Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 1.9 tdi] czujnik paliwa czy komputer

Elektryka
ODPOWIEDZ
dd.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2009, 02:55
Lokalizacja: irlandia

[A6 C5 1.9 tdi] czujnik paliwa czy komputer

Post autor: dd.k » 24 lis 2009, 08:52

Witam Panowie.
przegladnalem troszke forum lecz nie moglem znalezc odpowiedzi na temat czujnika paliwa i mojego problemu.
A wiec problem polega na tym iz kiedy wskaznik paliwa jest pomiedzy pierwsza cwiartka a ostatnia zaczynaja sie dziac dziwne rzeczy, a mianowicie strzalka pokazuje pelny bak chociaz rzeczywiscie jest 20litrow a komputer pokazuje dustrubutor oznaczajacy rezerwe i 0 km do przejechania. nieraz przy 50 litrach strzalka pokazuje zero i tak samo komputer. Wszystkie te rzeczy dzieja sie w przedziale pierwszej do ostatniej cwiartki, zas ponizej i powyzej tychze cwiartek jest wszystko ok.
dodam tez ze plywak zdemontowalem i plytke ze sciezkami przeczyscilem, ma ona lekkie slady zuzycia, lecz na omomierzu wskazania byly zgodne wraz z opuszczaniem plywaka lub podnoszeniem. zamierzam kupic tenze plywak z plytka, ale zastanawia mnie bledne odczytywanie komputera. czy moze powinienem szukac problemu gdzie indziej?
pozdro.

piter

Post autor: piter » 24 lis 2009, 09:57

A czy podczas włączenia zapłonu wskaźnik paliwa od razu wskakuje na jakąś tam pozycję, czy robi to po jakiejś jednej lub dwóch sek? Zwróć uwagę. Miałem podobnie, z tym że u mnie pokazywało np pół baku na zegarach a na FISie zapałala się rezerwa i po przekręceniu zapłonu wskazowka od razu wskakiwała a tak nie powinno być. Obstawiam padnięte zegary, u mnie to było przyczyną. Mechanik mi powiedział że jest to sprawka nieumiejętnego kręcenia licznikiem. pozdro

dd.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2009, 02:55
Lokalizacja: irlandia

Post autor: dd.k » 24 lis 2009, 10:08

witam piter
kiedy zaczyna sie tak juz dziac to w momencie kiedy przekrece kluczyk stacyjki wskazowka odrazu wskazuje zaklamany poziom, a komputer pokaze rezerwe lub nie. po odpaleniu silnika wczystko pzostaje bez zmian dopiero pozniej nastepuja zmiany we wskazaniach, nawet zauwazylem je na postojach kiedy auto bylo na wolnych obrotach. nie zrozumialem tez twojego ostatniego zdania co znaczy nie umiejetne krecenie licznikiem.

piter

Post autor: piter » 24 lis 2009, 10:59

dd.k pisze:nie zrozumialem tez twojego ostatniego zdania co znaczy nie umiejetne krecenie licznikiem.
znaczy że przebieg możesz mieć nieaktualny. W twoim przypadku również obstawiam zegary.

dd.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2009, 02:55
Lokalizacja: irlandia

Post autor: dd.k » 24 lis 2009, 18:24

czyli wychodzi na to ze musialbym wymienic wskaznik poziomu paliwa, czy cos jeszcze dodatkowo?. Wciaz nie rozumiem jak przebieg moze byc nie aktualny, to znaczy ze robie za malo km czy za duzo? sorki ale nie trybie

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 24 lis 2009, 20:01

dd.k pisze: Wciaz nie rozumiem jak przebieg moze byc nie aktualny, to znaczy ze robie za malo km czy za duzo? sorki ale nie trybie
nieaktualny w sensie, że mógł być cofany i ktoś spartolił przy tym "robotę" że Ci źle pokazuje poziom paliwa... ktoś tam musiał łapy pchać
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

dd.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2009, 02:55
Lokalizacja: irlandia

Post autor: dd.k » 24 lis 2009, 20:51

czy mozna to jakos sprawdzic i czy wrazie czego sama wymiana wskaznika poziomu paliwa pomoze cos mi sie wydaje ze to nie rozwiaze problemu. autko mam od 4 lat i problem mam mmoze od poczatku ale nie pamietam czy zeczywiscie tak bylo od poczatku.

piter

Post autor: piter » 25 lis 2009, 01:07

Producentem liczników do naszych aut było VDO i MM. Mniej awaryjnym było VDO ale i tak po czasie wszystko może się zepsuć. Najlepej jak na krtótko kumaty mechanik ci podłączy zegary z innego audi bądź VW i porówna wskazania licznika paliwa ze stanem wg wskazań komputera na vag. Problem powinien się wyjaśnić.

dd.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 2009, 02:55
Lokalizacja: irlandia

Post autor: dd.k » 25 lis 2009, 07:50

dzieki za rady w czwartek jestem umowiony z mechaniorem na kompa, moze cos znajdziemy. bo co do przekrecania licznika nie jestem przekonany autko bylo z anglii sciagniete do irlandi a sprawdzalem przebiegi innych audiczek o tym samym roczniku i sa porownywalne, no ale to sie okaze wkrotce. sam jestem ciekaw w piatek was poinformuje co i jak. nara i pozdrowionka

[ Dodano: 2009-11-27, 06:56 ]
sprawdzilem co w kabelkach piszczy. autko bylo podlaczone do kompa, nie ma zadznych objawow manipulowania przy liczniku. komputer byl jak dziewica nie tykany przez nikogo mial tylko kupe bledow zarejestrowanych usterek o ktorych nie wiedzialem byla tego cala masa. miedzyy innymi byl komunikat ze czujnik poziomu paliwa zwarcie do plusa. wiec czyszczenie plytki plywaka nie pmoglo. sprobuje kupic nowa moze prloblem zniknie.

Kepke 84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2012, 17:35
Lokalizacja: Anglia

Post autor: Kepke 84 » 28 wrz 2012, 20:01

ja mam podobnie ale u mnie zapala sie rezerwa po przekroczeniu połowy zbiornika ;/ sprawdzałem pod vagiem testy liczników strzalki ida jak szalone do końca po czym wszystkie wracaja na połowe tylko strzałka od paliwa zostaje na 3/4 zbiornika , wiec obstawiam uwalony zegar, ale jutro bede miał sama część odpowiadajacą za poziom paliwa na zegzarze i zobacze co da się wymodzić:)

[ Dodano: 2012-09-29, 19:20 ]
No i zegar jak narazie działa czesc wymontowałem na złomie z benzynowego zegara,strzałeczke ustawiłem mam nadzieje ze dobrze:) zobaczymy jak rezerwa sie zapali:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga