Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5]Niedziałający pilot od centralnego

Elektryka
wojciech007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 636
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:22
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ełk

[A6 C5]Niedziałający pilot od centralnego

Post autor: wojciech007 » 01 lis 2009, 20:24

Witam.
Wiem, że temat poruszany był nie raz, ale opiszę co stało się u mnie.
Poszedłem rano do samochodu. Wszystko działało bardzo dobrze. Wsiadłem pojechałem. Po skończonej jeździe wysiadam, a tu nei działa pilot. Poszedłem do domu po drugi, żeby sprawdzić czy to nie jest wina pilota i okazało się, że nie działa ani jeden, ani drugi.
Podłączyłem Vaga, pojawił się jeden błąd:
00955 - Key 1
09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent
Po wykasowaniu piloty nadal nie działały. Postanowiłem więc je zakodować. Adaptacji nie dało się zrobić. Postanowiłem zatem pogrzebać trochę w blokach mierzonych kanału 35. w bloku 007 na pozycji trzeciej widniała wartość 1100, z tego co się orientuję to wynika, iż zakodowane są dwa piloty. Po wciskaniu przycisków na pilotach wartości w pozycji 1 i 2 zmieniały się (czyli wydaje mi się, że sterownik widzi piloty tylko nie otwiera/zamyka zamków). Pokombinowałem jeszcze z kodowaniem przy użyciu stacyjki i zamka kierowcy, ale to nic nie dawało.
Czy w opisanej sytuacji należy wymienić moduł komfortu?
Z kluczyka centralny działa bez zarzutów.

marlitkos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 460
Rejestracja: 27 paź 2008, 22:10
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin/Lubelskie

Post autor: marlitkos » 02 lis 2009, 10:27

miałeś wcześniej jakieś problemy ze stacyjką?? np. nie zapalały Ci się kontrolki po przekręceniu kluczyka itp.
Pozdrawiam

Maniacy COOO łączmy się.
Forum dyskusyjne.

wojciech007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 636
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:22
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ełk

Post autor: wojciech007 » 02 lis 2009, 16:03

marlitkos pisze:miałeś wcześniej jakieś problemy ze stacyjką?? np. nie zapalały Ci się kontrolki po przekręceniu kluczyka itp.
Problemów nigdy nie miałem.
absajler pisze:Sprawdź czy w okolicy modułu jest sucho może jakieś styki nie kontaktują lub wtyczki od modułu. Z tego co piszesz czujnik widzi piloty ale nie przesyła dalej sygnału do centralnego. Sprawdź czy jak otwierasz drzwi pokazuje to komputer. Może spróbuj odłączyć masę na noc w aucie, słyszałem że czasem pomaga w problemach z elektronika.
Patrząc po dywaniku jest sucho. Pod spód nie wiem jak zajrzeć, bo nie chcę niczego połamać (tak jak to zrobiłem w starym Audi C4).
Komputer nie pokazuje otwartych drzwi i nigdy nie pokazywał (auto z roku 1997 i chyba nie ma tej opcji), aczkolwiek dokładany alarm sygnalizuje diodą otwarte drzwi prawidłowo, a poza tym oświetlenie wnętrza działa tak jak powinno.

Chciałbym sprawdzić te wtyczki od modułu komfortu. Czy te plastiki przy progach i z boku nóg kierowcy są na zatrzaskach czy są przykręcane jakoś?

[ Dodano: 2009-11-07, 19:21 ]
Witam ponownie.
Problem rozwiązałem. Winne było źle podłączone radio. W miejscu gdzie pojawia się 12V po zapłonie, zmostkowane były kable tak, iż 12V było cały czas w tym miejscu i szło nie tylko na radio, ale i w drugą stronę. Po prawidłowym podłączeniu wszystko wróciło do normy, tzn centralny działa tak jak powinien (nie działa tylko centralny w bagażniku, ale to już inny temat).
Temat do zamknięcia.

Awatar użytkownika
scania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 29 mar 2009, 10:41
Lokalizacja: Legnica/Lincoln UK

Post autor: scania » 21 sty 2010, 20:19

U mni emoduł komfortu - działał dopoki był zakodowany - kluczyk sie rozkodował i już po prostu nie da radu ( wymiana modłu komfortu) nie życzę może to nie to ale rozmawiałem z kolegą który miłą ten sam problem i niestety - moduł komfortu
Ludzie są samolubni - myślą o sobie ... Ja jestem inny - myślę o mnie ...

wojciech007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 636
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:22
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ełk

Post autor: wojciech007 » 22 sty 2010, 05:50

Ja bym zaczął od sprawdzenia czy sterownik widzi pilota.
Pobaw się także z kodowaniem. Jeżeli masz możliwość to pożycz od kolegi jego kluczyk i spróbuj zakodować pod swoje auto, będzie wiadomo wtedy czy to wina kluczyka czy modułu.

Awatar użytkownika
scania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 29 mar 2009, 10:41
Lokalizacja: Legnica/Lincoln UK

Post autor: scania » 22 sty 2010, 15:19

Dzięki za podpowiedzi ale ... centralny widzi kluczyk - bo po skaoswaniu błedów - przy nacisnieciu jakigokolwiek klawisza wpilocie - zaczynaja pojawaic sie blesy - przekroczony limit adaptacji hmmm .... zamek kierowcy chyba jest niesprawny - a co do modułu komfortu - może jest ok... nie wyciagałem go jeszcze ... dzialaja przyciemnianie swiatel - ale nie dziala zamykanie drzwi po przekroczeniu jakiejs predkosci - jednak to moglobyc przypisane do kluczyka ... w najblizszym czasie rozbiore drzwi - zobacze co am sie przy zamku narobilo - pozniej sprawdze moduł ... aha i przy zamknieciu z kluczyka nie załącza mi sie alarm ...>?
Ludzie są samolubni - myślą o sobie ... Ja jestem inny - myślę o mnie ...

wojciech007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 636
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:22
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ełk

Post autor: wojciech007 » 22 sty 2010, 15:56

scania pisze:Dzięki za podpowiedzi ale ... centralny widzi kluczyk - bo po skaoswaniu błedów - przy nacisnieciu jakigokolwiek klawisza wpilocie - zaczynaja pojawaic sie blesy - przekroczony limit adaptacji hmmm .... zamek kierowcy chyba jest niesprawny - a co do modułu komfortu - może jest ok... nie wyciagałem go jeszcze ... dzialaja przyciemnianie swiatel - ale nie dziala zamykanie drzwi po przekroczeniu jakiejs predkosci - jednak to moglobyc przypisane do kluczyka ... w najblizszym czasie rozbiore drzwi - zobacze co am sie przy zamku narobilo - pozniej sprawdze moduł ... aha i przy zamknieciu z kluczyka nie załącza mi sie alarm ...>?
Witam
Zacznijmy wszystko od początku.
To, że po naciśnięciu guzika na pilocie w sterowniku pojawiają się błędy nie świadczy o tym, iż kluczyk jest poprawnie zakodowany. Poczytaj na forum o kodowaniu i wykonaj je zgodnie z instrukcjami.
Czy masz sprawny zamek kierowcy to Ci nie powiem.
Zamykanie drzwi po przekroczeniu prędkości to kwestia odpowiedniego zakodowania sterownika (też jest na forum).
Jeżeli masz niefabryczny alarm to przy przekręceniu kluczyka może się nie uzbrajać.
Zacznij zatem od kodowania pilota:)

Awatar użytkownika
scania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 29 mar 2009, 10:41
Lokalizacja: Legnica/Lincoln UK

Post autor: scania » 29 mar 2010, 10:35

gdybym mogł zakodowac bym to zrobił - nie moge zakodowac ani przez Vaga ani recznie - przez stacyjkę i zamek w drzwiach - robiłem juz wszystko - moduł komfortu suchy jak pieprz - wygląda jak nówka nawet kurzu nie ma nanim - w srodku nic nie upalone koncowki na module czyste - koncowki krancowe zamka czyte - rozbiuerałem zamek - przelutowywałem płyke i nic - dzis zamowilem moduł komfortu - używany ale podobno sprawny - jeżeli bedzie ten sam problem - znakiem tego nie moduł - będe grzebał dalej ??? - tylko że nie wiem już gdzie grzebać - radio tez sprawdzałem - i nic. Szczerze mam już dość - no ale poczekam na moduł i zobaczymy - pozdrawiam i zazdroszcze rozwiązanego problemu
Ludzie są samolubni - myślą o sobie ... Ja jestem inny - myślę o mnie ...

wojciech007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 636
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:22
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ełk

Post autor: wojciech007 » 29 mar 2010, 10:44

Radia kolego nie wymieniałeś?

Awatar użytkownika
scania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 29 mar 2009, 10:41
Lokalizacja: Legnica/Lincoln UK

Post autor: scania » 29 mar 2010, 10:48

wymieniałem radio - miałem JVC - jak zaczął sie problem - teraz mam oryginalne - audi - i tez nie da rady zakodowac - bez radia to samo hmmm ... dzięki

[ Dodano: 2010-03-29, 10:53 ]
carlos pisze:scania, caly komfort dziala dobrze wina zapewne lezy po stronie kluczyka
pod modul komfortu mam rowniez podlaczony alarm antynapadowy i to dziala, zamykanie zamków po przekroczeniu 15km/h dziala, oswietlenia wnetrza dzialaja poprawnie. modul jest na 100 procent dobry
no tak ale jak wina leży po stronie kluczyka to i tak lipa - nie jestem w stanie dostać się do żadnego z kanałow do zakodowania nowych kluczyków - kanały niedozowolone - czy jakoś tak.
Ludzie są samolubni - myślą o sobie ... Ja jestem inny - myślę o mnie ...

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 19 kwie 2010, 22:49

Przed zakodowaniem nowego kluczyka miałem problemy ze starym.
Rano nie chciał otworzyć auta.
Zero reakcji.
Po zakodowaniu nowego ,ani razu problemu takiego nie było.
Wina była po stronie kluczyka.
Ciekawe jest to ,że jak otworzyłem auto zamkiem w drzwiach problem do końca dnia znikał.
Zanim rozwiązałem problem, szpec od alarmów straszył awarią sterownika.

bastekkon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2012, 11:50
Lokalizacja: krotoszyn

Post autor: bastekkon » 25 paź 2012, 08:29

robak26 pisze:Przed zakodowaniem nowego kluczyka miałem problemy ze starym.
Rano nie chciał otworzyć auta.
Zero reakcji.
Po zakodowaniu nowego ,ani razu problemu takiego nie było.
Wina była po stronie kluczyka.
Ciekawe jest to ,że jak otworzyłem auto zamkiem w drzwiach problem do końca dnia znikał.
Zanim rozwiązałem problem, szpec od alarmów straszył awarią sterownika.


[ Dodano: 2012-10-25, 08:31 ]
ma to samo też nie działa ale u mnie już nawet po godzinie, ale dzieje się tak w obydwu kluczykach, obydwa wymienić ?

Awatar użytkownika
caruch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2012, 13:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: caruch » 31 paź 2012, 16:12

mam identyczny problem
ot tak rano pilot działał po 5 km chciałem zamknąć i juz nie zatrybił więc vag błąd 955

przekroczona liczba adaptacji kluczyka

baterie sprawne

nie moge zakodować drugiego kluczyka vagiem a drugiego pilota nie mam
mam tylko serwisowy i plastikowy co moge zrobić bo juz kąbinuje na wszystkie sposoby i nic

Alek35
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2012, 15:45
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: Alek35 » 31 paź 2012, 17:59

Człowieku przecież VAG cie informuje co robisz nie tak !!!!
Dopisujesz kluczyk!!!!! czy chcesz dopasować pilota!!!!

opcja szukaj i będzie wiedział co źle robisz, zresztą juz ci napisałem
pozd
A

Awatar użytkownika
caruch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2012, 13:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: caruch » 01 lis 2012, 09:34

udało sie zakodować Polskim Vagiem 4,9 na raz otwiera wszystko wcześniej na raz drzwi kierowcy bagaznik i wlew ale to akurat nie przeszkadza

ale alarm sie nie uzbraja :|

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga