Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all]włamanie poprzez zamek kluczyka w drzwiach.

Nadwozie
petynas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 11 lip 2009, 22:33
Lokalizacja: gubin

[all]włamanie poprzez zamek kluczyka w drzwiach.

Post autor: petynas » 26 lis 2009, 22:21

witam wszystkich. dzis spotkal mnie niemily widok. otoz rano zastalem auto z opuszczonymi szybami(mialem domykanie szyb z pilota). a z auta zginela duza navi plus i jeszcze pare przedmiotow.rzecz dziala sie w Berlinie,wiec nigdy nie jestes pewien tego co zastaniesz nastepnego dnia bez wzgledu na miejsce pobytu. . poprzez to wlamanie mam uszkodzony zamek w drzwiach. z drugiej strony to sadze ,ze źle jest to rozwiazane, ze byle lamakiem przekrecasz zamek i wylaczasz alarm. mam dwa takie pytania.
1. czy ktos wie jaki jest koszt takiego zamka lub calkowita naprawa( wymiana zamka i zmiana kluczyka, bo stary w nowym zamku nie bedzie pasowal)
2. jak zabezpieczyc skutecznie auto by w przyszlosci uchronic sie od tego typu wlaman,jak zrobic by po przekreceniu mechanicznie zamka nie wylaczac tym samym alarmu. moim zdaniem powiniem byc wylaczany tylko zdalnie poprzez kluczyk

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 27 lis 2009, 09:00

Co do tych szyb to też z chęcią bym się dowiedział jak tą funkcję "odkodować".

MrBorrows

Post autor: MrBorrows » 27 lis 2009, 09:52

petynas pisze:1. czy ktos wie jaki jest koszt takiego zamka lub calkowita naprawa( wymiana zamka i zmiana kluczyka, bo stary w nowym zamku nie bedzie pasowal)
1. Cały zamek w serwisie kosztuje ponad 700 zł.
2. Jeśli natomiast chodzi ci o wkładkę, to można ją już za 200 zł naprawić (a może nawet i mniej jeśli jakaś obudowa nie będzie również pęknięta) i NIE TRZEBA zmieniać kluczyka, fachowiec od kluczyków dorobi ci wkładkę pod kluczyk.

Bartol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 16 wrz 2009, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bartol » 27 lis 2009, 09:57

petynas miałem parę miesięcy temu podobny przypadek tyle, że dodatkowo wyrwaną miałem wkładkę w stacyjce. Wkładki do zamków dopasowuje się do kluczyków więc nowych kluczy nie musisz dorabiać wobec czego koszt nie powinien być wysoki.

Co do otwierania szyb. Ja robiłem u siebie w drugą stronę, tak aby otwierały mi się ale z pilota. Nie wiem jednak czy to kodowane działa zarówno na kluczyk i pilota. Możliwe, że otwieranie szyb z pilota i kluczyka to dwie różne sprawy. W każdym bądź razie robi się to za pomocą vag-a. Poszukaj w necie pod hasłem ,,otwieranie szyb z pilota", powinno coś być na ten temat.

Pozdrawiam.

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Re: [all]włamanie poprzez zamek kluczyka w drzwiach.

Post autor: arekjask » 27 lis 2009, 12:24

petynas pisze:otoz rano zastalem auto z opuszczonymi szybami (mialem domykanie szyb z pilota).
(...)
2. jak zabezpieczyc skutecznie auto by w przyszlosci uchronic sie od tego typu wlaman,jak zrobic by po przekreceniu mechanicznie zamka nie wylaczac tym samym alarmu. moim zdaniem powiniem byc wylaczany tylko zdalnie poprzez kluczyk
Po pierwsze: zastanawiałeś się, dlaczego szyby były opuszczone? Drzwi zapewne były zamknięte. Moim zdaniem złodziej pomyślał tak: nie widać czujników ruchu, ale może być alarm na drzwi/klapy. Przekręcę więc zamek i otworzę okna bez otwierania drzwi. Do środka auta wskakuje - za przeproszeniem - mały gówniarz, który zabiera co da radę.
Opuszczanie / podnoszenie szyb działa z kluczyka. Sterowanie z pilota jest chyba dodatkowym "bajerem".

Po drugie: (usunąłem opinię, że przekręcenie kluczyka nie powoduje wyłączenia fabrycznego alarmu - nie wiedziałem, że to taka kicha... Mam niefabryczny alarm).

Po trzecie: najlepszym zabezpieczeniem w takiej sytuacji są czujniki ruchu i oczywiście niezależny alarm.

Pytanie do forumowiczów: czy da się pod alarm podpiąć "czujnik", który wykryje fakt opuszczania szyb?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2009, 14:48 przez arekjask, łącznie zmieniany 1 raz.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

pet1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 04 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: mysłowice

Post autor: pet1 » 27 lis 2009, 14:28

orginalna wkładka w servisie audi- po nr ViN to do A6 230 zł i 2 tygodnie czekania
350 tyś bez awarii- tylko w audi

hardy666
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2009, 08:07
Lokalizacja: śląskie,Lubliniec

Post autor: hardy666 » 27 lis 2009, 17:30

PET1 ma racje dorobienie wkładki po nr.vin u mnie to było 200 zł. i tydzień czekania i mam nadal jeden kluczyk do wszystkiego .Co do - AREKJASK napisał to ma racje co do tego"przekręcenie kluczyka w zamku nie powoduje wyłączenia alarmu. Powoduje tylko otwarcie zamków. Otwarcie drzwi kluczykiem bez wyłączania alarmu z pilota powodowało, że samochód zaczynał po prostu wyć. "
hardy666

Awatar użytkownika
columb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 156
Rejestracja: 09 kwie 2008, 17:09
Lokalizacja: Lubin

Post autor: columb » 27 lis 2009, 18:47

arekjask pisze:Po drugie: przekręcenie kluczyka w zamku nie powoduje wyłączenia alarmu. Powoduje tylko otwarcie zamków. Przynajmniej tak miałem w każdym dotychczasowym aucie. Otwarcie drzwi kluczykiem bez wyłączania alarmu z pilota powodowało, że samochód zaczynał po prostu wyć.
Tu kolega nie ma racji. Alarmy vw audi fabryczne wyłącza się poprzez przekręcenie kluczyka w zamku jak również z pilota. Dlatego te jak złodziej łamakiem przekręci zamek w drzwiach to automatycznie wyłączy alarm. Dlatego tez warto przerobić sobie zamki w drzwiach żeby nie wyłączały alarmu przez kluczyk w drzwiach.(kwestia odcięcia 1-2 kabelków w drzwiach) Sam mam tak zrobione i jest git tylko jak nawet sam otworze kluczykiem drzwi to alarm wyje. Ale przecie właśnie oto chodzi. Po odcięciu alarmu z zamka automatycznie tracimy możliwość otwierania/zamykania szyb z kluczyka. Ja mam wszystko sterowane z pilota fabrycznego wiec nie miałem z niczym problemu. W zamku tylnej klapy te sobie odciąłem alarm w zamku. Czujki ruchu te mam wiec wydaje mi się ze dodatkowy alarm mi nie potrzebny.
Wiem ze pisze tu o C4 ale w C5 te można tak wszystko zrobić.
zastanawiam się tylko czy można do tej syrenki w błotniku podpiąć drugą zamontowana pod maska nie wiem czy nie spowoduje za dużego obciążenia na centralce alarmu i czegoś nie spali.
A6 C4 Avant AEL-było
A6 C5 Avant 2.7 BiTurbo 250km- było

petynas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 11 lip 2009, 22:33
Lokalizacja: gubin

Post autor: petynas » 27 lis 2009, 22:24

arekjask
szyby byly opuszczone i centralny otwarty. po przekreceniu kluczyka w drzwiach alarm rowniez sie wylaczal razem z centralnym. mam czujniki ruchu ale oczywiszie po wylaczeniu alarmu rowniez sie deaktywowaly.
myslalem o tym zeby calkowicie odlaczyc centralny przy zamku i zostawic tylko otwieranie z pilota. w ten sposob zadnym lamakiem nie otworzy drzwi,trzeba bedzie wybic szybe. ale w wiekszosci przypadkow zlodziej zostawi auto i znajdzie inne gdzie lamakiem otworzy centralny. jedyny problem moze byc wtedy gdy pilot odmowi posluszenstwa.

Awatar użytkownika
sacreble
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 25 paź 2008, 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sacreble » 27 lis 2009, 22:46

petynas pisze:arekjask
po przekreceniu kluczyka w drzwiach alarm rowniez sie wylaczal razem z centralnym.
niestety błąd w audi- dlatego lepiej dodać drugi nie fabryczny alarm
1,9 TDI -115KM...sacreble...
LIVE is 2fast 2be SLOW...sacreble...

Artur27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 493
Rejestracja: 07 cze 2008, 20:49
Imię: Artur
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artur27 » 27 lis 2009, 23:07

Pamiętajmy że te alarmy już nie są pierwszej młodości i tak jak kolega sacreble, pisze warto zamontować jakiś lepszy alarm bo po prostu dla włamywacza taki alarm niestanowi przeszkody .
Obrazek
Marzenie Każdego z nas

pawelko89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 26 lip 2009, 18:10
Lokalizacja: Białystok

Post autor: pawelko89 » 28 lis 2009, 14:12

Dam Tobie dobra rade wejdz na allegro.pl i nie szukaj całych zamków lecz samej wkladki a najlepiej to szukaj osób ktore maj cale drzwi do sprzedania mialem podobny problem nie mialem wcale zamka i znalazlem u kolesia z allegro wymontowal mi i wyslal i kosztowalo mnie 50zl + przesyłka.

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 28 lis 2009, 14:49

columb pisze:Tu kolega nie ma racji.
Już poprawiłem swój post, żeby nie wprowadzić kogoś w błąd. Dzięki za wyjaśnienie!
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 30 lis 2009, 18:09

Ewentualnie tak jak mój znajomy w Touranie można zaślepić zamek od strony kierowcy i w razie "W" zostanie ten od strony bagażnika.

siara
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 09 lis 2009, 19:20
Lokalizacja: w-wa

Post autor: siara » 20 gru 2009, 16:41

czy ktoś się orientuje które przewody trzeba przeciąć w celu usunięcia sterowania poprzez zamki -drzwi i klapa tył


z góry dzięki za odpowiedż
Silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, turbo podstawą, nitro zabawą ,

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga