.
Jasno tam stoi że Audi A6 jest samochodem klasy wyższej średniej
( inaczej wyższej premium)
, nie tak jak piszesz średniej wyższej a to już bardzo duża różnica.

Tu jest link do bardzo popularnej strony gdzie co roku jest przeprowadzany ranking najlepszych samochodów w poszczególnych kategoriach. Znajdziecie tam również bardzo ciekawe testy poszczególnych furek.

http://www.flota.com.pl/cms/index.php/9 ... emium.html

Wybaczcie, ale jeśli już zabieram głos w jakiejś sprawie to wiem co piszę.
Oczywiście że są auta wyższej klasy niż nasze, ale są to już auta luksusowe.

Awatar użytkownika
Quick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quick » 21 sty 2009, 19:10

Mi się wydaje że mówimy o trochę różnych klasyfikacjach ;-) i pewnie na tej płaszczyźnie nigdy nie dojdziemy do porozumienia, ale nie o to przecież chodzi.
Która klasyfikacja jest lepsza też nie ma sensu roztrząsać.
Stawiając na klasyfikację uproszczoną, to się zgadzamy. Jest to samochód klasy wyższej.
Natomiast klasyfikując w tzw widełkach czy stopniach (granicach) klasy wyższej, różne źródła różnie klasyfikują A6.
Które źródło jest lepsze? Nie wiem. ;-)

Aha, i nie bez znaczenia jest gra słów: średnia wyższa i wyższa średnia - może wprowadzić w błąd ;-)
Pozdrawiam, Quick.

Awatar użytkownika
tomestus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2008, 10:52
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: tomestus » 21 sty 2009, 19:41

Jest dokładnie tak jak piszesz Quick, nie bez znaczenia jest gra słów. To tylko potwierdza to co napisałem, biorąc pod uwagę również treść artykułu do którego sam zamieściłeś link, musisz się ze mną zgodzić.
Auto klasy Wyższej ÂŚredniej to to samo co auto klasy Wyższej Premium. To tylko kwestia nazewnictwa ale jakby się nad tym zastanowić znaczy to samo. Nie mniej jednak w tamtym poście dałeś plamę i nie chcesz się do tego przyznać lub po prostu nie zauważasz różnicy. Klasa Wyższa ÂŚrednia( Premium) w jakiej mieści się Audi A6 to nie to samo co ÂŚrednia Wyższa. Różnica dwóch klas w klasyfikacji.
Poszukaj w necie, to znajdziesz więcej informacji na ten temat.


____________________________________________________________
A tak na marginesie nic do ciebie nie mam, fakt jednaj pozostaje faktem.
Pozdrawiam.



<quattro>

Awatar użytkownika
Quick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quick » 21 sty 2009, 23:10

To tylko nieporozumienie ;-). Zle sie zrozumieliśmy. Nie kwestionowalem tego że A6 znajduje sie w klasie wyższej. Niefortunnie sie wypowiedzalem, poprawilem.
Pozdrawiam, Quick.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga