Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi [A6 C6] SEDAN Hak hydrauliczny

Nadwozie
grab8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2009, 11:35
Lokalizacja: radom

Audi [A6 C6] SEDAN Hak hydrauliczny

Post autor: grab8 » 09 lis 2009, 14:20

Witam koledzy mam Audi A6 C6 z 2006 2.7 TDI manual bez quatrro , chce założyć hak do przyczepki wysuwany hydraulicznie (ten oryginalny )czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie sa koszta ??
Widziałem na allegro za 1000 zł
Co w chodzi w skład takiego zestawu ??
Czy do sedana jest taki sam jak do kombi ??
Czy w ogóle do sedana da się założyć ??

Pozdrawiam

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 10 lis 2009, 06:59

Haki hydrauliczne (podobnie jak podnośniki, gniazda do podłączenia kosiarek, pługów śnieżnych i jet-pac) dla C6 są dopiero w fazach projektów autorskich, są baaaardzo drogie i praktycznie nieosiąglane na rynku wtórnym <rotfl>

Tak na serio:
Zarówno do sedana, jak i avanta dostępne są fabryczne haki chowane, bądź wypinane.
Różnica jest taka że hak chowany po przekręceniu dzyndzla w bagażniku po lewej stronie (przy szafce MMI jak jest) - się cały razem z gniazdem chowa, a hak wypinany po przekręceniu dowolnego dzyndzla się nie chowa. Można go (trzpień i główkę) odpiąć i tyle.
Wygodniejszy i bardziej estetyczny jest ten pierwszy. Mechanizm wysuwania/chowania to linka i jest to mechanizm półautomatyczny (zarówno pozycja "schowany", jak i "wysunięty" wymaga ręcznego potwierdzenia - coś jak w życiu 8-) ).
Fabryczny koszt haka chowanego to duuużo pieniędzy. W jego skład wchodzi: hak, spodni plastik zderzaka, moduł haka, gniazdo elektryczne i potrzebne wiązki.
Nie widziałem go nigdy za mniej niż 1500PLN (w akceptowalnym stanie i kompletnego) - choć myślę że cuda się zdarzają.
Co do samej idei haka... - w A6 C6 montaż haka nieoryginalnego to samobójstwo. Choć pewnie znajdą się osoby które "mają i sobie chwalą" :lol: - to mniej-więcej tak jakby ktoś usunął sobie jedno koło z samochodu, a w zamian dokręcił deskorolkę :roll: - pewnie tak też można... :) ... należy jednak wiedzieć o tym że auto z tym systemem ABS i ESP ciągnące przyczepę na nieoryginalnym haku, podczas poślizgu bocznego zachowa się dokładnie odwrotnie niż byśmy chcieli ;-)
Innymi słowy: w A6 C6 jeśli hak - to tylko oryginalny Westfalia, z ori wiązką, modułem i kodowaniem. No i osoba która wie jak go zamontować, a nie tylko tak twierdzi :lol:

zapomniałem: hak półautomatyczny, chowany "Westfalia" jest taki sam dla sedana i avanta.

pozdr
_TMr

[ Dodano: 2009-11-10, 07:26 ]
tak na szybko znalazłem tylko to : http://www.allegro.pl/item808537857_hak ... modul.html

reszta w chwili obecnej na allegro to żarty :)

grab8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2009, 11:35
Lokalizacja: radom

dzieki:)

Post autor: grab8 » 11 lis 2009, 13:27

Serdecznie dzieki za wyczerpującą odpowiedz widze że znasz sie na rzeczy , w takim układzie dla przykładu kupując ten z allegro odrazu jade do zakładu i mi go montuja nastepnie do stacji diagnostycznej po papier i mam hak bez żadnych przeróbek ???
Może się oriętujesz gdzie w Warszawie jest dobra firma która mi to zrobi??

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 11 lis 2009, 14:20

Jeśli hak jest kompletny, sprawny i z kompletną wiązką - to warto go kupić.
Co do montażu... jakby to powiedzieć... :) ... generalnie wychodzę z założenia że wszystko co montuję w swoim aucie montuję albo sam, albo w ASO :D (chociażby po to żeby mieć później kogo zrypać :) ). A że do ASO nie mam zaufania - robię sam 8-)
No chyba że znajdziesz kogoś kto stwierdzi :"tak, montowałem już takie coś i się udało" ...
W wawie nikogo nie znam. Sam też się tego nie podejmę bo mechanikiem nie jestem, czasu nie mam, żyję z czego innego, a w swoim aucie grzebię bo mnie to odpręża... :)
pozdr
_TMr
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Damyk

Post autor: Damyk » 11 lis 2009, 14:37

Dla ścisłości: uchwyt mocowania gałki odblokowującej hak w bagażniku jest inny dla sedana i avanta. Na alledrogo można kupić kompletny hak za 900 PLN, ale z uciętą wiązką, którą niestety trzeba samemu dosztukować.
tmr pisze: tak na szybko znalazłem tylko to : http://www.allegro.pl/item808537857_hak ... modul.html

reszta w chwili obecnej na allegro to żarty :)
Hak rzeczywiście jest oryginalny, natomiast moduł wydaje mi się trochę dziwny. Oryginalny Westfalii ma 3 gniazda, ten na zdjęciu ma jedno duże. Nie wierzę w cuda, że oryginalny hak można podpiąć nie ingerując w wiązkę samochodu. Jak wpiąć się w can, zasilanie?
Ja kupiłem hak od gościa z Gliwic
http://www.allegro.pl/item801839345_hak ... sedan.html
Dostałem hak, gałkę, moduł i uciętą wiązkę. Dokupiłem 3 wtyki w ASO, trochę lutowania kabelków i hak działa.

KMS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 357
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:17
Imię: Hubert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: KMS » 11 lis 2009, 16:29

Damyk Jak rozwiązałęś problem z nakładką zderzaka?

Damyk

Post autor: Damyk » 11 lis 2009, 16:44

Kupiłem w ASO. Teraz bym tak nie zrobił, bo jest w niej dziura, a nie ma żadnej klapki. Tak samo można wyciąć dziurę w starej nakładce, z drugiej strony zaznaczona jest linia po której trzeba ciąć.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 11 lis 2009, 17:02

Damyk pisze:Dla ścisłości: uchwyt mocowania gałki odblokowującej hak w bagażniku jest inny dla sedana i avanta.
Dla ścisłości: w sedanie jest uchwyt, w avancie go nie ma. Ów uchwyt kosztuje w serwisie około 40PLN :)
numer owego czegoś: 4F5813685A
i to jedyna "różnica" pomiędzy hakiem do avanta i sedana
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Damyk

Post autor: Damyk » 11 lis 2009, 17:13

tmr pisze: Dla ścisłości: w sedanie jest uchwyt, w avancie go nie ma. Ów uchwyt kosztuje w serwisie około 40PLN :)
numer owego czegoś: 4F5813685A
i to jedyna "różnica" pomiędzy hakiem do avanta i sedana
Uchwyt w avancie też jest, gałka nie tłucze się po bagażniku :lol: . Nr 4F9 813 685 A. Cena w ASO Germany 13 euro, czyli u nas 65 PLN.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 11 lis 2009, 17:15

Damyk pisze:Hak rzeczywiście jest oryginalny, natomiast moduł wydaje mi się trochę dziwny. Oryginalny Westfalii ma 3 gniazda, ten na zdjęciu ma jedno duże
Masz rację Damyk - dziwny jakiś ten moduł - trzeba by to sprawdzić u sprzedającego.
Damyk pisze:Ja kupiłem hak od gościa z Gliwic
http://www.allegro.pl/ite..._4f0_sedan.html
fakt, gość ma dobre i stosunkowo tanie części, wystawia faktury i nie robi problemów ze zwrotami. Jeśli miałby coś kompletnego - napewno można mu zaufać.

[ Dodano: 2009-11-11, 17:17 ]
Damyk pisze:Uchwyt w avancie też jest, gałka nie tłucze się po bagażniku . Nr 4F9 813 685 A.
:) jest
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

Awatar użytkownika
tata
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 22 paź 2009, 18:54
Lokalizacja: minsk mazowiecki

Post autor: tata » 26 maja 2010, 21:50

Panowie, pomóżcie!!! mam hak w mojej a6 c6 chowany,leczdzisiaj chciałem pokazać koledze jak działa , i dupa ! otworzył się ale nie mogę go schować, coś się zablokowało. Pomóżcie, jeśli ktoś wie o co chodzi?

Ataman70
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 14 lip 2010, 09:47
Lokalizacja: /Kraj

Post autor: Ataman70 » 19 sie 2010, 18:32

i jak?
udalo Ci sie go schowac?

ps. jak jest z montazem tego haka?
robil to ktos?
na co zwrocic uwage?
ile i jakie sruby trzeba dokupic?
Ostatnio zmieniony 19 sie 2010, 19:43 przez Ataman70, łącznie zmieniany 1 raz.

szynszyl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 114
Rejestracja: 26 sty 2010, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szynszyl » 19 sie 2010, 19:09

Ja montowałem sam, jeden kolega z forum też. Mechanika łatwa, elektryka już nie.
ÂŚrub praktycznie żadnych nie musisz dokupować, pasują te od belki którą zastąpisz hakiem, potrzeba jedynie takie nakrętki z dużymi podkładkami pod podłużnice. Kupuj z jak największą ilością przewodów i kostkami przy module, znacznie to ułatwi budowę wiązki.
pozdr
Własnymi rencyma:
-elektryczna klapa bagażnika
-kolektory ssące
-hak automatyczny
-reflektory led

Ataman70
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 14 lip 2010, 09:47
Lokalizacja: /Kraj

Post autor: Ataman70 » 19 sie 2010, 19:44

czy mozesz pokrótce opisac procedure?
robilem to w c4, potem w b5, teraz zrobie w C6
jak jest z demontażem zderzaka?
ponieważ jesteś na świeżo to naszkicuj zagadnienie, abym zrobił to szybko i sprawnie :D

szynszyl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 114
Rejestracja: 26 sty 2010, 13:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szynszyl » 19 sie 2010, 19:53

Generalnie to ELSA tylko, nie dotykaj się bez niej szczególnie elektryki. Także załatw sobie a tam będziesz miał wszystko łącznie jak zdemontować zderzak i zamontować hak, a tu już trzeba trochę podłogi rozebrać w bagażniku.
Własnymi rencyma:
-elektryczna klapa bagażnika
-kolektory ssące
-hak automatyczny
-reflektory led

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga